Nieuwdorp in herkenbare spagaat Dano Lourens laat zijn vader genieten in duel met BVCB 13 E PRIJS VAN HET SEIZOEN V-W gespeeld. Ze stonden scherp, omdat ze op dit veld moesten spelen, maar ik vond Terneuzen ook verrassend fris. Wij hebben in België veel kun nen trainen. Het viel mee dat het bij de rust maar 0-1 was en ik had ge dacht dat we conditioneel de slag konden winnen. Ik vond ons in de tweede helft wel fel en we hebben geprobeerd om hoger druk te zet ten. Maar de goal uit die vrije trap (0-2, Coban toucheerde de bal met de punt van zijn schoen) viel te makkelijk binnen.'' Hubert van den Hemel telde zijn zegeningen en keek nog eens terug op het bekerechec, half september, We hadden een zware pot verwacht, maar hier was toch niks op af te dingen? in Breskens. ,,Ik ben toen kritisch geweest. Maar toen we daarna bij elkaar zaten en ik zei dat de spelers hun mening mochten geven, zei niemand iets. De groep besefte dat er iets moest gebeuren. Als alle kop jes de goeie kant op staan en we be leving en strijdlust tonen, dan heb ben we wel een redelijke ploeg'', stelde hij vast. ,,Als we dit een aan tal wedstrijden vast kunnen hou den, dan wordt het voor veel teams gewoon heel moeilijk om van ons te winnen.'' corona waardoor we nog geen één wedstrijd in dezelfde opstelling hebben kunnen spelen.'' Voor Zaamslag gold hetzelfde. Door de lockdown van de afgelo pen maanden kon er amper ge traind worden. Snoep is vanaf18 ja nuari weer begonnen met de condi tionele opbouw, vergelijkbaar met die van de voorbereidingsperiode in de zomer. ,,Tot nu toe hebben we vooral getraind met grotere partij- vormen in langere blokjes, de laat ste trainingen al wat meer in inter val.'' Met kleinere intensieve trai- ningsvormen wacht hij nog even, uit angst voor nog meer blessures. Aan werklust ontbrak het beide teams zaterdag niet. Het duel stond bol van de fysieke duels en veelvul dig balverlies, waarbij er af en toe ook pittige overtredingen gemaakt werden. Verdediger Roy van der Staal van Zaamslag pakte zo in de veertigste minuut al zijn tweede gele kaart en kon vertrekken. Met een man meer lukte het Nieuwdorp niet om het verschil te maken. Ster ker nog, op wat afstandsschoten na kon het geen gevaar creëren. Zaamslag was in de tweede helft juist het dichtst bij een treffer, met een kopbal van Wesley Dieleman uit een corner en een vrije trap van aanvoerder Koen Post op de lat. In de negentigste minuut liepen de gemoederen nog even hoog op na een overtreding van Harmen de Visser van Nieuwdorp, die daar voor de rode kaart ontving. Zaterdag moet Nieuwdorp op nieuw aan de bak tegen Zeelandia Middelburg, dat bij winst de kop positie pakt. De grote vraag is welke spelers er dan in het veld staan en in staat zijn de 90 minuten vol te ma ken. Een duivels dilemma voor trai ner Snoep: kiezen voor de langere termijn en de conditionele opbouw van zijn kwetsbare groep versus presteren en alles uit de kast halen om degradatie te ontlopen. Het zal zowel voor Nieuwdorp als Zaam- slag een uitputtingsslag worden tot aan het einde van het seizoen. De vraag is tegen welke prijs? Nadat een ervaren rot het start schot had gegeven, maakte een knul van 17 voor Kloetinge het verschil tegen BVCB (5-1). De dis cussie of de trainer zijn zoon op kan stellen, hoeft niet meer ge voerd te worden. Zonder een spoor van opwin ding wandelt Dano Lourens na af loop