Het ongeluk zorgde voor baldErman.nl bolderman nl De goedkoopste met vertrekgaranties 4 Na vijf zenuwslopende dagen bleek de reddingspoging van het 5-jarige jongetje Rayan Ouram, die vastzat in een waterput, vergeefs. Vanuit de hele wereld volgden steunbetuigingen. Alles werd uit de kast getrokken om het leven van Rayan Ouram te red den. Tot het laatste moment was er hoop dat het jongetje het tragische ongeval zou overleven. Maar nog geen uur nadat reddingsteams hem uit de 32 meter diepe put hadden gehaald, meldde het kabinet van koning Mohammed VI in een officieel bericht het overlijden van het kind. De koning bracht zijn condoleances over aan de ouders. De diepe val en vijf dagen in een koude, zuurstofarme put waren hem fataal geworden. Vanuit de hele wereld werd meege leefd met het jongetje en zijn ouders. Het bericht van zijn overlijden werd met ontzetting ontvangen. Onder anderen paus Fransiscus en de pre miers van Frankrijk en Israël betuig den hun medeleven. 'Ik wil tegen de familie van kleine Rayan en tegen het Marokkaanse volk zeggen dat we jul lie pijn delen', aldus Macron op Face- book. Miljoenen mensen volgden via livestreams de precaire reddingsope ratie. Rayan viel dinsdagmiddag in een droogstaande put en kwam vast te zitten op een diepte van 32 meter. De schacht was te smal voor red dingswerkers om in af te dalen. Met graaf- en boormachines werd een enorm gat naast de put gegraven om hem vanaf de zijkant te bereiken. Zeker de eerste dagen was de hoop groot dat Rayan kon worden gered, nadat op beelden van een ca mera die in de put was neergelaten te zien was dat het jongetje nog in le ven was. Het is niet bekend of hij gebruik heeft ge maakt van water en eten dat via een touw naar beneden werden ge takeld. Ook werden zuurstofflessen naar hem toe gebracht. Rondom de put in de buurt van het dorp Bab Berred in het Rifgebergte stonden duizenden mensen die alles op de voet volgden. Ze zongen, baden en klapten om de reddingswerkers aan te moedigen. Die aanmoedigingen had het team vooral nodig tijdens het laatste deel van de operatie. De laatste meters verliepen moeizaam. Met de hand moest een horizontale tunnel wor den gegraven, om het risico van in- storting te voorkomen. Ook een laag rotsen leverde veel vertraging op. Boegbeeld van het reddingsteam werd Ali Sahraoui, een expert in het graven van tunnels. Hij bood zijn ex pertise vrijwillig aan en gekleed in een simpele blauwe trui, lange broek en leren schoenen ging hij aan de slag. Af en toe stopte hij om een slok water te drinken en wat te eten, daarna groef hij met zijn blote han den verder. Op videobeelden is te horen hoe de omstanders luidkeels de naam Sah- raoui riepen en hem toejuichten. Sahraoui was degene die de laatste meters zand tussen Rayan en de red dingswerkers wegwerkte. Een helikopter en ambulance ston den klaar om Rayan samen met zijn vader en moeder naar het dichtstbij zijnde ziekenhuis te brengen. Helaas kwam alle hulp te laat, de kleuter bleek al te zijn overleden. Julen Het ongeval met Rayan doet denken aan een tragedie die zich in 2019 in Spanje voordeed, toen een 2-jarig jongetje bij het dorp Totalan (nabij Malaga) in een ruim 100 meter diepe put viel. De parallellen tussen de twee ongelukken zijn frappant. Ook Julens dood trok massale nationale en internationale aandacht. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Geld-terug-garantie Repatriëringsgarantie ^Omboekgarantie* 8 dagen Krakow en omgeving 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Pittoresk Vrsar, Istrië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore Rondreis Dalmatische kust MAANDAG 7 FEBRUARI 2022 GO Voor Rayan kwam hulp toch te laat Duizenden mensen op de onheilsplek zelf en miljoe nen die via livestreams de Marokkaanse reddingswer kers op de voet volgden in hun poging kleuter Rayan uit een diepe put te halen. Waarom leefden we zo mas saal mee? Abdelkader Benali kon zater dag zijn ogen niet van de beelden afhouden waarop live de reddingsactie kon worden gevolgd. ,,Ik kon niet ophou den met kijken. Wilde weten hoe het zou aflopen. Zeker toen in het begin van de ope ratie naar buiten kwam dat Rayan nog leefde, gaf dat hoop. Ik heb zelf een dochter van 6, ik voelde de pijn van die ouders'', zegt de schrijver van Marokkaanse af komst. De massale reacties op de reddingsactie heeft vol gens Benali vooral te maken met de impact van sociale Sanne Schelfaut Rotterdam/Bab Berred Vertrekdata: 11,18,25 apr/2, 9,16, 23,30 mei/6,13 juni/5 septetc. v.a. slechts Vertrekdata: 23 apr/7,21,28 mei 4,11,18,25 juni/2, 9,16 juli etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. *Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfondsreserveringskosten, consumenten bijdrage SGR e.v.t brandstoftoeslag. Vertrekdata: 4,11,18,25 apr/2, 9, 16,23,30 mei 6,13,20 juni etc. iz udgci i 4,11,18,25 apr/2, 9, 16,23,30 mei6,13,20,27juni etc. 7,28 mei 25 juni 9. 23 juli 6,27 aug/10 septetc. Vertrekdata: 4,18 apr/2,16,30 mei I 113,27juni/22 aug/5septetc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 4