Telkens een andere opvatting ventileren loont binnen de VVD Rechter wil 36 extra getuigenverhoren om geweld Mallorca UITGEKOOKT.nl Zodat jij moeiteloos je vitamines binnenkrijgt. Wij halen elke ochtend verse groente binnen. 6 OZCAN AKYOL K '■Proef èeze best-sellers! it Dat je feitenvrij politiek in de Tweede Kamer kan bedrij ven, met uitspraken die niets met de realiteit hebben te maken, werd deze week bewezen door nota bene onze nieuwe mi nister van Veiligheid en Justitie. Dilan Yesilgöz (VVD) was in de vorige regeerperiode door de top van haar partij geïnstrueerd om samen met Bente Becker het rechts-populistische geluid te ver tolken. En eerlijk is eerlijk: dat deden ze beiden met verve. de vrouwen die doelbewust isla mitisch fascisme faciliteerden en daarna in gevangenkampen te rechtkwamen, strooide Yesilgöz maar al te graag met ondubbelzin nige teksten. In december 2020 zat ze bij Opi toen het ging over Syriëganger Angela B. In die talkshow was ze glashelder: ,,Dat is geen jihad- bruid, maar een vrouwelijke terro rist. En dan moet je voor een rech ter komen, maar wel daar. Ik hoef je niet hier terug.'' We zijn ruim een jaar verder. En gistermiddag werd tegen Angela B. uit Soest een celstraf van zes jaar geëist - in Nederland. Vol gens het Openbaar Ministerie maakte de vrouw in Syrië zes jaar deel uit van de terreurorganisatie. Eerder deze week werd bekend dat Nederland vijf IS-vrouwen en hun kinderen heeft opgehaald uit een detentiekamp in Syrië, iets Houd het in de gaten: de populist van vandaag, is de minister van morgen wat totaal indruist tegen de aan vankelijke uitspraken van onze nieuwe minister. Als haar naar deze vreemde ideologische draai wordt ge vraagd zegt ze: ,,Het zal voorko men dat je mensen terug moet ha len. Omdat ze er anders straffeloos vandoor kunnen gaan. En ook dat heb ik altijd gezegd: ze moeten wel hun straf uitzitten.'' Ik heb eens goed in de archieven gekeken: dat heeft ze nooit gezegd. We hebben gewoon te maken met een bestuurder die in een oude rol zich allerlei ideeën en visies dacht te kunnen aanmeten, in de hoop op een promotie binnen haar ei gen club. Maar dit dossier laat op een pijn lijke manier zien dat de trouwe va zallen van Mark Rutte vroeg of laat een beloning krijgen, als ze maar telkens een andere opvatting over bepaalde zaken kunnen ventile ren, zoals hij zich nu plotseling inspant voor het klimaat. De Tweede Kamer is een plek om goed in de gaten te houden: de populist van vandaag, is de minis ter van morgen. Heuvelman (27) kwam vorig jaar zomer op het Spaanse vakantie eiland door uitgaansgeweld om het leven. Hij werd op 14 juli kort na 02.00 uur samen met vrienden ernstig mishandeld op de boule vard van badplaats El Arenal. Heu velman belandde bewusteloos op straat, waarna hij nog diverse ma len zou zijn geschopt. Het slacht offer uit Waddinxveen overleed 18 juli aan zijn verwondingen. Tijdens een voorbereidende zit ting twee weken geleden stelden vrijwel alle advocaten zich op het standpunt dat extra getuigenver horen noodzakelijk zijn om de precieze rol van hun cliënten hel der te krijgen. Voor de verhoren worden in totaal 36 verdachten, slachtoffers en ooggetuigen opge roepen. Hoofdverdachte is Hilversum mer Sanil B. (19). Op een van zijn schoenen zijn dna-sporen van Heuvelman gevonden. B., die ont kent schuldig te zijn aan de fatale mishandeling, is de enige ver dachte die nog vastzit. De recht bank bepaalde gisteren dat er een tegenonderzoek naar het dna-ma- teriaal komt door een andere orga nisatie dan het Nederlands Foren sisch Instituut. De raadsman van B. had hierom gevraagd. B. behoorde tot een groep jonge mannen van nog geen 20 jaar oud die de bewuste avond op Mallorca betrokken waren bij meerdere ge weldsincidenten en in de woor den van het OM een spoor van ge weld over eiland trokken. Met an deren wordt B. ook verdacht van poging tot doodslag op een vriend van Heuvelman, die werd gesla gen en geschopt toen hij al op de grond lag. Beelden daarvan ston den op GeenStijl. Ook een tweede man werd getrapt en geschopt ter wijl hij al op de grond lag. In de strafzaak is 13 april een vol gende voorbereidende zitting. Wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld, is niet bekend. Lekker, gezond eniekker makkelijk 200.000 klanten! Bestel een proefpakket voor maar 10.000+ Gratis gekoeld aan huis bezorgd In 4 minuten op tafel zonder koken Uitgekookt.nl 085-0190067 ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 GO Y @OzcanAkyol Als het om de IS-bruiden ging, Dat laatste is gelukt. Proficiat. In de zaak rond de geweld dadige dood van Carlo Heuvel man op Mallorca worden de komende maanden nog 36 getuigen gehoord. De recht bank in Lelystad kwam giste ren tegemoet aan een reeks verzoeken van de raadslieden van de in totaal negen verdach ten. ANP Lelystad klantreviews TT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6