'Veiligheid heeft de volle prioriteit' mm Zwevende kiezers landen nog niet in groten getale in POV-café aan de Sint Jacobsstraat 'We krijgen steeds meer voor elkaar als ondernemers in Vlissingen' c Verkeerssituatie Grijpskerke 4 Gedragsveranderingen en geld zijn nodig om ervoor te zorgen dat op het gebied van verkeer het veiliger wordt in Grijpskerke. Dat zei wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer). Hij weet goed dat de verkeersover last in Grijpskerke hoog is. ,,Daarom hebben we in 2021 ook een ton vrij gemaakt voor aanpassing van de entree via de Mariekerkseweg en het zebrapad." Elke ochtend en avond rijdt er heel veel verkeer door het dorp en in het seizoen komen daar ook nog eens talloze toeristen bij. De wegen in Grijpskerke zijn nu al niet bere kend op zo'n groot aantal en de ver wachting is dat het alleen maar drukker wordt. Onlangs maakte de wethouder samen met leden van de dorpsraad een ronde door het dorp waarbij hij gewezen werd op de problemen die moeten worden aangepakt. De dorpsraad wil namelijk niet wach ten tot er een besluit genomen is over een rondweg. Wat de raad be treft moet er zo snel mogelijk iets gedaan worden om de wegen veili ger te maken. De wethouder heeft daar alle be grip voor en vindt dan ook dat de aanpak van de verkeersveiligheid absolute prioriteit moet krijgen van het nieuwe college dat na de verkie zingen van maart aantreedt. Vol gens hem springen er enkele pro blemen uit die met voorrang aange pakt moeten worden. Om te begin nen de fietsroute door Grijpskerke. Fietsers die uit de richting Seroos- kerke komen, moeten nu enkele malen de weg oversteken waardoor ze extra risico's lopen. Volgens de wethouder zou dat fietspad doorge trokken kunnen worden. ,,Zodat er maar één oversteek nodig is." Maar dat gaat volgens hem wel zo'n half miljoen euro kosten. ,,Als het aan mij ligt, wordt daar straks geld voor gereserveerd." Geen blijvend effect De aanpassing van de kruising Ma- riekerkseweg/Schuitvlotstraat is ook dringend nodig, zo vertelt hij. Als daar een soort rotonde wordt aangelegd of een middeneiland kan het daar veiliger worden. Maar ook zoiets gaat volgens hem veel geld kosten. ,,Maar kan er wel voor zor gen dat het daar veiliger wordt." Dat geld is er volgens hem misschien niet als de parkeertarieven worden verlaagd, zoals sommige partijen beloven in hun verkiezingspro- De beste oplossing voor een verkeersprobleem is ook vaak de duurste gramma's. ,,Want weet je, de beste oplossing voor een verkeerspro bleem is ook vaak de duurste." Wisse geeft ook aan dat verkeers borden misschien kunnen helpen om de snelheid te beperken. ,,Maar borden, zo leert de ervaring, heb ben geen blijvend effect." Het zijn, zo zegt hij, toch vaak de mensen uit de eigen regio die te hard rijden. ,,Als zij rustiger rijden, dan winnen we al heel veel." Om die reden hoopt hij dan ook dat automobilis ten hun gedrag aanpassen. i- v POV-kandidaten Dita Daalmeijer, Ruud Kleefman, Robert Brunke en Annemarie Geerink (vlnr) ont vingen gisteren slechts een enkeling in het verkiezingscafé. foto lex de meester VLISSINGEN Zwevende kiezers streken gisteren nog niet massaal neer in het verkiezingskantoor. Op de openingsdag wist slechts een enkeling het POV-café te vinden. Raadslid Ruud Kleefman (nummer twee op de kan didatenlijst) rekende niet direct op forse aanloop tijdens de eerste middag dat het tijdelijke kantoor van Perspectief Op Vlis- singen (POV) aan de Sint Ja- cobsstraat open was. Maar de 'handvol' mensen die hij nu zag binnenkomen, is wel erg weinig. Ook al omdat er een paar tussen zaten die de