Banen in Kapelle en Goes Opnieuw pleidooi om afslagen Tractaatweg te verlichten, maar provincie vindt het niet nodig Inzameling kraamspullen gewaarborgd 8 Padel is booming, en dus is het ontbreken van padelbanen op de Bevelanden een gemis. Dat verandert snel. Zowel in Kapelle als in Goes kan de sport dit voorjaar gespeeld worden. Padel (spreek uit: pa-dèl) is een soort combinatie van tennis en squash, waarbij gespeeld wordt op een kleine tennisbaan met wanden, die gebruikt mogen worden in het spel. De sport komt snel op, maar in Zeeland kan het nog maar op een paar locaties gespeeld worden. Op de Bevelanden nog helemaal niet, De jongeren vinden padel dynamischer dan tennis maar daar brengen de Tennisver eniging Kapelle (TeVeKa) en De Goese Maan snel verandering in. TeVeKa heeft inmiddels voorbe reidingen getroffen voor de bouw van twee kooien, vertelt initiatief nemer Hans Haarlem. ,,Over een paar weken komt de leverancier het grondwerk doen. Er komt een zandbed plus een lavabed onder de banen. Daar komt best wat bij kij ken, want om er straks wedstrijden op te kunnen spelen, moeten ze aan bepaalde eisen voldoen." Daarna wordt beton gestort en kan half maart de opbouw van de kooien be ginnen. ,,We hopen dat halfapril al les gereed is." Het bestuur van TeVeKa besloot tot de aanleg op advies van leden van de club. ,,Een paar van hen had den het ergens anders gedaan en waren enthousiast. En wij zien na tuurlijk ook wel dat de sport snel populairder wordt." Haarlem ver wacht dat de komst van padel de club flink wat nieuwe leden ople vert. ,,Vooral jongeren, hopen we. Die vinden padel vaak wat dynami scher dan tennis." Oud-leden Dat herkent Ruud Kalau wel. Hij is trekker van de komst van twee pa- delbanen bij De Goese Maan. Kalau bekijkt het breder: padel is een sport voor alle leeftijden. ,,Want er zijn ook oud-leden die terugko men. Die zijn bijvoorbeeld gestopt met tennis door een armblessure, maar kunnen wel padel spelen doordat je dan heel anders slaat." Ook Kalau verwacht daarom veel van de nieuwe sport. ,,Misschien kunnen we wel snel nóg twee kooien plaatsen." In Goes zijn ze net wat verder dan in Kapelle met de aanleg: de kooien net geplaatst. ,,Er moet alleen nog wat worden afgewerkt, en verlich ting aangelegd", zegt Kalau. ,,We verwachten dat we er half maart op kunnen." Beide clubs zijn van plan mee te gaan draaien in officiële padelcom- petities. TeVeKa wacht daar wel nog een jaartje mee, De Goese Maan heeft al teams ingeschreven. ,,Een paar mensen uit deze omge ving speelden al padelwedstrijden in Bergen op Zoom", vertelt Kalau. ,,Die worden nu lid van onze club. Voor hen is competitie spelen niet nieuw. Rijd je over de Tractaatweg vanuit zuidelijke richting de afslag richting Terneuzen op? Dan beland je in de avonduren in een donker gat, stelt PvdA-raadslid Johan van der Ha. Hij wil dat er heel snel actie wordt ondernomen. Van der Ha is niet de eerste die gevaar ziet in de afslag op de N62. TOP/Gemeentebelangen kaartte de kwestie ook al een paar keer eerder aan. Van der Ha probeerde ook al eens eerder om met vragen aan het college van burgemeester en wethouders verbetering in gang te zetten. Hij pleitte voor verlichting, TOP/ Gemeentebelangen ziet de afsla gen van de Tractaatweg het liefst met lichtgevende strepen veiliger worden. „Verlichting zou op een eenvou