bolderman bolderman nl goedkoopste met vertrekgaranties 9 FAMILIE FRANK IN HET ACHTERHUIS IS VOLGENS CRITICI BOTERZACHT moet wel iets opleveren. ,,Ze konden niet met dezelfde conclusie komen aanzetten als ik. Het moest wereldnieuws worden'', zegt Van der Zee, die er daarom niet aan meewerkte. ,,Ik vond het buitensporig.'' De uitgevers, die hoge rechten voor het boek betaalden die terugverdiend moeten worden, tuigden rond de publicatie een strakke publiciteitscampagne op. ,,Ambo Anthos liet weten dat de voorpublicatie in Nederland was gegund aan de NOS en de Volkskrant", stelt De Volkskrant. ,,Een dag vóór publicatie kwam men daar echter op terug met de mededeling dat ook NRC en het Parool waren ingelicht.'' De uitgever verplichtte deze media om te tekenen voor een strak embargo. Tot de uitzending van 60 minutes moesten ze de inhoud van het boek voor zich houden. Als die toch uitlekte, waren zij aansprakelijk voor de schade. Daardoor konden zij niet op eigen houtje onafhankelijke deskundigen raadplegen voor wederhoor. En kwam de kritiek pas na hun publicaties los. Puzzel Het coldcaseteam liet donderdag in een verklaring weten erg geschrokken te zijn van alle kritiek, maar nog altijd 'vierkant' achter zijn bevindingen te staan. De critici focussen te veel op de individuele bewij zen, stelt hoofdonderzoeker Pieter van Twisk. ,,Wij verzamelden zoveel stukjes puzzel dat de beeltenis op de puzzel steeds duidelijker werd. Wat de critici doen, is steeds één stukje nemen om op grond daarvan te concluderen dat dat onvol doende bewijs is voor onze conclusie." Volgens Van Twisk is er 'een soort rare hetze ontstaan' rond het boek en hebben hij en zijn team 'vijf jaar lang op een hele integere manier onderzoek gedaan en heel veel naar boven gehaald'. Hij benadrukte dat het coldcaseteam geen historisch onderzoek heeft uitgevoerd, maar een opsporings onderzoek. Ondertussen beraadt de familie van de beschimpte notaris Arnold van den Bergh zich op juridische stappen, zegt nabe staande Elise Tak. Een kleindochter van Van den Bergh, die aan het coldcase- onderzoek meewerkte, deed dat volgens haar, omdat zij dacht dat het ging om een familieportret. ,,De insteek bleek heel an ders. De familie is in shock. Dit is niet meer recht te zetten.'' Anthos kocht de Nederlandse publicatie rechten 'op vertrouwen'. ,,Een onderzoek naar wie de schuilplaats van de familie Frank verraden heeft leek ons waardevol vanwege het indrukwekkende aantal deskundigen, instanties en instituties dat eraan mee zou werken'', verklaarde de uitgeverij deze week in een brief aan haar auteurs. ,,Daarnaast zou documentatie uit de hele wereld bij elkaar worden gebracht en doorzoekbaar worden gemaakt, ook voor toekomstig onderzoek.'' Zo wist het coldcaseteam ook 100.000 euro subsidie los te peuteren bij de gemeente Amsterdam. Achteraf blijkt dat op de subsidieaanvraag de namen prijkten van prominente deskundigen die geen deel uitmaakten van het onderzoeksteam, zo onthulde het Nieuw Israëlietisch Week blad deze week. Een project dat zo groots is opgezet, en waarin jarenlang veel geld is geïnvesteerd, werd geïnterviewd. ,,Dat heb ben ze superslim aangepakt. Op de Amerikaanse manier: er moest een boek komen, en een achtdelige serie voor Netflix of Amazon. Eerst huurden ze een kantoortje aan een van de grachten, later een hele verdieping aan het IJ waar wel dertig of veertig man zat. Ze kwamen bij me aanzetten met die Amerikaanse ex-FBI-agent Vince Pankoke, dat ging allemaal heel geolied. Zo hebben ze veel mensen en instanties inge pakt", zegt de oud-journalist, die zelf de theorie ontwikkelde dat Ans van Dijk de onderduikers heeft verraden. Het boek dat er zou komen was vier jaar geleden op de London Book Fair een van de meest gewilde deals. Uitgeverij Ambo VGeld-terug-garantie V Repatriëringsgarantie VOmboekgarantie* 8 dagen Krakow en omgeving 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Pittoresk Vrsar, Istrië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore Rondreis Baltische Staten Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! GO ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 móést wereldnieuws worden Boven: Rosemary Sulli van is de schrijver van Het verraad van Anne Frank. On der filmmaker Thijs Bayens. FOTO'S GETTY IMAGES, AP Anne Frank zat in het Achterhuis ondergedoken achter een boekenkast. Notaris Arnold van den Bergh (ronde inzetje) zou de familie Frank hebben verrraden, stelt een internatio naal coldcaseteam. FOTO'S NIOD, ANP ertrekdata11,18,25 apr/2, 9,16, 23,30 mei 16,13 juni 5 sept etc. v.a. slechts Vertrekdata: 9,23 apr/7,21,28 mei/4,11,18,25 juni/2, 9 juli etc. Vertrekdata: 4,11,18,25 apr/2. 9, 16,23,30 mei/6,13,20 juni etc. Vertrekdata: 4,11,18,25 apr/2. 9, 16,23,30 mei 6,13,20,2 7juni etc. I Vertrekdata: 7,28 mei/25 juni9. 23 juli 16,27 aug lOsept etc. uaBcl 1 Vertrekdata: 11.18,25 apr/2, 9,16. 23,30 mei 6,13,20,2 7juni etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. *Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds, reserveringskosten &COnsumentenbijdrage SGR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 9