Acteur Manuel Broekman randde vrouw niet aan Corona treft luchtverkeersleiding: en naar Limburg 7 c Grote kans op zandverschuivingen op laatste stukje naar kind in diepe put Reddingswerkers zetten alles op alles om de 5-jarige Rayan uit de put te redden. fotos ap Reddingswerkers in Marokko waren gisteravond de 5-jarige Rayan, die vastzit in een diepe put, tot op een meter genaderd. Het laatste stukje moesten ze horizontaal en met de hand uitgraven. Raymond Boere Bab Berred Familieleden doen al dagen geen oog meer dicht sinds hun kind dinsdag 32 meter meter naar bene den viel in de put die zijn vader aan het repareren was. Dat gebeurde in zijn dorp Bab Berred nabij de stad Tamorot. Zijn moeder was in shock, ver telde ze in een interview aan lokale media. ,,Hij speelde dinsdag tot twee uur 's middags in mijn omge ving. Nadat hij plotseling weg was, vroeg ik zijn broers of ze hem had den gezien. Daarna riep ik hun va der en begonnen we met zijn allen te zoeken. We vroegen familieleden en buren om te helpen. Ik zei tegen mezelf: hij kan nergens anders heen dan de putten. Toen kwamen de reddingsdiensten. Ze lieten een te lefoon in de put zakken en beves- tigden dat Rayan erin zat. Ik was ge schokt.'' Sindsdien zijn reddings werkers bezig met een race tegen de klok om het jongetje levend uit zijn benarde positie te krijgen. Hij zit vast in een put met een doorsnee van slechts 45 centimeter. Via slan gen pompen ze zuurstof in de put en proberen ze water bij hem te C Reddingswerkers pompen met slangen zuurstof en drinkwater in de put krijgen om hem in leven te houden. Gisterochtend zou hij volgens lo kale media nog een teken van leven hebben gegeven. Reddingswerkers zouden een kleine beweging heb ben gezien op camerabeelden die in de put zijn gemaakt. De pijp is te smal voor volwasse nen om van bo venaf de jongen te redden en dus wordt er omheen nu al ruim drie dagen lang onafgebro ken grond afgegra ven. Dat gaat zeer langzaam en moet ui terst voorzichtig gebeuren, omdat sommige lagen aarde erg zanderig zijn en andere rotsachtig. Gisterochtend was er nog een zandverschuiving rond de plek waar reddingswerkers Rayan in veiligheid proberen te brengen. Omstanders schreeuwden ge schokt toen ze omstreeks 11.30 uur zand naar beneden zagen storten. In de middag werd begonnen met het moeilijkste deel van de reddingsoperatie, het graven van een horizontale tunnel van 3 tot 5 meter om het jongetje te kunnen bereiken. ,,Daarvoor moeten we de aarde stabiliseren om zand verschuivingen te voor komen", legde een reddingswerker uit aan lokale media. ,,We willen het le ven van ons red dingsteam niet in gevaar brengen.'' Grote buizen wor den gebruikt om veilig dichterbij te kunnen komen. Er staan medici klaar om het ventje op te vangen als hij uit de put kan worden gehaald en een politieheli- kopter is gereed om het kind over te brengen naar het ziekenhuis. Live De reddingsoperatie, die het nieuws in het land beheerst en door verschillende Marokkaanse media live wordt uitgezonden, houdt heel het land in spanning. Honderden mensen zijn naar de plek toegekomen omdat ze de red dingswerkers willen helpen Rayan te bevrijden. De menigte belem mert zo nu en dan het werk van reddingsteams en wordt gevraagd op afstand te blijven. Sommigen fil men de operatie en zenden het live uit op internet. Ook die beelden worden door tienduizenden men sen bekeken. De Marokkaanse regering zegt mee te leven met de ouders. De hashtag #SaveRayan gaat in Noord- Afrika viral op sociale media en verschillende beroemdheden, zoals de Algerijnse voetballer Riyad Mahrez, die voor Manchester City speelt, uiten hun steun. Het ongeval doet denken aan een tragedie die zich in 2019 in Spanje voordeed, toen een 2-jarig kind bij het dorp Totalan in een ruim 100 meter diepe put viel. Spanje was zo'n twee weken in de ban van de wanhopige pogingen de peuter te bereiken. Reddingswerkers troffen zijn lichaam uiteindelijk aan op on geveer 70 meter diepte. Hij bleek al enkele minuten na zijn val te zijn gestorven. AMSTERDAM De rechtbank in Amsterdam heeft Manuel Broekman vrijge sproken van aanranding. Het Openbaar Ministerie had 240 uur werkstraf, twee maanden voorwaardelijk cel en 2000 euro schadevergoeding geëist. Een vrouw zei in 2020 door de 35-jarige acteur te zijn aangerand. Broekman, bekend van films als Hartenstraat en Feuten, zou haar bij de borsten en in het kruis heb ben gegrepen toen hij te gast was in het café waar zij aan het werk was. Dat zou zijn gebeurd toen ze met elkaar op de foto gingen. Volgens de rechter is de verklaring van de vrouw onvoldoende be wijs. De enige getuige die is ge hoord, de eigenaar van het café, heeft de aanranding naar eigen zeggen niet gezien. De aanklaag ster krijgt geen schadevergoeding. Het OM beraadt zich nog of het in hoger beroep zal gaan. De acteur ontkent dat hij de vrouw heeft aangerand. ,,De be schuldiging is erg hard aangeko men. Ik ben erg geschrokken", zei hij in een verklaring die zijn advo caat twee weken geleden namens hem voorlas in de rechtbank. - ANP MAASTRICHT De luchtverkeersleiding moet de dienstverlening op Maastricht Aachen Airport dit weekend en kele uren onderbreken vanwege personeelsuitval door corona. De vliegschema's zijn aangepast naar momenten waarop wel nog dienstverlening mogelijk is, aldus een woordvoerder van Luchtver keersleiding Nederland (LVNL). Door besmettingen met corona is er krapte ontstaan bij het inrooste ren van luchtverkeersleiders op het Limburgse vliegveld. LVNL ziet een toenemend aantal ziekmeldingen onder luchtverkeersleiders en col- lega's van hen die in quarantaine zitten. ,,Daarnaast hebben minder luchtverkeersleiders de opleiding kunnen afronden door de impact van Covid", aldus LVNL. Noodgedwongen onderbreekt LVNL de dienstverlening op de We hebben enorm gepuzzeld, dit was de enige oplossing - Maikel van Leeuwen, stationsmanager luchthaven vandaag en morgen van 06.00 tot 07.00 uur, van 10.00 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Dat zijn momenten met de minste impact. ,,We hebben enorm gepuz zeld met het rooster, maar dit was de enige oplossing voor dit week end'', zegt Maikel van Leeuwen, stationsmanager op Maastricht Aachen Airport. ,,Door de aanpas sing in de dienstverlening kunnen we een veilige afhandeling van het vliegverkeer garanderen. We ver wachten een tijdelijke maatregel als deze de komende tijd vaker te moe ten nemen, als gevolg van Covid.'' - ANP GO ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 PRIVÉBEELD, AL3OMK.COM VIA REUTERS Nog één meter naar Rayan SPANJE MAROKKO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 7