dige manier kunnen, als deze op een portaal wordt geplaatst die vlak in de buurt van de afslag staat'', meent Van der Ha. Vooral voor de oudere wegge bruiker zou dat een zegen zijn, denkt Van der Ha. Verlichte belij ning is volgens hem ook een op tie, maar het geduld van de Pv- dA'er raakt zo langzamerhand op. ,,We zijn alweer een hele tijd ver der, maar er zijn nog steeds geen aanpassingen gedaan.'' In de doofpot? Van der Ha wil nu weleens weten waarom er nog geen actie is on dernomen. ,,Gaat het er nu toch iets van komen of wordt het over de gemeenteraadsverkiezingen (16 maart) getild, zodat het dan verder in de doofpot gaat? Of heeft de wethouder hier verder niks meer mee gedaan?'' Provincie Zeeland Dat laatste is zeker niet het geval, zegt woordvoerster Susan Janssen van de gemeente Terneuzen. ,,In principe gaat de provincie Zee land hier over, want zij is de weg- beheerder. Maar uiteraard hebben wij alle eerder gestelde vragen van de gemeenteraadsleden voor gelegd aan de provincie. Als ant woord kregen wij dat de provin cie heeft getoetst of er aanpassin gen nodig zijn. De conclusie is dat dit niet nodig is.'' Tot voor kort zamelde Dieuwertje Gillissen uit Axel onder meer on gebruikte navelklemmen, luier- tape en matrasbeschermers in bij kersverse Zeeuws-Vlaamse moe ders. Die spulletjes kwamen ver volgens via de stichting Baby Hope terecht in Afrika, Oost-Eu ropa en Zuid-Amerika. Na tien jaar wil Gillissen er door tijdgebrek mee stoppen. Baby Hope heeft als doel om moeder- en kindsterfte terug te dringen in ontwikkelings landen. Verloskundige voorzie ningen in buitenlandse ziekenhui zen kunnen verbeterd worden, met hygiënisch materiaal voor tij dens en na de bevalling. Vijf vuilniszakken per jaar Gillissen ontdekte tien jaar gele den dat er nog geen inzamellocatie was in Zeeuws-Vlaanderen. Als niemand het doet, doe ik het, dacht ze. Dat was ook precies de gedachte die bij Esther Zegers op kwam toen ze las dat Gillissen wilde stoppen. ,,Ik ben 48, mijn kinderen zijn de deur uit, dus ik heb een kamer over. Eerlijk gezegd wist ik helemaal niet van het be staan van Baby Hope, maar ik vind het een heel mooi initiatief. Ik heb begrepen dat het op vijf vuilnis zakken vol ongebruikt kraamma- teriaal per jaar gaat. Nou, dat past hier nog wel hoor!'' Landelijk zijn er inmiddels ruim 260 inzamelpunten. In heel Zeel and zijn er negen, waarvan er dus één in Zeeuws-Vlaanderen blijft. De eerste spulletjes zijn inmiddels al bij Zegers afgeleverd. Wie ook iets wil doneren, kan terecht op de website stichtingbabyhope.org. Padelsport verovert meer terrein MAANDAG 7 FEBRUARI 2022 VL De vernieuwde Tractaatweg werd in 2018 opgeleverd. Sindsdien is er door meerdere gemeente raadsleden op gehamerd om de afslagen te verlichten. foto boaz timmermans TERNEUZEN Martijn de Koning Goes/Kapelle - Hans Haarlem, tennisvereniging Kapelle - Raymond de Frel TERNEUZEN Esther Zegers uit Terneuzen las een paar weken geleden in de krant dat een Zeeuws-Vlaams inzamelpunt voor ongebruikt materiaal uit kraampakketten dreigde te verdwijnen. Daar steekt ze nu een stokje voor. ,,Ik heb nog wel een kamer over, dus kom maar op met alle spullen.'' - Raymond de Frel Het Zeeuws-Vlaams inzamelpunt voor ongebruikt materiaal uit kraampakketten is gered. foto thinkstock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55