Heleen van Royen Spencer en ik zijn bij de kinderkapper. Hij Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (35). Ze is moeder van Olivia (29) en Sam (25) en oma van Spencer (1 jaar) en van twee bonuskleinkinderen van 14 en 12. wordt in een stoeltje gehesen dat op een fiets lijkt. De kapster heet Judith. Ze is blond, jong en draagt een zwart mondkapje. Judith doet Spencer een manteltje om en pakt haar schaar. Als hij ziet hoe haar gemondkapte gezicht ineens heel dichtbij komt, barst hij in snikken uit. Ik pak mijn mobiel en troost hem met een paardenfilmpje. 'Ik heb instructies gekregen van mijn dochter,' zeg ik. 'Vooral de vleugels aan de zijkant, de mat aan de achter kant en de pony bijknippen. De pony niet te bot en niet te kort.' Ze knikt. 'Lief dat je met hem meegaat,' zegt ze terwijl ze Spencers hoofdje vastpakt. 'Ben je fulltime oma? Of doe je er nog iets naast?' Fulltime oma, dat klinkt als de beste baan ooit. 'Ik ben schrijver,' zeg ik. 'O, wat schrijf je dan?' 'Boeken. Maar ook columns.' 'Is dat een hobby of echt werk?' Ze zet haar schaar in Spencers matje. 'Het is echt werk,' antwoord ik lachend. 'Ik heet Heleen van Royen. Misschien zegt dat je wat?' Ze schudt haar hoofd. 'Ik lees nooit boeken. Mijn moeder wel.' 'Heb je weleens van Saskia Noort gehoord? Of Kluun?' 'Nee, sorry. Maar kun je daar echt van leven?' 'De meeste schrijvers niet. Die moeten er nog iets naast doen. Ik heb geluk gehad. Mijn boeken zijn stuk voor stuk bestsellers geworden. Ze zijn vertaald en verfilmd. Daarom ben ik nu rijk.' Weemoedig denk ik aan mijn hoogtijdagen. Het kwam met bakken binnen. 'Houd je van films?' vraag ik. 'Heb je De gelukkige huisvrouw met Carice van Houten gezien? Of De ontsnapping, met Isa Hoes?' Ze staart me glazig aan. Deze barbier is een cultuurbarbaar. 'En je columns,' vraagt ze dan. 'Waar schrijf je die?' 'Onder andere in het AD. Dat is een krant,' zeg ik er voor de zekerheid bij. 'Waar haal je de verhalen vandaan?' 'Ze gaan over mijn persoonlijke leven. Dat is best moeilijk, want er gebeurt de laatste tijd weinig. Door corona kom ik amper de deur uit. Ik ga er dan ook mee stoppen. Ik wil weer een boek schrijven. Dan kan ik alles gewoon verzinnen. s Elke week een column bezorgt me te veel stress.' Haar gezicht klaart op en ze knikt begrijpend. Niemand houdt van stress. g De haren van Spencer zijn intussen netjes in model geknipt. Het manteltje mag af. 'Klaar!' roept hij blij. 'Ga je vanmiddag nog wat leuks doen?' vraagt Judith. 'Ik moet mijn laatste column schrijven.' 'Ach, nou ja. Dat is even een kwartiertje, kan je daarna lekker chillen,' knikt ze me bemoedigend toe. Als dat toch eens waar was, Judith. 'Wil je me een plezier doen?' vraag ik voor ik de deur 2 uitloop. 'Doe straks de hartelijke groeten aan je moeder. En zeg haar dat er een nieuwe Van Royen aan komt.' 2 MEZZA 7 Fulltime oma, dat klinkt als de beste baan ooit CÜ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 87