u Voorstel wethouder afgekraakt en die is daar blij mee c Nieuwe ondernemer voor café-restaurant in Stavenisse 7 Slapeloze nacht Er zit letterlijk en figuurlijk muziek in de toekomst van de Muziekschool Boete De horeca in de haven van Stavenisse verandert. Café-restaurant 't Packhuys opende gisteren de deuren met een nieuwe ondernemer, Cor Grijs. Cor Grijs (49) wist het zeker na jaren werken als vrachtwagen chauffeur in binnen- en buitenland. ,,Ik word horecaondernemer in mijn eigen favoriete zaak, 't Packhuys in mijn dorp Stavenisse." Gisteren opende hij de deuren van de bras serie aan de haven. Koken is al jaren de grote passie van Cor Grijs. Hij houdt van de ge zelligheid en van de sfeer in de ho reca. Hij vertelt enthousiast over het stoofpotje van wild zwijn dat hij aan het maken is. ,,Ik heb me zelf koken geleerd en mijn zwager die kok is, prijst zelfs mijn Beef Wellington, toch een razend lastig gerecht." In 't Packhuys houdt hij het iets eenvoudiger en richt zich op een overzichtelijke, smakelijke brasseriekaart. Als zijn dochter Melany (16) in september 2021 vertelt dat 't Pack huys te koop komt te staan, is Cor Grijs meteen enthousiast. Na een slapeloze nacht vertelt hij aan zijn vrouw Lia (50) dat hij deze kans echt dolgraag wil grijpen. Melany Grijs werkt met veel ple zier regelmatig in de brasserie, in de keuken en in de bediening. Na een zaterdagavond werken vertelt eigenaar van het pand Stefanie Rijnberg aan Melany dat ze wil stoppen. Na vijf jaar pionieren en zeven dagen per week werken wil ze meer rust. Samen met gastheer Ralf Smits wist Rijnberg van 't Packhuys een gezellige zaak met een populaire formule te maken. Een café-res taurant in brasseriestijl voor gezel lig, ontspannen eten en drinken aan de haven van Stavenisse. Maar ze wil een stap terug doen en de exploitatie en haar restaurantfor mule overdoen aan een andere en thousiaste ondernemer. Tweede keer Lia Grijs snapt goed dat haar man 't Packhuys wil voortzetten. Twaalfjaar geleden stond 't Pack huys ook te koop en toen hadden Cor en Lia het bijna gekocht. Als hun huis toen snel verkocht was geweest, hadden ze het gedaan. Nu staat het pand er beter voor. Pandeigenaar Stefanie Rijnberg bouwde een ruime, lichte serre aan 't Packhuys. Nu kunnen Cor en Lia het pand van Rijnberg hu ren en de formule voorzetten. De overnamegesprekken lopen soe pel. Cor en Lia zetten het huis in Sta- We gaan geen grote verbouwingen doen en de kaart is prima venisse waar ze wonen met doch ter Melany en zoon Kelvin te koop. ,,We gaan hier boven de zaak wo nen, zodra ons huis aan de Prinses Margrietstraat verkocht is", vertelt Cor. Prima gastheer Lia Grijs houdt haar baan in de zorg aan. Verder gaat het gezin he lemaal voor het nieuwe hore- ca-avontuur. Cor Grijs is dolblij dat Ralf Smits, die al twintig jaar werkt in 't Packhuys bij hem blijft werken. ,,Hij is een prima gastheer en kent de zaak door en door." Mensen die 't Packhuys kennen, zullen zich er thuis blijven voelen, verwacht Cor Grijs. ,,We gaan geen grote verbouwingen doen en de kaart is prima." De zaak zal donderdag tot en met zondag open zijn in de winter, van 10.30 tot 22.00 uur. In de zomermaanden en tijdens vakanties zullen de ope ningstijden ruimer zijn. Dan kan 't Packhuys wel weer zeven dagen per week open zijn. Cor Grijs kijkt ook uit naar de nieuwe horecaburen in Café De Kleine, dat zijn ook mensen uit Stavenisse, weet hij. Hij verwacht dat twee gezellige zaken aan de ha ven elkaar versterken. Het gebeurde donderdagavond in Heinkenszand, toen de gemeente raad van Borsele sprak over door gaan of stoppen met de Muziek school Zeeland. B en W hadden voorgesteld aan de gemeenteraad om uit de Muziekschool te stappen. Die wordt betaald door bijna alle Zeeuwse gemeenten samen. Het was een uit nood geboren voorstel, want Borsele zoekt naar allerlei ma- nieren om te bezuinigen. B en W kregen daarom onder meer op dracht om uit te zoeken hoe er kon worden bespaard op de Muziek school. Er helemaal mee stoppen bleek in dat geval de enige optie, en dus moest wethouder Marga van de Plasse met tegenzin dat voorstel doen. Het zou Borsele meer dan een ton per jaar opleveren. Bijna alle raadsleden zagen er héle maal niets in. Het muziekonder wijs in de gemeente zou er flinke klappen mee krijgen. Bovendien zou Borsele éérst een uittreedsom (een soort boete) van meer dan zes ton moeten betalen aan de Muziek school, waardoor de bezuiniging feitelijk pas na zes jaar zou ingaan. Daarnaast bleek Muziekschooldi recteur Robert Vroegindeweij in druk te hebben gemaakt met zijn toekomstvisie. Binnen vijf jaar gaat de manier van werken van de Mu ziekschool op de schop: zo wordt het voor gemeenten mogelijk om te 'winkelen' binnen het aanbod en scherpe keuzes te maken. Daardoor wordt het 'lidmaatschap' van de Muziekschool mogelijk goedkoper. Redenen genoeg voor alle fracties om tegen het voorstel te stemmen, behalve voor de VVD. Raadslid Jack Burgers gaf aan dat voor hem vijf jaar een veel te lange periode is voor de Muziekschool om anders te gaan werken. De oppositiepartij stemde als enige voor het voorstel, alle an deren tegen. En daar was wethouder Marga van de Plasse dus mee in haar nop jes. ,,Ik ben hier nooit voorstander van geweest. Zeker omdat de Mu ziekschool in een positieve flow zit. Er zit letterlijk en figuurlijk muziek in de toekomst ervan." De raad nam twee andere bezui nigingsvoorstellen wel aan. Zo wordt er ruim een ton bezuinigd op sport door een lagere bijdrage aan Sportfondsen Borsele, dat zwem bad Stelleplas en de sporthallen in Heinkenszand en 's-Gravenpolder exploiteert, en door geen 'coördina tor sport en bewegen' meer aan te stellen. Daardoor wordt de hulp aan scholen bij beweegonderwijs ver minderd. Er wordt 15.000 euro be zuinigd op cultuur door minder in subsidiepotjes te stoppen en de subsidie aan de Culturele Raad met bijna 4000 euro omlaag te brengen. - Martijn de Koning PM ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 Grijs zet 't Packhuys voort Arie Westeneng Stavenisse de heropening van 't Packhuys in Stavenisse. In de serre staan van links naar rechts Ralf Smits, Cor FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De laatste voorbereidingen vooi Grijs, dochter Melany en Lia Grijs. - Cor Grijs, nieuwe eigenaar van 't Packhuys HEINKENSZAND Het zal niet vaak gebeurd zijn: een bijna complete gemeente raad die tégen een voorstel van de wethouder stemt, en vervol gens diezelfde wethouder hoort zeggen dat ze 'daar heel geluk kig mee is'. - Marga van de Plasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35