Verlengen? Ik zou het wel weten O Q. Personele zorgen Voetbal in lockdown Gemis van een clubman 12 COLUI MN Baffly van der Hooft Een week geleden kwam ik hem weer eens tegen bij Kloetinge. Als een soort oppas wandelde hij langs de kantine, afgeleid door de twee kleine kinderen van een vriend. Hij hield de koters nauwlettend in de gaten, groette zoals al tijd vriendelijk en de altijd aanwezige glimlach kwam ook weer tevoorschijn. Want hoe weinig hij ook aan spelen toekomt, hoe veel dat ook aan zijn vertrouwen moet vreten, ruimte voor een lach is er altijd bij Yassine Azzagari. Het is nu bijna twee jaar geleden dat hij met NAC een mooie serie in de KNVB beker neerzette. Na de overwinningen op PSV (hij was invaller) en AZ (hij viel weer in) volgde een halve finale tegen Feyenoord. Azzagari stond in de basis, maakte een redelijke stabiele indruk, maar NAC verloor in de Kuip met 7-1. Peter Hybala was toen nog trainer van NAC. De Duitse ADHD'er was laatst te gast bij de podcast van de collega's van BN De Stem en vertelde daarin dat Yassine Azzagari de in potentie beste speler van NAC Breda is. Daar denkt niet iedereen zo over bij de num mer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Half november werd Azzagari gewisseld tegen Jong FC Utrecht en ook tegen Jong PSV, daarna was hij zijn basisplaats kwijt. In de laatste zeven wedstrijden, waarvan hij er ook twee door corona miste, deed Edwin de Graaf geen beroep meer op hem. Het is niet de eerste keer dat hij dat meemaakt bij NAC. Onder Ruud Brood hingen veel jonge spelers, onder wie Yassine Azzagari, er echt maar een bé- tje bij. Diezelfde Brood zag overigens ook weinig tot niets in Jan Paul van Hecke (die later 2 miljoen opleverde). Pas na het vertrek van Brood werd het, met eerst Willem Weijs en vervolgens Hybala aan het roer, een stuk leuker voor de jonkies. En toen kwam Maurice Steijn, die het liefst spelers opstelde die hij door en door kende, zoals Lexie Immers. Promoveren zat er echter niet in, voor de Parel van het Zuiden. Tussen ja nuari en mei 2021 kreeg Az- zagari drie korte invalbeur ten van Steijn, in totaal goed voor 20 minuten. Vanaf de bank toekijken, dat lijkt me moeilijk vol te houden VOETBAL KEVIN HOLLANDER: 'HANS WISSE IS ONVERVANGBAAR' En nu kweekt hij weer zitvlees. Wat is er aan de hand? Waarom speelt Yassine Azzagari niet? Is hij niet brutaal genoeg? Traint hij niet goed? Zijn con tract loopt deze zomer af en als ze bij NAC naar de woorden van Hybala hebben geluisterd, dan zullen ze het wel willen verlengen. Maar moet Yassine Azzagari dat zelf wel willen? Ik zou juist op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging. Want dit, vooral vanaf de bank toekijken, dat lijkt me moeilijk vol te houden en is niet goed voor je ontwikkeling. Natuurlijk, je moet karakter tonen en hard blij - ven trainen, maar toch ook aan jezelf denken. Een nieuwe omgeving en nieuwe prikkels doen ook een voetballer vaak goed. Er zijn echt wel clubs waar Azzagari op de radar staat. En trainers die het wél in hem zien zitten, trainers die een duidelijk plan met hem hebben. Tot het zover is, kan hij de woorden van Bassie en Adriaan in gedachten hou den: 'Wat er ook gebeurt, altijd blijven lachen'. Bij Yassine Azzagari twijfel ik daar niet aan. Goes heeft een periode van verlies achter de rug. Op sportief en menselijk vlak kreeg de derdedivisionist flinke tikken te verwerken. Morgen hervat de ploeg de competitie tegen FC Lisse. Een voorbeschouwing in drie hoofdstukken. Ruim twee maanden geleden kwam Goes voor het laatst in actie. Op zaterdag 20 november was Odin'59 met 4-3 te sterk. De Goese- naren bogen een 3-0-achterstand om naar een 3-3-gelijkspel, maar slikten in