Winnaar 'Better than ever' wil op een gezonde manier verder m effeweg.nl Bus-excursiereizen inclusief garantiepakket 17 effeweg.nl of bel 08810 30 800 bliek hebt van vier mensen, dan hoop je toch dat er gelachen wordt." Zijn zorgen zijn snel vervlogen. Als de mannen na de aankondiging van Patrick Lodiers binnenrennen, be gint een show die in niets onderdoet voor een voorstelling in pak 'm beet de Ziggo Dome, Stadsschouwburg Antwerpen of theater De Spiegel. Als vanouds - oké, Ruben van der Meer moet wel even een leesbrilletje op zetten - etaleren de ex-Lama's hun ongeremde enthousiasme, creativi teit en improvisatiekunsten. In di verse spellen komt van alles voorbij. Van scalpels en het conflict tussen Rusland en Oekraïne tot krabpalen en The Voice of Holland. Het viermanspubliek schatert het uit en mag zelf meedoen in het Ver boden te lachen-spel. Bij het traditio nele Moordspel (wie heeft wie waar vermoord en waarmee?) blijkt het uitgebeelde wapen een confettika- non dat prompt echt tevoorschijn komt en de huiskamervloer bedekt met snippers. De moordenaar? Dat is Simone, de grote afwezige. ,,Je mag nu van boven komen, hoor", roept Van Konings- brugge na het applaus. Ze komt straks thuis, verzekert Sibren. Ja, ze heeft wel wat gemist, stellen de vier vrienden. ,,Maar ze is er op 8 mei wel bij, als we naar het theater gaan. Ik heb er nu alleen nog maar meer zin in. Het was fantastisch. Net als op tv of in het theater." Ook de mannen van Tafkal zelf hebben genoten. ,,Versoepelin- gen werden het genoemd, toen we weer mochten spelen. Maar als je ze venhonderd man moet afbellen, is dat dan een versoepeling?" vraagt Ruben Nicolai zich af. ,,We dachten eerst aan uitbreiding van de schouw burgen en theaters, maar dan zit je weer met steunmuren. Niet te doen", voegt Van der Meer grappend toe. Tijl Beckand, zonder dollen: ,,We popelen om weer te spelen. Dit leek ons een mooi idee. Van Ziggo Dome met 11.000 mensen naar een huiska mer met vier. We hadden er ook veel zin in. En we hadden meteen die energie weer. Ik hoop dat de plekken in de theaters over een maand écht allemaal bezet zijn. En het voordeel van het huiskameroptreden: we kun nen vanavond wel met de hele zaal op de foto." Clubtour Tafkal: What's in a name! vanaf 19 maart (Gent). Met zijn overwinning in het tv-programma Better than ever is Jim van der Zee terug op het podium. Vier jaar geleden won hij The voice of Holland. „Ik heb lang een heel hoge standaard gehanteerd, met veel druk." Mark den Blanken Zijn voorkomen is heel anders dan in 2018, toen hij The Voice won. Het korte, misschien wel brave kapsel is ingeruild voor lange blonde lokken, maar het stem geluid van Jim van der Zee is nog even uniek. Dat bleek za terdag in Better than ever, een RTL 4-programma waarin oud-deelnemers van diverse talentenjachten een herkan sing kregen en waar de win naar een geldprijs van 25.000 euro kreeg. Van der Zee won, wederom. De 27-jarige zanger wil met het bedrag een studio realise ren in Ruigoord, een dorp bij Amsterdam dat sinds de jaren 80 een vrijplaats is voor cultu rele activiteiten. ,,Het hoeft niet mijn studio te worden, maar een plek waar mensen heen kunnen om zich creatief te uiten en muzikaal hun zoek tocht te beginnen. In Amster dam heb je ook wel studio's, maar daar betaal je al snel hon derden euro's per dag en dat stimuleert niet echt de creati viteit." Uniek Het past in het beeld van Van der Zee na The Voice. Hij te kende na zijn winst geen con tract bij het label van de talen tenjacht. Hij maakte in eigen beheer een album met eigen werk en leerde samen met een vriend de mores uit de indus trie die hij tot dan toe nog niet kende. Een nummer voor de radio schrijven is niks voor hem. ,,Ik repeteer ook zo min mogelijk. Elke keer als ik het Van der Zee zingt Let it be. foto jamie westland live speel, wil ik dat het uniek is." Door zijn eigenzinnig heid raakte de jonge artiest zichzelf ook 'een beetje kwijt'. Hij legde zichzelf te veel druk op en was niet gelukkig met de muziek die hij maakte. ,,Ik stoomde mijn hele leven al door met het plan om professi- Ik moet nu vooral zorgen dat ik over een jaar niet terug bij af ben - Jim van der Zee, zanger oneel muzikant te worden. Ik beleefde geen plezier meer aan optredens. Door corona kwam mijn werk tot stilstand, maar dat was wel het juiste moment voor mij." Ook tijdens die gedwongen pauze maakte hij geheel eigen keuzes. Om toch wat geld te verdienen, ging hij klussen en werkte als pakketbezorger. ,,Lekker op de fiets door de stad! Goed voor de coronaki lo's." Ook haalde hij eindelijk zijn diploma aan het conserva torium. Van der Zee ging sa- menwonen met zijn vriendin in een huurwoning in Amster dam-Zuid. Plezier Lange tijd raakte hij geen in strument aan. Na een paar maanden begon hij toch weer te pielen en met het maken van een eigen versie van het wereldberoemde Let it be van The Beatles vond hij zijn ple zier terug. Juist op dat moment kwam er een telefoontje. Of hij een cover wilde spelen in Bet ter than ever? ,,Het was lang ge leden dat ik enthousiast was over iets wat ik doe, maar bij Let it be was dat zo. Dus ik was blij dat ik dit voor publiek mocht spelen." De periode zonder muziek heeft Van der Zee goed ge gaan. Hij wil weer met eigen werk komen. ,,Ik wil beter le ren schrijven of iemand vin den die zo schrijft dat ik zijn liedjes wil spelen." Tot die tijd werkt hij aan meer eigenzin nige covers om zo zijn eigen stijl te ontdekken. ,,Ik moet nu vooral zorgen dat ik over een jaar niet terug bij af ben. Ik heb het lang op een ongezonde manier gedaan met een heel hoge standaard en veel druk. Als ik het nu op de juiste ma nier doe, dan kan ik doorgaan tot ik er dood bij neerval." Geld-terug-garantie* Repatriëringsgarantie* Omboekgarantie* 8 dagen va. 499.- 15 dagen va. 799.- €799 Hoogtepunten van Tirol Ontbijten diner Vertrek: meijunjul, aug, sep Zwitserse Alpen - Glacier Express en Mont BLanc Express Ontbjjten diner Vertrek: meijunjul, aug, sep Rondreis Spanje en Portugal Ontbjjten diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt, nov Byzantjjnse rondreis Ontbjjten diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt Noordkaap Ontbjjten diner Vertrelcjun Juf aug Boek zonder aanbetaling GO MAANDAG 7 FEBRUARI 2022 ALLe fouten voorbehouden. ExcLusief reserveringskosten, Calamiteitenfonds, consumentenbjjdrage SGR en e.v.t. brandstoftoesLag. *Bekjk de voLLedige voorwaarden op www.effeweg.nL/garanties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 17