Hekkensluiter kan koploper niet verrassen Voetbalvrienden herenigd bij Goes 11 Periode Zeelandia In de derde klasse A was een 4-2-over- winning bij Lewedorpse Boys genoeg voor Zeelandia Middelburg om de eerste periodetitel voor zich op te eisen. Den nis Kovacevic opende de score en tekende later in het duel voor zijn tweede treffer. Ook Yannick van de Woestijne en Milan Jansen van Galen wa ren trefzeker. WHS ruikt de periode In ruim een uur rolde WHS zaterdag het organisatorisch zwakke Seol- to op. Na de overtuigende 5-2-zege kan de periodetitel de ploeg uit Sint Annaland bijna niet meer ont glippen in de derde klasse B. Leon de Witte was blij met zijn team. ,,Gezien het verschil in doelsaldo met Halsteren, kan de periodetitel ons bijna niet meer ontgaan.'' In een weekend waar voetbal bijzaak is, komen de voetballers van Goes tekort tegen FC Lisse. Koploper in de derde divisie komt al vroeg op een ruime voorsprong en wint met 1-4. Tijdens de minuut stilte voorafgaand aan de ontmoeting met FC Lisse kwam alles naar boven bij Ruben Hollemans. De aanvoerder van Goes was met zijn teamgenoten zaterdag aanwezig bij het afscheid van Hans Wisse. De clubman overleed op 68-jarige leeftijd. De uitvaart vond deels op de club plaats. Een aantal spelers van de hoofd macht droeg de kist het hoofdveld op. Voor de camera van Omroep Zeeland liet Hollemans zijn emoties de vrije loop. ,,Op den duur brak ik volledig. Dat gedeelte is uit de opname geknipt." De middenvelder sprak na afloop van de ontmoeting met de Lissenaren res pectvol over het manusje-van-alles. ,,Wat is de vereniging zonder Hans? Je zou veel meer van dit soort mensen moeten hebben. Helaas zijn ze schaars. Het is een uitstervend ras." Vanwege het afscheid verplaatste de KNVB het duel naar zondag. ,,Ik ben ontzettend blij dat de wedstrijd van daag was", stelde Hollemans. ,,Anders had de helft van het team het denk ik niet getrokken." Blunders Na de minuut stilte ging de knop om. Hollemans verwoordde het heel nuch ter: ,,Hoe je het wendt of keert: we moeten door." Helaas voor Goes stapte het team in dezelfde sportieve valkui len als voor de coronabreak. Trainer Kevin Hollander - hij heeft net zoals Reza Maipauw corona en was daarom afwezig - waarschuwde zijn spelers. Er moet secuurder omgegaan worden met doelrijpe kansen en er Erwin Franse (24), Tim de Win ter (24) en Steven Smulder (24) dragen volgend seizoen het shirt van Goes. Het drietal heeft een contract getekend voor twee sei zoenen. Franse en Smulder komen over van competitiegenoot Hoek. De Winter speelt bij buurman Kloetinge. In het verleden maakten ze er nooit seri eus werk van om samen te gaan voetballen, al kwam het wel gere geld ter sprake. ,,Ook nu voetbal ik met vrienden, maar met deze gasten heb ik net iets meer", stelt De Win ter. De middenvelder heeft net zoals Franse een verleden bij de Goesena- moet minder naïef verdedigd worden. In beide taken slaagde het team niet. In de vierde minuut verspeelde Fran cis Kabwe Manengela de bal aan de rand van het eigen strafschopgebied. Spits Enzo Stroo profiteerde: 0-1. Een kwartier later trapte Julian van de ren. In de jaren dat de uit Kwaden- damme afkomstige voetballers bij Goes speelden, klom de club op van de eerste klasse naar de derde divi sie. Tussendoor werd ook de dis trictsbeker bemachtigd. Met de komst van de drie begint het elftal van toekomstig trainer Dennis de Nooijer vorm te krijgen. Eerder werd al bekend dat Hiep Nguyen (voor twee seizoenen) en Sylvio Hage hun verbintenis verlengden. Normaliter maken ook Gianni Tie- bosch, Reza Maipauw, Francis Kabwe Manengela en Stefan de Bert deel uit van de nieuwe selectie. Zij hebben immers een doorlopende verbintenis. Kreeke over een voorzet heen. Toon Zwetsloot kwam voor Stefan de Bert en schoot de 0-2 raak. De thuisclub was rijp voor een af straffing, maar FC Lisse drukte niet door. Vlak voor rust profiteerden de Goesenaren. Via Sylvio Hage kwam de bal bij Gianni Tiebosch terecht. De in zet van de middenvelder werd van de lijn gehaald. Linksback Renzo Roeme- ratoe reageerde attent en maakte er 1-2 van. Na de pauze had Goes gedeeltelijk de overhand. In de 55ste minuut schoot Tiebosch een vrije trap tegen de paal. Niet veel later hoopte de thuisclub twee keer op een strafschop. De scheidsrechter oordeelde anders. Een kwartier voor tijd kreeg de hek kensluiter een hoekschop. Enkele tel len later lag de bal aan de andere kant van het veld in het doel. FC Lisse snelde er met vier man uit. Goes dacht de situ atie te repareren, maar Ludcinio Ma- rengo schoot droog raak: 1-3. ,,Die men tale tik kwamen we niet meer te bo ven", constateerde Hollemans. In de slotseconde poeierde Jeffrey Klijbroek de bal snoeihard in de win kelhaak: 1-4. ,,De mannen tegen de jon getjes. Ze voetbalden niet heel bijzon der, maar wel degelijk", omschreef Hollemans het verschil tussen beide teams. MAANDAG 7 FEBRUARI 2022 VOETBAL VOETBAL Goes vervalt na trieste week in oude gewoontes Len Wolters Goes Francis Kabwe Manengela (mid den) baalt van een tegengoal. De spelers van Goes houden een minuut stilte voor Hans Wisse. fotos johan van der heijden O £L O "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43