op de kering 'Help eerst echt gedupeerden van belastingaffaire' JOL Van gierende stress naar ultiem geluk De laatste van Sven Kramer Reddings actie Walcheren Irene Schouten weerstaat druk Geen macht op de 5 kilometer Voor Rayan kwam de hulp toch te laat Als abonnee heeft u altijd toegang tot de digitale versie van uw krant! »Ga naar krant.pzc.nl De hersteloperatie voor toeslagenouders is onbe heersbaar geworden nu mensen zich ten onrechte hebben gemeld als gedupeer den. Gemeenten eisen dat de zwaarst getroffenen als eerste worden geholpen. Met deze ingreep moet orde op za ken worden gesteld in de hape rende hulp aan toeslagenouders. Dat zegt Peter Heijkoop, verant woordelijke bij de Vereniging Ne derlandse Gemeenten (VNG). Op korte termijn worden besluiten ge nomen die de vastgelopen herstelo peratie vlot moeten trekken. Inzet van de gemeenten is dat mensen die zich ten onrechte heb ben gemeld als gedupeerde, snel worden afgewezen en dat de zwaarst getroffenen het eerst wor den geholpen. Ook moet de samen werking tussen gemeenten en Be lastingdienst beter. Gemeenten willen ook kunnen meekijken in dossiers van de Belas tingdienst en snel contact kunnen leggen. De Belastingdienst, die zelf op illegale wijze persoonsgegevens gebruikte om fraudelijsten aan te leggen, kan momenteel maar zeer moeilijk gegevens uitwisselen met gemeenten. Er wordt overlegd met de Autoriteit Persoonsgegevens om te kijken of en hoe dat probleem verholpen kan worden. Geëxplodeerd Heijkoop constateert dat het aantal aanmeldingen voor compensatie Kabinet moet nu flink zijn en goed kijken welke mensen écht zijn gedupeerd is 'geëxplodeerd', waardoor de her steloperatie 'onbeheersbaar' werd. Beeldvorming zorgde ervoor dat het kabinet ging 'overcompense ren'. ,,Er werd lang gedacht dat nog meer geld alles zou oplossen, maar dat is niet zo. Wij willen als ge meenten nu naar voren stappen om ouders te helpen, maar we hebben wel zo onze voorwaarden. Ik heb daarom ook tegen het kabinet ge zegd: jullie moeten nu echt even flink zijn en goed kijken welke mensen écht zijn gedupeerd.'' De kosten van de hersteloperatie zijn inmiddels opgelopen tot 5 miljard euro. Heijkoop ziet dat bureautjes mensen ronselen om zich te mel- den als gedupeerden, die vervol gens ook aanspraak maken op een vergoeding. Daarnaast breidde het kabinet vorig jaar de regeling voor gedupeerden zeer tegen de zin van gemeenten uit, voor bijvoorbeeld ex-partners en kinderen, terwijl de hulp aan de eerste groep gedupeer den nog niet op orde was. Die regelingen leiden ook tot on eerlijke situaties. Zo kunnen kinde ren die werden geboren ruim nadat de toeslagenaffaire in een gezin speelde, bijvoorbeeld in nieuwe re laties, ook aanspraak maken op compensatie van duizenden euro's. Ondertussen zijn sommige zwaar getroffen ouders onvindbaar. Nieuwsmedia Prijs €3,10 Windkracht 7 tot 9 en striemende regen. Het was gisteren buffelen voor de kleurrijk uitgedoste Matteo Bettoni, een van de deelnemers aan de zevende editie van het NK tegenwindfietsen op de Oosterscheldekering. Jurjun van der Velde uit Leiden werd winnaar. Hij deed over de 8 kilometer 20 minuten en 22 seconden. SPORT 2-3 c '3 enSPOR C P4-5 Chaos troef in toeslagendrama Carla van der Wal Dordrecht - Peter Heijkoop, VNG C P 8 maandag 7 februari 2022 4°c Weeroverzicht lange termijn: C P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I FOTO MARCO DE SWART/ANP Buffelen CZEELAND1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1