van het duel met BVCB door de gang bij de kleedkamers. Hij mag dan pas 17 zijn; hier loopt een zelfverzekerde jongen, die niet snel onder de indruk is. Lourens junior heeft net drie goals ge maakt en weer laten zien dat hij een groot talent is, waar ook zijn vader enorm van kan genieten. Zijn vader, dat is ook de trainer van Kloetinge. Marcel Lourens heeft zijn zoon, die tot de zomer van 2020 in de jeugdopleiding van NAC Breda speelde, eerst laten ruiken aan het grote werk. Hij zag al snel - en hij niet alleen - dat Dano er klaar voor was. Of hij nu in de Onder 19, Onder 23 of het eerste van Kloetinge speelt; het doel van de tegenstander staat steeds op dezelfde plek. En dat doel weet de slimme, behendige linkspoot heel makkelijk te vin den. Heer en meester Tegen BVCB was hij niet het enige jonkie in de basiself. Aidan Milot (19) startte centraal achterin en speelde ook een uitstekende wed strijd. Kloetinge was bij de her start van de competitie heer en meester en liet zien over een goede mix te beschikken. Marcel Lourens had genoten van zijn ploeg. ,,Wij weten wel dat ze dit kunnen, dat zien we tijdens de training ook wel'', zei Lourens. ,,Als alles klopt bij ons, kunnen we echt goed voetbal laten zien. Als groep heb je dan vaak wel een doelpunt nodig. Dat gebeurde vandaag.'' Die eerste treffer was een be auty en kwam op naam van Re- guillo Vandepitte. De routinier knalde een vrije trap schitterend binnen en zag daarna Dano Lou- rens de 2-0 en 3-0 maken. Hij stond ook aan de basis van de vierde treffer voor rust, maar het doelpunt van Kyle Doesburg werd afgekeurd. Valentijn van Keulen, die excelleerde op het midden veld, soleerde kort na rust naar de 4-0. Na de tegentreffer van BVCB, bepaalde Dano Lourens met zijn derde van de middag de eindstand na 66 minuten op 5-1. Lucky goals Een belangrijke kwaliteit van Dano Lourens is dat hij altijd op de goede plek staat. ,,Dat is een kwaliteit van me geworden.'' Ge worden? ,,Nee, eigenlijk heb ik dat al heel mijn leven'', bekende Dano Lourens. ,,Lucky goals, zeggen mensen wel eens. Maar als het er zoveel zijn, dan is het geen geluk meer, denk ik.'' Dat hij excelleert in Kloetinge 1, dat blijft niet onop gemerkt. Zijn naam is afgelopen Inmiddels heeft iedereen gezien dat ik goals kan maken week, na zijn twee goals in het oe fenduel met Hoek, al doorge speeld naar een profclub. Zou hij voor zo'n kans gaan? ,,Laat maar komen'', klinkt het zelfverzekerd. ,,Ik wil mezelf nu eens vergelijken met jongens van mijn leeftijd die bij een profclub spelen. Ik ben benieuwd of ik na mijn tijd bij NAC veel stappen heb gemaakt en of er nog steeds een verschil tussen zit.'' De discussie over de trainer die zijn zoon opstelt, kan de kast in. Dano Lourens houdt zich er ove rigens niet mee bezig. ,,Dat men sen erover praten interesseert me helemaal niks. In het begin wel, maar inmiddels heeft iedereen ge zien dat ik goals kan maken en dat ik er niet zomaar in sta.'' Vader en zoon hebben dit seizoen hetzelfde doel. ,,We willen kampioen wor den. En als dat niet lukt, moeten we via de nacompetitie promove ren.'' VL MAANDAG 7 FEBRUARI 2022 grijpt periode - Hubert van den Hemel - Nels Rijvers KLOETINGE - Dano Lourens (17) - Barry van der Hooft BVCB-speler Giovanni Lunger (links) test de kwaliteit van het shirt van Dano Lourens. Foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 58