Geld&Geluk HI- 'm WE BESTEDEN ONS GELD HET LIEFST NU Sinds de zoons van Mieke en André het huis uit zijn, is zij weer aan het werk. Wel parttime, net als André: 'We leven nu. Wie zegt dat we negentig worden?' Mieke 'André pluist alles goed uit als we Iets nieuws nodig hebben.' André 'Niet alleen voor thuis, ik schaf ook soms muziekinstrumenten of apparatuur voor de kerk aan. Ik onderzoek en budgetteer alles dan grondig.' Mieke 'Dat is de boekhouder in André. Soms zeg ik: ach joh, gewoon kopen.' André 'Nou, nou, jij kan soms een hele middag winkelen zonder met iets thuis te komen.' Mieke 'Vind ik heerlijk. Ik kijk dan of ik iets zo goedkoop mogelijk kan krijgen.' André 'Ik hou niet bij wat jij uitgeeft aan kleding.' Mieke 'Best veel. Ik hoef niets te verantwoor den van mijn geweldige man.' André 'Ik heb de kampioenssweater van Max Verstappen laten bezorgen, die was 65 euro.' Mieke 'Dat mocht best eens, jij bestelt nooit wat.' André 'Ik besteed ook nog een tientje per maand aan Ziggo Go, voor racen en Engels voetbal.' Mieke '120 per jaar, dat is nog niet eens één paar laarzen van mij.' André 'Ik had altijd een seizoenkaart voor Feyenoord, voor 300 euro per jaar.' Mieke 'Dat was jouw verzetje. We hebben best drukke tijden gehad. De jongens kwamen bij ons wonen toen ze één en drie waren. Ze waren de jongsten van acht kinderen van zwakbegaafde ouders. Hebben allebei een rugzak. Ik stopte destijds met werken.' André 'We kregen pleegzorgvergoeding.' Mieke 'Dat kwam goed uit, want de kinderen konden niet even naar een oppas. Sinds ze uit huis zijn, ben ik als zelfstandige gaan werken.' André 'We kunnen het ons permitteren om parttime te werken. Ik werk 24 uur per week, om ook tijd aan de muziek te besteden. En ook om niet zo'n hoge werkdruk te hebben.' Mieke 'Je kan sparen voor later, maar we besteden het liever nu. Als we een paar dagen weg willen, dan doen we dat. Ik vind het leuk om naar hotelaanbiedingen of goedkope vluchten te zoeken. Ik ben voor vijftig euro met mijn vriendin naar Spanje geweest.' André 'We leven nü. Er gaan zo veel mensen dood als ze net met pensioen zijn.' Mieke 'We leggen wel wat apart, maar wie zegt dat we negentig worden? We sparen mooie momenten, geen geld.' MEZZA19 Mieke Zijlstra (58) is freelance dokters assistent. André Zijlstra (59) is boekhouder en zelf standig muzikant. Mieke en André wonen in een koop huis in Alphen aan den Rijn. Hun pleeg kinderen (24 en 26) zijn het huis uit. BESTE KOOP Mieke 'Gietijzeren braadpan.' André 'Een bank, 50 euro bij de kringloop.' GROOTSTE MISKOOP Mieke 'Wat boekingen via Hotelveilingen, die gingen failliet. Kostte 200 euro.' André 'Helikopter- vlucht voor zoon, voor 150 euro. Bleek oplichterij.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 99