Coach Coppoolse: 'Zaalseizoen wordt door corona loterij' 13 ,,We waren op de goede weg, maar scoren te weinig op de momenten dat het moet. Ook verdedigen we soms te naïef. Het ontbreekt aan een stukje kwaliteit en ervaring binnen de selectie." Meerdere versterkingen zijn wel kom. „Eigenlijk is de selectie te klein om fatsoenlijk op divisieni veau te spelen. Bij ons is de grote partij vaak vijftegen vijf. Als we ge- Eigenlijk is de selectie te klein om fatsoenlijk op divisieniveau te spelen luk hebben, spelen we zes tegen zes. Tactisch trainen is dan erg lastig." De Walchenaar hoopt op nieu welingen die direct van waarde zijn. ,,We missen nog een type zoals Ruben Hollemans. Iemand die de ploeg neerzet. Ook zoeken we een spits met ervaring op een hoger ni veau. Iemand die doelpunten kan maken en een balletje vasthoudt. We hebben geen breedteverster king nodig, maar iemand die er ge lijk staat." Tot op heden is er één speler toe gevoegd aan de selectie: aanvaller Nino de Leeuw. Daar blijft het bij, bevestigt bestuurslid John Vette. De transfer window is inmiddels gesloten. „Eigenlijk is de groep ge woon te smal", erkent Vette. Mor gen kan De Leeuw vanwege corona nog niet meedoen, hetzelfde geldt voor trainer Hollander. Tegen koploper FC Lisse is Hiep Nguyen er vanwege knieklachten niet bij. Guillaume Clinckemaillie (knieblessure) ligt zes weken uit de roulatie. Ralph de Kok (kruisband blessure) komt dit seizoen niet meer in actie. Doelman Matthew Lentink (knieblessure) en spits Syl- vio Hage (enkelblessure) zijn op de weg terug. In oktober speelden teams al du els. Toen vervolgens competitie- sport verboden werd, ging er een streep door de resultaten van die wedstrijden. Het KNKV besloot om na een lockdown de oorspron kelijke poules van acht in tweeën te splitsen en alle teams daarbin nen een volledige competitie te la ten spelen. Dat er nu op 5 februari al begonnen wordt, vinden veel trainers en spelers ongewenst. ,,Het is wel snel", geeft Swift- coach Dennis Pantinga aan. ,,Ploe- gen hebben nauwelijks goede oe fenwedstrijden kunnen spelen." De bond zag de vierde klasses de laatste jaren leegstromen; clubs trokken zich terug of fuseerden. Voor de vierdeklassers die over bleven, werden de reistijden erg lang. Tegelijkertijd merkte het KNKV dat het voor clubs moeilijk was om door te stromen naar de top. Daarom wordt de vierde klasse nu opgeheven en komt er tussen de League en de hoofd klasse een nieuwe klasse in. Die wordt - weinig creatief - de tus- senklasse genoemd. Grote kans dat TOP Arnemuiden volgend sei zoen een 'tussenklasser is'. De bond heeft ingewikkelde pro cedures bedacht voor promotie en degradatie. Sommige clubs kun nen na de zes reguliere speelron des al klaar zijn, maar voor de meeste wacht er nog een uitge breide nacompetitie. Coppoolse kijkt er met verwondering naar: ,,Met TOP zouden we onderaan in de poule kunnen eindigen, maar via de nacompetitie toch nog kun nen 'promoveren' naar de tussen- klasse." Collega Plantinga snapt dat de competitie op de schop moet, maar verwacht dat veel be paald gaat worden door corona. ,,Of je promoveert of degradeert, hangt misschien wel af van hoe veel spelers je mist door corona." Dat weet niemand. Omikron mag misschien wel niet zo ziekma- Spelers en speelsters uit ons tweede team gaan nu kansen krijgen kend zijn, er zitten wel veel men sen besmet thuis of in quaran taine. Coaches hebben moeite om een selectie op de been te bren gen. Bij bijvoorbeeld TOP is het aantal besmettingen op dit mo ment aanzienlijk hoog. Dat weten ze niet heel goed. In ok tober gold TOP nog als kandidaat voor promotie naar de Korfbal Le ague. Inmiddels lijkt dat te hoog gegrepen. De komende maanden ontbreken Jeanine Marijs (zwan ger) en Willemijn Bouwens (ge blesseerd) sowieso. ,,Ons tweede team heeft ook altijd op hoog ni veau gespeeld", zegt Coppoolse. „Spelers en speelsters uit dat team gaan nu kansen krijgen." Overgangsklasser Swift heeft, zo verwacht Plantinga, het meest te zoeken in de nieuwe overgangs klasse. ,,We hebben een team in opbouw. Dan heeft het geen zin om te hoog te zitten." GO ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 en bezorgd ^o7r,-S:,^s Aanvoerder Ruben Hollemans verbaast zich over een beslissing van de scheidsrechter. foto carla vos Kevin Hollander VLISSINGEN Het zaalseizoen, dat voor de korfballers vandaag begint, wordt totaal anders dan in voorgaande jaren. Het KNKV moest door corona al flink im proviseren met de opzet en komt nu met bijzondere promo tie- en degradatieregelingen, omdat er volgende winter een klasse bij komt en er eentje af gaat. „Door dat alles wordt het nu een loterij welke ploeg in welke klasse terechtkomt", zegt Edwin Coppoolse, de coach van hoofdklasser TOP. Tijd voor de nodige uitleg. Eerst maar eens: hoe wordt dit zaal seizoen vormgegeven nu er door de lockdown een hap uitgeno men is? De zaalcompetitie wordt vol gend seizoen hervormd. Waarom is dat? Welke betekent dit voor clubs? Hoe gaat het nu in de praktijk? - Edwin Coppoolse Waar spelen de clubs dan voor? Roeland van Vliet Edwin Coppoolse mist bij TOP sowieso Jeanine Marijs (zwan ger) en Willemijn Bouwens (zware blessure). foto boaz timmermans V,v -.OBEHfcE"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41