Paspoort 'Ik merk dat mannen in Nederland steeds minder moeite hebben met een vrouw in een leidinggevende rol' Zierikzee, Middelburg en Vlissingen maar ook in dorpen als Kortgene en Kamperland. Wat ik daaraan bijzonder vind: als verhuurder sta je midden in de maatschappij. Zo zijn wij be trokken bij plannen om in Terneuzen de bin nenstad compacter en krachtiger te maken. Een deel van het winkelgebied ondergaat daar een transformatie naar wonen. Dat speelt ook in Goes." ,,Wij zien ook de impact van corona. Ik denk dan aan die twintigers die een dagzaak zouden beginnen, hun spaargeld in de verbouwing staken en na twee maanden verbouwen niet open konden vanwege de lockdown. Een hart stikke moeilijke situatie, natuurlijk. Wij pro beren mee te denken, maar wij kunnen niet zomaar zeggen: laat maar zitten. Iedere situa tie is anders. Wat mensen zich vaak niet reali seren: ook wij hebben financiële verplichtin gen, ook wij krijgen een telefoontje van de fi nancier die wil weten hoe het met de huurin komsten zit. Ook wij moeten ons personeel betalen. Ook wij hebben tegenslagen. Er zijn plannen die goed gaan, maar ook plannen waarop je uiteindelijk toe moet leggen." ,,Wij zetten als bedrijf de inkomsten om in nieuwe projecten, mooie dingen voor vol gende generaties. De kern van AVV Beheer is een klein, hardwerkend team van acht men- sen. De rest huren we in en daarbij kiezen we bewust voor lokale partijen: aannemers, bouwkundigen, beheerders, toeleveranciers en installateurs uit de regio." ,,Ik merk dat mannen er in Nederland steeds minder moeite mee hebben, een vrouw in een leidinggevende rol. De enkeling die dat wel heeft, moet er blijkbaar nog in groeien. Op mijn 23ste kwam ik in een zeer traditioneel in gericht Zwitsers bedrijf terecht. Ik werkte in een klein team dat in het kader van Activity Based Costing onderzoek deed naar alle grote kostenposten en de veroorzakers daarvan. Mijn opdracht was: kostenbesparingen berei ken en interne verrekening van de kosten. Het was daar strikt hiërarchisch: de positie van mannen in het bedrijfsleven was zelfs gekop peld aan de positie die ze in het leger hadden. Dat ik, jong en vrouw, divisiehoofden moest vragen naar de kosten die ze maakten en kos tenposten aan hun divisie moest toewijzen, lag zeer gevoelig. Ik heb meer dan eens meege maakt dat de hoorn er direct op gegooid werd. Daar heb ik mijn politieke voelsprieten wel ontwikkeld en geleerd tactisch te handelen." ,,Ik heb nog steeds profijt van wat ik toen ge leerd heb. Goed beslagen ten ijs komen, je fei ten op orde hebben, goed luisteren, je stand punt helder naar voren brengen. Het mooie aan de vastgoedwereld is dat het zo'n breed vakgebied is. Je zit regelmatig met verschil lende partijen aan tafel, allen professionals: of het nu architecten, aannemers, financiers of contacten binnen gemeentes zijn. Voor mijn eerste woningbouwproject, Resort Kreek Duin in Westkapelle, zijn er heel wat gesprek ken geweest bij de gemeente, welstand, om wonenden en de dorpsraad. Het is een prach tig project geworden. Ik legde er de eerste steen met mijn oudste zoon in mijn arm en nu genieten we er samen met onze vrienden." GO ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 Monique van Velzen (1973) werd geboren in Goes en groeide op in Colijnsplaat en later Middelburg. Ze haalde haar vwo-diploma aan de Stedelijke Scho lengemeenschap Mid delburg en vertrok naar Rotterdam om Bedrijfskunde te stu deren. Haar eerste baan was bij de Swiss Bank Corporation in Basel, waar ze tijdens haar studie stage liep. In 2000 keerde zij terug naar Rotterdam voor een internationale functie in institutio neel vermogensbe heer bij Robeco. Van Velzen trad in 2004 in de sporen van haar vader, die in 1987 het familiebedrijf AVV Be heer oprichtte. Het vastgoedbedrijf is ac tief binnen en buiten Zeeland, verhuurt en ontwikkelt woningen, winkels en bedrijfs panden en is onder meer nadrukkelijk aanwezig bij de ver nieuwing van de Vlis- singse binnenstad. Monique van Velzen is bestuurslid van de Van Dixhoorn Red dingsbrigade, waar ze ook zwemt. Recent werd ze genomineerd voor de Vrouw in de Media Award 2021. Monique van Velzen in het Van Does burgcentrum in Vlis- singen, waar AVV appartementen bouwt. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Hoe is het om als vrouw in een mannenwereld te zitten, en dan op zo'n positie, als directeur van een groot familiebedrijf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55