'Zo'n huis vol joie de vivre is een geschenk' Graven naar grootheden 'Veel foto's heb ik gemaakt in het huis van Janine in de Bourgogne. Op zolder trof zij niet alleen een oud kookboek aan, La cuisinière de la campagne et de la ville, maar ook vervallen meubels. Die heeft ze opge knapt en nu staan ze te pronken. Voor mij als fotograaf is dat natuurlijk een schat. Haar huis is een soort brocante- museum, waar wordt geleefd en gefeest en waar het leven wordt gevierd. Joie de vivre.' BIJPRATEN 'Ja, net als schoonheid. En mooie wijnen, mooie gerechten. De Franse keuken is zo ontzettend rijk. Ik vind het mooi dat ze in een lange traditie staat. Toen wij dat kookboek uit 1873 aan chefs lieten zien, onder wie Jonnie Boer en Margo Reuten, reageerden ze meteen dolenthousiast. Zo ontstond het idee tien topchefs om twee menu's te vragen, die ze ontwikkelen op basis van dat antieke kookboek. Ze gingen alle tien aan de slag om hun draai te geven aan een recept. Zo maakte Margo een bloemkoolsoep met piccalilly en een aardappelwafel. En Jonnie combi neerde macarons met passievrucht en blauwe kaas.' MEZZA 9 Je zou denken dat we alles wel weten over historische figuren als Jeanne d'Arc, Shakespeare en Marco Polo. Maar is dat wel zo? Acteur Derek de Lint reist in hun voetsporen door binnen- en buitenland (zoals hier in Venetië), spreekt locals en ontmoet wetenschappers om alles te weten te komen wat hij kan. Het doel: Mao Lin Liao, 's werelds beste 3D-designer, voorzien van genoeg informa tie om een levensechte print van de grootheden te maken. In Levende Lijve, vanaf 11 februari wekelijks te zien om 22.15 uur bij MAX op NPO 2 Fotograaf SACHA DE BOER (54) stelde twee jaar geleden met vriendinnen Babs Assink en Janine Smits het boek Joie de Vivre samen. Het was een succes en daarom is er nu een heruitgave: Ode aan de Franse keuken. Hoe bracht je het gevoel van Frankrijk als fotograaf in beeld? Hoort dat gevoel voor jou echt bij Frankrijk? Ode aan de Franse keuken verschijnt bij uitgeverij Terra 24,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 89