n Lange-Jan-van-gent: strip en realiteit vermengen 'Snel werken in een losse stijl, met oog voor details' 5 c Boris Peeters en Christien van Driel worden stadstekenaars Na de stadsdichter heeft Middelburg nu ook de stadstekenaar. Twee maar liefst. De Teeken Akademie Middelburg heeft urban sketcher Christien van Driel en striptekenaar Boris Peeters benoemd tot stadstekenaar. De stadstekenaars hebben de opdracht gekregen een jaar lang tekeningen te maken van Middel burg - de stad en de in woners. Zo moet een tijdsbeeld ont staan in uiteenlopende tekeningen. Boris Peeters is professioneel strip tekenaar - zelfstandig en in combina tie met het tekencollectief Lamelos. Hij publiceerde al meerdere albums. De jury koos hem uit vijftien profes sionele kunstenaars. 'De keuze is op Boris Peters gevallen omdat hij een goed uitgewerkt plan heeft inge diend waarin sprake is van een aan sprekende eigenheid door het willen zoeken naar verhalen naast het vast leggen in een echte teken stijl.' Christien van Driel is door een jury geko zen uit zestien amateur-kun stenaars die zich kandidaat gesteld hadden. 'De fijne losse tekeningen zijn bijna alle voor zien van ge schreven commentaar, waardoor het plaatje en het afgebeelde meer diep gang krijgt. Het is aanstekelijk en uit nodigend werk met een fijn oog voor details', oordeelde de jury over het werk van Van Driel. Tekenklassen Aan het begin van dit schooljaar zijn ook al twee tekenklassen aangewe zen: groep 6 van de basisschool Het Talent en VWO2 van de CSW. De leerlingen van die klassen krijgen ex tra tekenlessen en zullen ook hun vi sies op de stad verbeelden. ,,We wil len dat jullie je eigen omgeving gaan vastleggen, zodat we later kunnen zeggen: zo zagen kinderen in 2021/2022 hun stad", zei voorzitter Arnold Wiggers van de Teeken Aka- demie bij de bekendmaking van de tekenklassen in oktober vorig jaar. Ik ga niet alleen de klassieke dingen tekenen h PM ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 Japans monstertje Kayeko verschijnt ook in Middelburg Maurits Sep Middelburg - Boris Peeters, stadstekenaar y U I I tfSBj [YVï 9 GKayeko aan de Wes- terschelde. In en rond Vlissingen hobbelt het beestje al rond. En het kan nu ook een bezoek aan Middel burg bren gen. tekening BORIS PEETERS i jmr-1 111fh i i iwin let zou zomaar kunnen dat er monster- woont in Vlissingen. Hij ziet het stadsteke- Peeters stuurde voor zijn sollicitatie naa Het zou zomaar kunnen dat er monster tjes verschijnen in Middelburg. Japanse mon stertjes, luisterend naar de naam Kayeko. Op de stadstekeningen van Boris Peeters al thans. „Kayeko is mijn eigen stripheld. Ik heb hem bedacht op de Kunstacademie. Mis schien komt hij ook wel in mijn werk als stadstekenaar van Middelburg voor. Ik zal ze ker strips en realiteit vermengen." Boris Peeters is internationaal bekend en woont in Vlissingen. Hij ziet het stadsteke- naarschap juist als een mooie kans om Mid delburg beter te leren kennen. Al ontdekte hij de stad al een beetje toen hij er als vuilnis man werkte, en werkt hij er nu als tekendo cent op Nehalennia Scholengemeenschap. „Stadstekenaar van Middelburg zijn, is een hele eer. En het is een kans voor mezelf om nieuwe inspiratie op te doen voor mijn werk als striptekenaar." Peeters stuurde voor zijn sollicitatie naar de positie van stadstekenaar een tekening in van de Sint Jacobskerk in Vlissingen waarbij een vogel op de kerk zit en de toren op de kop van de vogel staat. ,,Een torenvalk", lacht de tekenaar. Datzelfde heeft hij inmiddels ook voor Mid delburg gedaan. ,,De Lange-Jan-van-gent. Middelburg is heel mooi, maar ik ga niet al leen de klassieke dingen tekenen." Wat dan weer niet wil zeg gen dat Van Driel zich niks aantrekt van details. ,,Of er gens nou zes of zeven ra men zitten, dat vind ik min der belangrijk. Maar het moet natuurlijk wel herken baar zijn En gelukkig is Mid delburg wel zo'n herkenbare stad dat je altijd ziet waar iets is." Ze is van plan om de be kende plekken op te zoeken en die op een andere manier te verbeelden. En om te gaan zwerven door de ge meente Middelburg, op zoek naar mooie, minder bekende plekken en daar een verhaal over te vertellen. ,,Ik hou er van om bij de tekeningen ook teksten te zetten waarin ik de geschiedenis vertel die erbij hoort." Stadstaferelen tekenen is niet nieuw voor Christien van Driel. Ze is een 'urban sketcher' en richtte in Mid delburg een groep op met mensen die schetsen ma ken van de stad. ,,Wat kun je nou beter doen op een mooie dag dan op een ter ras gaan zitten en de Markt tekenen?" Haar passie voor tekenen ontstond twintig jaar gele den. Ze volgende kunstonderwijs in Antwerpen. „Ik hou van snel werken. Lijnen zetten, in een losse stijl. Il lustratief tekenen, niet te fijn. Als het architecturaal wordt, kun je beter een foto maken." Kinderdijk in Middelburg. tekening christien van driel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33