NAAR HET MUSEUM voorbeeld Vincent als De kopiekoning Dushi Kórsou Dolle dierenboel Op ruimtereis Echt of nep? DE HORT OP MEZZA 11 In tien jaar tijd dompel den vele kunstenaars zich als artist in resi dence onder in het leven op de geboortegrond van Vincent van Gogh in Zundert. Allemaal vin gen ze op hun eigen wijze de geest van Van Gogh. Kijk maar in het Stedelijk Museum Breda. Vanwege Vincent, t/m 1 mei, stedelijkmuse- umbreda.nl weer Kunstenaar Rob Scholte wordt wel de koning van het copyright genoemd. Voor zijn werk neemt hij afbeeldingen uit kunst, reclame en het dagelijks leven als uitgangspunt en tovert die om tot iets nieuws. Te zien in museum De Fundatie in Zwolle. Reproductie Verplicht, t/m 3 april, museumdefundatie.nl Vervalsingen zijn soms amper van echt te onderscheiden. De tentoonstelling Misleiden - Fakes uit kunst en wetenschap laat ruim twintig objecten uit diverse Leidse collecties zien en één ding is zeker: je wordt op het verkeerde been gezet. Waarom doen vervalsers wat ze doen? t/m 13 maart, lakenhal.nl In het Nationaal Archief in Den Haag is veel te vinden over Curagao, waarbij vooral de blik en leefwereld van de koloniale machthebbers van destijds centraal staat. Maar welke visies zijn er nog meer? De expositie Körsou-Curagao combineert de visies van toen en nu. t/m 23 oktober, nationaalarchief.nl Andy en Terry - bij lezers van De waanzinnige boomhut-boeken razend beroemd - gaan op avontuur buiten de aarde. Fans mogen mee, maar moeten dan wel eerst in Bunnik aan het werk om een ruimtecertificaat te veroveren. De Waanzinnige Boomhut editie: Ruimtereis, waterliniemuseum.nl In het Amsterdamse Grachtenmuseum huizen de nodige dieren. Fotograaf Yasmine Asha legde ze vast. Daarnaast staat de vraag centraal welke symbolen aan dieren in de achttiende- eeuwse schilderkunst kunnen worden toegeschreven. Beestenboel in het Grachtenhuis, t/m 1 april, grachten.museum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 91