Delen, waarom zou je? Deze Zeeuwen doen het wel Zomerauto, ook handig voor anderen 3 Een poffertjespan, een ladder, een auto: alles wat je niet dagelijks gebruikt, kun je delen. Vier Zeeuwen vertellen welke spullen zij delen en waarom. Jeroen laat anderen mee genieten van zijn cabrio. Peter begon een ruiltuin. Arjan leent gereedschap uit. En Anne droomt van een zaagloods voor iedereen. 'Op zo'n auto komen altijd mensen af die er een leuk uitje mee willen maken' Jeroen Bosch en zijn vrouw Desiree delen hun Saab cabriolet af en toe met andere mensen. foto lex de meester Jeroen Bosch uit Middel burg kocht vijfjaar geleden zijn jongensdroom: een auto met open dak. ,,Je stapt in en hebt vakantie. Dat is echt het ge voel dat je hebt." ,,We kochten vijfjaar geleden onze tweede auto, eentje met een open dak. Het leek mij vanaf mijn jeugd al geweldig om zo'n auto te hebben. Het rijden in de open lucht is echt ontspannend. In een keer vallen alle stress en dage lijkse beslommeringen van je af. De auto hebben we zeker doorde weeks niet nodig. Wij kunnen op de fiets naar ons werk. En het is onze zomerauto. Nu staat hij in de garage en hebben we hem uit de verzekering gehaald. Omdat hij grotendeels stilstaat, dachten wij, vinden andere mensen het misschien ook leuk om in zo'n auto te rijden. Dus via de site Snappcar verhuren we 's zomers onze Saab 93 cabriolet uit 2000. Het is verder helemaal niet zo'n bijzondere auto hoor, maar ik ben er wel zuinig op." ,,Ik kijk altijd wel waar mensen hem voor gaan gebruiken. Als ie mand hem als verhuisauto wil huren of er een aanhanger aan wil hangen, dan liever niet. Er zit ook lederen bekleding in, dus er mo gen geen huisdieren in, dan heb je snel krassen op je bekleding. Eer lijk gezegd, komen er op zo'n auto altijd mensen af die er een leuk uitje mee willen maken. Via Snappcar bepaal je zelf wat voor huur je ervoor vraagt. Die van ons kost 60 euro per dag. Ik heb 'm in de laatste drie jaar nu zo'n tien keer uitgeleend." Wat gaat er fout? ,,Op zich werkt het prima en het is een mooie kans voor iemand die ook eens een dagje in een ca- brio wil rijden, maar de verzeke ring doet er steeds ingewikkelder over. Je moet je auto steeds aan alle kanten fotograferen als je hem meegeeft en ook als hij te rugkomt. De schade is in principe voor de gebruiker en van die 60 euro wordt door Snappcar ook een deel afgedragen aan de verze keraar. Als een auto niet terug zou komen, is hij ook verzekerd. Te gen de dagwaarde ja. Dat is wel iets waarmee je risico loopt." ,,Op Snappcar hebben de meeste mensen een profiel met foto, waarmee je een beeld kunt vor men van de gebruiker. Als iemand geen profielfoto of achtergrond informatie deelt en vraagt of hij mijn auto kan lenen, dan denk ik: 'Nu maar even niet.'" GO ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 'Het is juist veel leuker om spullen te délen' VALESKA NASTALY Wat en waarom deel je? Wat gaat er goed? Waar ligt de grens? LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51