de laatste minuut alsnog een tegentreffer. Het was de vijfde nederlaag van het seizoen voor het elftal van trainer Kevin Hollander. Tussen de verliespartijen door speelde het team zes keer gelijk. Gewonnen werd er niet. Sterker nog: de rood-witten wachten al twee seizoenen op een competitie zege. Het stilleggen van de compe titie (vanwege het coronavirus) zorgde ervoor dat de selectie en staf hun gedachten konden resetten. Hollander stelt dat het nieuwe competitieschema nadelig uitpakt voor Goes. ,,De groep is onderwor pen aan een aantal fitheidstesten. We zijn nog niet waar we moeten zijn. Een loopschema brengt niet de gewenste voetbalconditie. Ik ben bang dat dit voor problemen zorgt in fysiek opzicht." De selectie bestaat momenteel uit dertien fitte veldspelers. Het competitieprogramma is overvol. Zo staan er in maart twee doorde weekse uitwedstrijden op het pro gramma: tegen ACV (Assen) en DVS'33 (Ermelo). ,,We moeten 's middags vertrekken en we zijn midden in de nacht thuis. Dit heeft consequenties. Kan iedereen zo maar vrij krijgen?'' De lichtmasten stonden vorige week donderdag nog uit, de kleedkamers zaten op slot en de vieze sportkleding lag op een stapel. ,,Dat was erg confronte rend", verwoordt Hollander het moment. Normaliter ontfermde Hans Wisse zich over deze taken. Eerder die week overleed de club man, het manusje-van-alles. Goes zou eigenlijk gaan trainen, maar Hollander merkte aan zijn spelers dat de zin om het veld te be treden ver te zoeken was. ,,In sa menspraak met Ruben (Holle mans, red) zijn we naar de kantine gegaan om wat te drinken en om met elkaar te praten. De groep was erg onder de indruk en oogde ter neergeslagen. Niemand denkt op dit moment aan voetbal." Vorige week dinsdag was Hans - vlak voor zijn overlijden - nog op de club. „Hij deed gewoon zijn ding", stelt Hol lander. „Achteraf hoorde ik wel dat er wat 'dingetjes' waren. Sommige jongens dachten achteraf: had ik maar iets gedaan of ge zegd. Dat zorgt voor een schuldgevoel." Zaterdagochtend is de uitvaart. Het afscheid vindt deels op het sportpark plaats. Een aantal spelers zal zaterdagmorgen de kist het veld op dragen. Het duel tegen FC Lisse is om die reden verplaatst naar zon dag (aftrap 14.30 uur). ,,Er wordt wel eens gezegd dat mensen ver vangbaar zijn, maar in het geval van Hans denk ik dat hij onvervangbaar is." Boosheid, ontreddering en soms berusting. De gezichten van spelers en staf spraken na de zoveelste sportieve domper geregeld boekde len. Hollander koos de ene keer voor het traditionele 4-3-3 en de an dere keer voor een vijfmansachter hoede. Mede door blessures, pech en een gebrek aan kwaliteit bleven de gewenste resultaten uit. Volgens de oefenmeester is Goes - hekkensluiter in de derde divisie - in acht ofnegen van de in totaal elf duels 'niet de mindere' geweest. ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 GO KORFBAL Trainer Togo stopt Jelle de Laet is aan zijn laat ste seizoen als trainer van korfbalclub Togo uit Goes bezig. De club laat weten dat Jelle nieuws gierig is naar een nieuwe uitdaging'. De Laet is sinds 2019 trainer in Goes, zijn eer ste klus in Ne derland. Togo speelt van daag niet; de wedstrijd te gen Dijkvogels is afgelast door corona. VALENCIA Vader klimt sterk Milan Vader uit Middelburgse heeft zich gis teren voor beeldig laten zien in de ko- ninginnenrit van de Ronde van Valencia. De coureur fi nishte in de pittige ber getappe als dertiende. In het algemeen klassement steeg hij naar de vijftiende plaats. Antwan Tol- hoek uit Yer- seke werd 26ste op 2.30. O 5> a> Goes: verdrietig Len Wolters Goes Teleurstelling bij trainer Kevin Hollander. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40