l Derde helft in Vlissingse Baskensburg zit er al anderhalf jaar niet meer in De kunst- en cultuurroute is er weer 5 Al is de overwinning nog zo zoet, een derde helft in de sportkantine van Baskensburg in Vlissingen zit er al zeker anderhalf jaar niet meer in. Sportclubs balen ervan. Kjeld Francke, Thomas Pagé en Thijn Robben bekijken de derby tus sen korfbalclubs Ondo en Fortis vanaf de tribune met een blikje bier in de hand. Zelf meegenomen, want ze komen uit de omgeving en we ten intussen wel dat er bij de Vlis singse sportkantine niets te halen valt. ,,Wij hebben hier vanmiddag zelf gespeeld en zijn blijven han gen. Dan is het fijn als er iets te eten of te drinken verkrijgbaar is. Maar omdat dat niet kan, hebben we er zelf maar voor gezorgd." Dat de lichten in de kantine al zo lang gedoofd zijn, betreurt ook de gemeente. Nadat Gerrie de Meij ermee stopte in 2018, is er een nieuwe exploitant voor de sport kantine gevonden. Maar die ging open zonder toestemming of ver gunningen en moest daarom me teen weer sluiten. Inmiddels zijn alle aanvragen (exploitatievergun ning, alcoholvergunning en Bi- bob) ingediend, maar die proce dure loopt nog. Een woordvoerster zegt te begrijpen dat de situatie vervelend is voor gebruikers en dat daarom namens de gemeente is aangeboden dat zij zelf in de zaal, bij wedstrijden, iets kunnen aan bieden. Bij handbalvereniging EOC ba len ze zo van de situatie dat ze ze ker tot juni alle wedstrijden heb ben verplaatst naar sportcomplex De Sprong in Middelburg. Rob de Vos: „Normaal verdelen we de wedstrijden tussen Baskensburg en de Sprong, maar voorlopig doen we alles in Middelburg. Als je een ploeg uit Brabant laat komen kun je niet aan ze verkopen dat er geen kantine is. Ook de trim op donder- Thijn Robben (vlnr) hebben zelf maar een biertje meegenomen naar de sporthal. foto lex de meester Kjeld Francke, Thomas Pagé en dagavond, die een beetje gezien wordt als een derde helft, is om diezelfde reden verplaatst." Andre Siereveld van zaalvoetbal club Groene Ster wil zo ver niet gaan. ,,Het is een mooie hal, die willen we zeker niet kwijt. Maar het is wel heel vervelend. Zeker als tegenstanders, scheidsrechters of publiek van ver moet komen. Wij laten soms clubs uit Groningen naar hier toe komen en dan kun je niet gastvrij zijn. Dat is kwalijk. Zeker naar scheidsrechters toe, die je daardoor misschien ook niet op de hand hebt." De zaalvoetballers hebben daarom een tussenoplos- sing bedacht. ,,Wij doen zelf inko pen bij de supermarkt. Zodat we tenminste nog iets te bieden heb ben.'' De Vos weet ook dat de ge meente Vlissingen die optie van wege de omstandigheden door de Een fust neerzetten in een hoekje? Dat is geen doen. vingers ziet, maar hij begint er niet aan. ,,Moeten we een koffiezetap paraat of fust ergens neerzetten in een hoekje? Dat is geen doen, bo vendien hebben we daar vrijwilli gers voor nodig." Er is weinig ruimte meer om de overwinning van de korfballers van Fortis op Ondo te vieren, con cludeert Sander Meijers van de Souburgse korfbalclub als hij za terdagavond rond 21.15 uur op zijn horloge kijkt. Want dat zou bete kenen dat ze terug moeten naar Souburg. Naar de sportkantine bij de Belt die moet net als andere ho recagelegenheden om 22.00 uur sluiten. ,,Het is vooral heel erg jammer, want je mist het sociale aspect rondom zo'n wedstrijd", zegt Meijers. Met name onder publiek is lang niet iedereen op de hoogte, want beveiliger Hamed Hasain krijgt tientallen keren per dag de vraag waarom de kantine niet open is. ,,Dit is de enige sporthal in de om geving zonder sportkantine. Be halve dat het vervelend is voor mensen die honger of dorst heb ben, balen mensen ook dat ze daar niet meer kunnen zitten. Je hebt daar een mooi overzicht over de wedstrijd, veilig achter glas." Deelnemers aan de kunst- en cultuurroute laten zich zien in het centrum van Middelburg. foto lex de meester elkaar in gesprek gaan. Dat moet dan in deze openingsmaand leiden tot extra boeiende en levendige ex posities. Inktkunstenaar Liesbeth Labeur is benieuwd wat het werk van haar gasten Yasmine Willems en Warre Mulder uit Hengstdijk haar deze maand aan creativiteit zal brengen. Het inspireerde haar in ieder geval al tot het maken van een lino van een sculptuur die Warre maakte. Zijn vrouw Yasmine schildert met olieverf. Labeur: ,,Ik ben al langer fan van hun werk. Zij heeft op haar jonge leeftijd een bijzondere passie voor het Zeeuwse landschap en wat hij maakt is heerlijk iconisch. Zij moesten mijn gasten worden." La- beur heeft de schilderijen en sculp turen van het stel een plekje gege ven in haar voor de gelegenheid op geruimde atelier. Werk van de Middelburgse zelfis deze maand alleen te zien bij een collega-kunstenaar die in haar ate lier een post-corona tentoonstel ling met werk van verschillende kunstenaars heeft ingericht. Labeur maakte de inkttekeningen die daar hangen om haar gevoel in corona- tijd weer te geven na weer een mu seumsluiting. Deelnemers aan de route openen dit jaar elke eerste zondag van de maand hun deuren. Kijk voor meer informatie op kun- stroutemiddelburg.nl. Natuurlijk hebben ze in al die coro namaanden niet stilgezeten, maar ze zijn wel opgelucht dat ze hun werk niet meer op afstand met be zoekers en collega-kunstenaars hoeven te delen. Sterker nog, onder de noemer 'Zeeuwse Gasten' tonen zeker vijftien Middelburgse musea, galeries en ateliers deze maand werk van collega's. Bedoeling is dat kunstenaars hun werk vergelijken met dat van gasten en daarover met WA MAANDAG 7 FEBRUARI 2022 Een sporthal zonder kantine Wendy de Jong Vlissingen - Rob de Vos MIDDELBURG - Wendy de Jong Met een 'vlaggenparade' door het centrum van Middelburg lie ten ruim dertig deelnemers aan de kunst- en cultuurroute zich na twee jaar weer zien aan ie dereen die het weten wilde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25