OPEN PODIUM Dappere Alice inspireert anderen 6 Muzikanten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Vandaag richten we onze spotlight op rapcollectief Team Winning uit Middelburg. De eerste track van de eer ste EP van rapcollectief Team Winning uit Mid delburg komt deze maand uit op Spotify. De groep heeft ook plannen om zich verder te presenteren op een onge bruikelijk platform. Een collectief van creatievelingen, zo presenteert Team Winning uit Middelburg zich graag. Eén van de le den, Middelburger Rody Verhulst (31), zocht naar nieuwe manieren om de rapmuziek van het team te pre senteren. ,,Hoe treden we naar buiten als we niet kunnen optreden, waar laten we onszelf zien?" Opeens wist hij het. ,,We gebruiken gewoon plat form 'OnlyFans'!" Een social me dia-kanaal waar fans vooral betalen voor het zien van vaak seksueel ge tinte content. Verhulst, die zich als rapper Ron-D noemt, kon zich de kritiek al inden ken. ,,Waarom op een soort seks-platform optreden als muzi kant, dat doe je toch niet?" Maar hoe langer hij erover dacht, hoe enthousi aster hij werd. ,,Fuck it, we gaan het gewoon doen!" Aan de slag Samen met Middelburgers Vincent Lawrence (32) en Mick Jansen (30), die werken onder de namen Young Villian en miklips, ging Verhulst aan de slag met rapnummers. In negen maanden schreven ze vijf nieuwe nummers. Die vormen de EP met de titel OnlyFans, die binnenkort op muziekstreamingdienst Spotify zal staan. Maar eerst komt deze maand de single Fak it uit. ,,Ok, de titel Fak it, verwijst na tuurlijk naar Onlyfans, de track is wat smoezelig", zegt Rody Verhulst. ,,Maar onze echte boodschap is, fuck it, maak je geen zorgen, maak je niet druk over verwachtingen die andere mensen van je hebben. Je doet wat je doet, bent wie je bent, als je maar 100 procent content met jezelf bent, is het goed." Young Villian, miklips en Ron-D kennen elkaar al jaren, ze komen el kaar geregeld tegen, de Walcherse Je bent winning als je de beste versie bent van jezelf rap-scene is overzichtelijk. Ze wer ken samen met Vincent Chrispijn, artiestennaam Striped Shades. Hij ontwierp de graphics voor de EP. Ze opereren samen als Team Winning. ,,Het is een state of mind", zegt Ron-D. ,,Je bent winning als je de beste versie bent van jezelf, als je als team goed samenwerkt en elkaar uit daagt." Met de naam willen ze ook la ten zien dat ze muziek maken zeer serieus nemen. Blues en gospel Muziek was er bij Mick Jansen van jongs af aan. ,,Mijn vader speelde bluesgitaar en daagde ons uit er tek sten overheen te zingen." Jansen is vernoemd naar Mick Jagger, een idool van zijn vader. Vincent La wrence groeide op in de VS in Phoenix, Arizona en zong er in kerk koren. Voor Rody Verhulst begon de mu zikale reis met een cd-tje van Emi nem die zijn broer hem gaf. ,,Thuis was er verder geen muziek, maar rap raakte me." Later raakte hij gefasci neerd door rappers als The Notorious B.I.G. en ook door Fresku. Showtje op OnlyFans? Voor hun eerste EP werkte Team Winning samen met producer en beatmaker Don-P uit Oost-Souburg. Voor extra vocalen wisten ze actrice Anandi Gall te strikken. Terwijl miklips en Ron-D rappen in het Ne derlands, rapt Young Villian in het Engels. De vijf nummers op hun eer ste EP hebben relaxte grooves, stem men wisselen elkaar soepel af. De mannen moeten lachen op de vraag wanneer ze te zien zullen zijn op OnlyFans. ,,We hebben al een ac count, het lijkt me leuk daar een showtje te geven", zegt Vincent La wrence. Ze haasten zich te zeggen dat het om een muziekoptreden zal gaan. Eerst gaan ze kijken hoe de reacties op de EP zullen zijn. Het witte konijn, de Gekke Hoe denmaker, de Hartenkoningin en de wijze rups: het zijn bekende personages uit het verhaal van Alice in Wonderland. Het Natio naal Jeugd Musical Theater, de grootste musicalschool met lande lijke producties, trekt sinds vorig weekend door het land met een musicalversie van het wereldbe roemde sprookje van Lewis Car- roll. Het publiek in Terneuzen en Goes genoot zaterdag en zondag van een heerlijke voorstelling, die in rap tempo werd voorgeschoteld. Bijzonder knap, want het meren deel van de cast bestaat uit kinde ren. De jonge acteurs staan op het podium naast enkele volwassen professionals. Het verhaal gaat over Alice, die van school wordt gestuurd. Als ze het Witte Konijn achterna gaat komt ze terecht in het magische Wonderland. Ze beleeft avonturen die steeds gekker worden en ont moet merkwaardige figuren, onder wie een dodo en de Maartse Haas. In de magische wereld komt Alice in de problemen, omdat ze ingaat tegen de gevestigde orde. Ze toont zich een dapper meisje, dat anderen inspireert. De familievoorstelling bevat wijze lessen, zoals 'beoordeel mensen niet op de buitenkant' en 'grote mensen geven niet altijd het goede voorbeeld'. Kostuums, decors en grime ver dienden een grote pluim, maar het meest bewonderenswaardig was het spel van de grote groep kinde ren. De cast kreeg tijdens de meet en greet na afloop in de foyer een welverdiend applaus. Alice in Wonderland wordt nog tot en met eind mei opgevoerd in the aters door het hele land - Hans Puik MAANDAG 7 FEBRUARI 2022 GO Collectief van creatievelingen Arie Westeneng Middelburg G Team Win ning met vlnr miklips, Stri ped Shades, Young Villian en Ron-D. foto DIRK-JAN GJELTEMA Ron-D Wil je Team Winning ho ren en zien spelen? Kijk op pzc.nl/video MIDDELBURG De musical Alice in Wonder land werd afgelopen weekend twee keer opgevoerd in Zeeland. Zaterdagavond in het Schel- detheater in Terneuzen, gister middag in Theater de Mythe in Goes. Beeld uit de musical Alice in Wonderland, zaterdag en zondag op gevoerd in Terneuzen en Goes. foto hans puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26