Als canicrosser zit een sociaal leven er niet in, daar kan MARJOLEIN BIL (36) uit Kwadendamme over meepraten. Geluk halen zij en haar vriend uit zo hard mogelijk rennen met hun twaalf honden. MARJOLEIN EN HAAR VRIEND zijn zeer actieve hardlopers annex trail- runners, hun relatie begon letterlijk in het startvak van de Leiden Marathon. Al snel bleek dat ze allebei ook een hondenwens hadden - maar dan wel graag eentje die mee kon rennen. Haar vriend ontdekte toen het bestaan van canicross: met je viervoeter deelnemen aan wedstrijden, wat erg gaaf klonk. En zo kwamen ze in 2013 bij een border collie uit. Althans, het werden er twee. Op zich al heel leuk, ze zijn er zelfs Nederlands kampioen mee geweest. Maar om ook fietsend en steppend op hoog niveau te presteren werd de roedel uitgebreid met meerdere greysters en hounds. De teller staat in totaal op twaalf. Speciaal voor die lieverds hebben ze een huis in Zeeland gekocht, zodat ze naar buiten kunnen wanneer ze willen. In Nederland is trouwens een onthef fing nodig om je door honden aan een elastische lijn te laten voorttrekken terwijl je zelf zo hard mogelijk meedoet. Wie dat zielig vindt zou eens moeten zien hoe graag die dieren willen lopen - zoals Mimmi hier, een kruising tussen een pointer en een greyhound, trainend voor het komende WK in Zweden. Je vormt samen een team, dat is het mooie eraan. Om de ware sledehondensport - een verzamelnaam voor alle disciplines - te ervaren, woonde het stel eerder vijf jaar in Zwitserland. Marjolein werkte er als fysiotherapeut, haar beroep, en kon in de Alpen lekker sleeën of langlaufen met Kima, Lumi en de rest. Als de een nu per camper naar een internationaal event afreist, past de ander op de thuis blijvers. Het vergt offers, hun sociale leven wordt beperkt, want ze laten de honden nooit alleen. Maar het is vooral een rijkdom, ze maken haar elke dag gelukkig. sm?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 85