N/erpoeN'je RisK&z? wereeN ofaT/tt Wwn/tfKXAFJ; 0 BB m Werk aan de brug: maand omrijden zo Öf/V AANKL/£Hl r c Slechts één kandidaat in Tholen: Williejanne van den Dikkenberg 11 l/N&£VIKK£Lpe TijDEÏUf CORDEJONGE Rijd je liever over de brug van Sluiskil vanaf en richting Ter- neuzen dan door de Sluiskil tunnel? Dan heb je in maart pech. De brug is dan volledig gestremd. Rijkswaterstaat vervangt de elektrotechnische- en bestu ringsinstallaties van de draai brug. Na het werk kan de brug op afstand worden bediend. De werkzaamheden zorgen van 1 tot en met 29 maart voor hinder voor wegverkeer en scheepvaart. Automobilisten worden omge leid via de Sluiskiltunnel. Voor fietsers zal het pontje bij Sluiskil dagelijks van 06.45 uur tot 17.00 uur over het Kanaal Gent-Ter- neuzen varen. De brug bij Sluiskil dateert van eind jaren 60 en nadert het einde van zijn levensduur. Daar door neemt de kans op storingen toe. Ook scheepvaart en trein verkeer zullen merken dat er aan de brug wordt gewerkt. Van 7 tot en met 25 maart zijn er vijf 24- uurs- en vier 12-uursstremmin- gen voor scheepvaart. Tijdens de stremmingen kunnen goede rentreinen over de brug. Ook het besturingssysteem van de brug in Sas van Gent wordt van 24 mei tot 21 juni omge bouwd. Dan is de brug gestremd voor auto's, voor fietsers en voet gangers vaart er dan een pontje. Nog nooit was Jezus Leeft present bij gemeenteraads verkiezingen in Zeeland, maar dat verandert. In Tholen staat de partij volgende maand op de kieslijst. Wie straks zijn stem wil uitbren gen op Jezus Leeft heeft overigens niet veel te kiezen. Alleen Willie- janne van Veen - Van den Dikken- berg staat op de lijst. De inwoonster van Sint-Maartensdijk ziet een po litiek avontuur, al is het alleen, wel zitten. ,,Over welk thema je het ook hebt, je kunt het altijd terugvoeren op Jezus en het evangelie." Nog nooit behaalde Jezus Leeft ergens een zetel. Is Tholen straks de eerste gemeente? Williejanne van den Dikkenberg - haar naam zoals vermeld op de kieslijst - weet het niet. Wel hoopt ze dat mensen zich aangesproken voelen door de evan gelische opvattingen van de partij. Confessionele partijen als SGP en Christenunie, op Tholen goed voor iets minder dan de helft van de ze tels, dragen het evangelie niet veel uit volgens haar. ,,Vanwege de ont kerkelijking in Nederland is het ex tra belangrijk om dit onder de aan dacht te brengen." Maar er zijn meer belangrijke standpunten. Thuisonderwijs Zo spreekt Jezus Leeft zich uit tegen coronamaatregelen, zegt Van den Dikkenberg. Ze ziet een tweedeling ontstaan vanwege de invoer van de QR-codes en het toegangsbeleid. ,,Ook willen we thuisonderwijs mogelijk maken voor ouders die ge wetensbezwaard zijn hun kinderen nog naar school te laten gaan. Al zit je nog maar in groep 6, dan moet je al een mondkapje op. Ik weet niet of Jezus had gewild dat je je adem laat ontnemen." Niet alleen dat zit haar dwars, ook de 'opkomende LHBT- Ql-beweging'. „Kinderen moeten al heel vroeg van alles leren over seks. Dat is ongezond. Je moet ze jong houden en van hun jeugd laten genieten. Die moeten niet met dat soort vraagstukken bezig zijn." Lid van FvD De geboren Stallandse heeft op po litiek gebied nog geen erva ring. Wel is ze lid van Forum voor Democra tie, erkent ze. In veel standpun ten van die par tij kan ze zich vinden. Een lo kale fractie op zetten zag ze niet zitten. ,,Forum is in beginsel niet christelijk", zegt Van den Dik kenberg. ,,En voor Jezus Leeft had ik wel eens geflyerd met het oog op de Tweede Kamerverkiezingen. Evan gelist Joop van Ooijen, de oprichter van de partij, wist dat nog en vroeg me voor de gemeenteraadsverkie zingen. Ik heb nu niets omhanden qua werk dus ik dacht: waarom niet? Ik vind het heel fijn om iets te kunnen betekenen voor mensen." Vrienden hadden echter er geen Ik weet niet of Jezus had gewild dat je je adem laat ontnemen trek in en dus staat zij alleen op de lijst. Een flinke klus als de fractie een zetel haalt. ,,Als het zover komt, zal ik kijken naar onderwerpen die me het meest aanspreken. Ik zal keuzes moeten maken en daar vooral mijn energie insteken. Je kunt niet overal bij betrokken zijn." Van den Dik- kenberg, ge trouwd en moe der van een zoon van 5, wil zich hard ma ken voor de volksgezond heid en 'het pes ten van de boer tegengaan'. ,,We hebben er hier veel op het eiland. Met een groei ende bevolking hebben we eten no dig van de boeren. Klimaathysterie geven we geen aandacht. En be houd van midden-kleinbedrijf is belangrijk. Wat in deze tijden gaande is, is een afbraak van Neder land. Dat kan Jezus Leeft niet zo maar laten gebeuren. Ook willen we sportclubs ondersteunen ter be vordering van een gezonde leefstijl en beide zwembaden in de ge meente hebben onze aandacht." GO ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 SLUISKIL Jezus Leeft gaat ervoor Michiel Bouwman Tholen SJI Williejanne van Veen-van den Dikkenberg, de Thoolse lijsttrekker voor Jezus Leeft. foto marcelle davidse - Williejanne van den Dikkenberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39