Monique van Velzen, directeur AVV Beheer 6 Haar eerste deals sloot ze als 9-jarige, op een kleedje in het winkelcentrum, waar ze oude spulletjes verkocht. Nu zit Monique van Velzen als directeur van AVV Beheer in het vastgoed. ,,Deze branche wordt nogal eens negatief afgeschilderd. Terwijl je er juist zoveel moois in kunt doen." 'Het liefst blijf ik op de achtergrond en doe wat ik doe in relatieve stilte en rust' e woont in Middelburg in een ja ren 30-huis. Gezellig ingericht, hier en daar zorgvuldig geschikte boeketten. Schilderijen - niet on verdienstelijk - sieren de muren. Zelf geschilderd, knikt ze. ,,Die drie portret ten, dat zijn mijn kinderen. Zo'n tien jaar gele den ben ik ermee begonnen. Voor mijn ont spanning. Ik heb toen een serie lessen gehad om mijn persoonlijke stijl te ontdekken. Daar door heb ik nog meer oog gekregen voor de tails en compositie. Een verrijking." ,,Een artistieke carrière? Nee. Het is fantastisch iets te scheppen en ik beleef veel plezier aan kunst, schilderkunst, architectuur, theater, opera, maar ik ben ondernemer in hart en nie ren. Van huis uit. Mijn ouders hebben mij de kans gegeven zelf mijn weg te zoeken en te ontdekken waar ik blij van word. Dat heb ik gedaan en het heeft me hier naartoe geleid. Ons familiebedrijf draagt haar steentje bij aan verbetering van onze directe leefomgeving. Je kunt echt iets betekenen voor de regio. We ge ven oude gebouwen een nieuw leven of bou wen nieuwe. Dat zijn vaak jarenlange projec ten met bijzondere wendingen, die veel ge duld, tact en samenwerking vergen. Ik vind dat soort processen interessant." ,,Op Koninginnedag 1967 trokken mijn vader Arnold van Velzen en mijn moeder Irene van uit de Haarlemmermeer naar Serooskerke op Walcheren. Hij was 20, mijn moeder 18 jaar oud. Ze huurden een slagerij. Met hard werken spaarden ze het geld bij elkaar voor een woon-/winkelpand in Colijnsplaat, waar ze hun eerste eigen slagerij vestigden, aan de Kruisstraat 9. Dat was in 1972. Ik ben daar ge boren. Tot mijn 7de woonden we in Colijn. Ondertussen ging mijn vader steeds meer in vesteren en handelen in vastgoed. Hij is toen gestopt als slager en we verhuisden naar Mid delburg. Daar richtte hij in 1987 AVV Beheer BV op. Ik was toen 14 jaar en ving veel op van de gesprekken die hij voerde, omdat hij vanuit huis werkte. Toen het bedrijf uitgroeide en er personeel in dienst kwam, betrok AVV het kantoor waar we nu nog steeds zitten. Daar werk ik nu ook, met een fijn team. Mijn vader is net 75 geworden en nog steeds elke dag op de zaak, nog altijd even betrokken en gepassi oneerd. Dat werkt aanstekelijk! De kinderen vragen wel eens: 'Opa, wanneer ga je met pen sioen?' Maar nee, hij vindt het veel te mooi om te ondernemen. Ik heb dat zelf ook: uitgedaagd worden, problemen oplossen, vooruitdenken: wat is er nodig om dit tot stand te brengen?" ,,Als klein meisje speelde ik buiten en hield ik vanaf mijn driewielertje de winkel in Colijns plaat goed in de gaten. Als klanten hun kinde ren niet bij zich hadden, zag ik dat gelijk en vroeg waar ze waren. Een vroege vorm van klantcontact, zou je kunnen zeggen! In Mid delburg, toen ik op basisschool het Gau- deamus zat, begon ik zelf een beetje met on dernemen: spulletjes verkopen die achtergela ten waren in de huizen die mijn vader kocht, op een kleedje in het winkelcentrum. Email len pannetjes, gebaksschoteltjes en zo. Er wa ren wel eens mensen die zomaar iets in hun tas deden, me iets toestopten en zeiden: hier, ik geef je er dit voor. Dan zei ik 'mevrouw, voor die prijs is het niet te koop'. Kun je na gaan: ik was pas een jaar of 9, 10." ,,Ik durfde veel. Als we een gave MEXX pos ter zagen bij een jeanswinkel, duwde iedereen mij naar voren om te vragen of wij hem later misschien mochten hebben. Als jong meisje van 17 ben ik een zomer in Engeland gaan wer ken. Ging ik met de Olau Line, in mijn eentje en zonder GSM naar de overkant. Ik kreeg vijf kinderen onder mijn hoede: vier Engelse en een Frans neefje. Na een week kwam er nog een puppy bij. Elke ochtend bracht ik de jong- sten naar school, daarna draaide ik drie wassen en streek eindeloze bulten over hemden en schooluniformen weg. Ook kookte ik voor het hele gezin. Elke dag hing ik met mijn moeder aan de telefoon om re cepten voor het diner door te nemen, dat weet ik nog goed. Alleen in het weekend had ik de gelegenheid om Londen en om geving te verkennen. Maar ik vond het heerlijk! Ik heb altijd graag gereisd om an dere landen en culturen te leren kennen. Vandaar ook dat ik het altijd heel leuk vond om internationaal te werken. Ik heb met veel plezier nieuwe gebieden ontgonnen voor mijn werkgevers." ,,Wij hoeven ons daar niet voor op de borst te kloppen. Het liefst blijf ik op de achter grond en doe wat ik doe in relatieve stilte en rust. Maar het is onvermijdelijk, als je met zulke projecten bezig bent en ze aan de man moet brengen, dat je meer in de open baarheid treedt. Je wordt het gezicht van de onderneming. Ik word vaker herkend te genwoordig. Mensen spreken je aan: 'Wat gaat daar gebeuren? Hoe ver ben je ermee?' Heel positief, gelukkig." ,,Wij manifesteren ons in heel Zeeland. En niet alleen met bouwprojecten zoals de duurzame nieuwe wijk Krooneveld in Mid delburg of de verbouwing van de Sint Joris- doelen tot hotel. De kern van onze woning portefeuille bestaat uit verhuur van wonin gen, winkels en bedrijfspanden. Niet alleen in de grote steden als Terneuzen, Goes, ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 GO 'Uitgedaagd worden, problemen oplossen: dat vind ik mooi' ONDINE VAN DER VLEUTEN Roeping gemist? Uw vader heeft het bedrijf opgericht. Wat voor man is hij? Hoe was Monique van Velzen als kind? U bent in 2021 genomineerd voor de Vrouw in Media Award. Er waren dat jaar genoeg aanleidingen om in de media te komen. De wooncomplexen voor arbeids migranten in Terneuzen. De verbouw van het Theo van Doesburgcentrum in Vlissin- gen. De nieuwbouw van het nieuwe Grand Hotel Britannia en de Zeelandtoren, ook in Vlissingen. De sluiting van de Vlissingse attractie Het Arsenaal, de koop van het naastgelegen Arsenaaltheater, de betrok kenheid van AVV Beheer bij de Timmerfa briek en de Sint Jorisdoelen in Middel burg. Om maar wat te noemen. Wat doet AVV nu precies? HMMMh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54