verkiezingsposters van Lijst 7 leken aan te zien voor speciale café-aanbiedingen. In viervoud Dita Daalmeijer (nummer elf op de lijst) was blij dat één me vrouw met een vooropgezet doel naar het verkiezingskantoor kwam. ,,Ze wilde weten waarin de POV zich onderscheidt van de andere partijen." De dame hoorde dus in vier- We zullen onze sociale media in stelling moeten brengen voud - naast Daalmeijer en Kleef man waren ook de kandidaten Robert Brunke (3) en Annemarie Geerink (4) present in het kan toorcafé - dat de POV geen extra beveiligde inrichting op de plaats van de marinierskazerne wil zien verrijzen en ook geen grote huis vestingscomplexen voor arbeids migranten op verschillende plaat sen aan de rand van de stad. De laatste uurtjes druppelde niemand meer binnen. Kleefman: ,,We zullen toch onze Facebook- pagina's en andere sociale media in stelling moeten brengen. De regen hield ook veel mensen thuis, we zagen hier nauwelijks iemand door de straat lopen van middag." Nog ver weg Bovendien zijn de verkiezingen ook nog ver weg, relativeerden de POV-kandidaten. Zij, of andere leden van de kandidatenlijst, zul len tot en met 12 maart elke vrij dag (van 13.00 tot 17.00 uur) en zaterdag (van 11.00 tot 16.00 uur) al dan niet zwevende kiezers in formeren en desgewenst met hen discussiëren. De overgrote meerderheid van de Vlissingse ondernemers begrijpt dat ze 'samen groter zijn dan al leen'. De meeste van de 294 aange sloten VOC-leden (tot voor kort waren dat er 224) leveren graag een bijdrage voor de bedrijveninveste- ringszone (BIZ). De bijdragen voor de BIZ belanden in de kas van de VOC. Die club gebruikt dat geld on der meer voor het sfeervol inrich ten van de stad en voor promotieac- ties. Zo hoopt de VOC in de loop van dit jaar het Bellamypark letter lijk in de spotlights te zetten. Ook komen er extra in formatiepunten om het winkelend pu bliek (onder wie veel toeristen) wegwijs te ma ken in Vlissin gen en omge ving. Het samenwer ken van onderne- mers is niet alleen goed voor henzelf, maar ook voor de klanten, bena drukt VOC-voorzitter Jolanda van Boven. Ze meldt dat het voormalige winkelgebied flink is uitgebreid. De bedrijveninvesteringszone loopt van de boulevards door de bin nenstad via het Schelde- kwartier en de bin nenhavens naar het station. „Het is een factor die meespeelt. Ook be drijven die bijvoorbeeld aan de boulevards en de binnenhavens zijn gevestigd, horen nu tot de in- vesteringszone. De kiosk bij het sta tion en de fietsenwinkel bij het fietsvoetveer zijn al langere tijd lid, andere ondernemers raken ook ge- interesseerd. Bovendien sluiten zich ook ondernemers aan die eer der niet tot de doelgroep behoor den, zoals kappers. En we krijgen meer vestigingen van landelijke ke tens onder onze leden." „Regelingen voor bedrijveninveste- ringszones zijn wettelijk vastge legd. Als een grote meerderheid van ondernemers zo'n BIZ ziet zitten, is de rest ook verplicht mee te doen. Als vertegenwoordiger van alle be drijven in de BIZ zijn we gespreks partner van de gemeente en kun nen we meer bereiken als individu ele winkeliers of ondernemers." ,,Nou en of. We zorgen voor de Sin terklaasintocht, schaffen sfeerver lichting aan - we hopen dit jaar ook het Bellamypark mooi uit te lichten - en financieren evenementen als Vlissingen Zingt, klassieke concer ten in de Sint Jacobs en Vlissingen Vintage." ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 PM Emile Calon Grijpskerke - Pieter Wisse, wethouder t - Ruud Kleefman, raadslid POV - René Hoonhorst VLISSINGEN De Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC) is, tegen de (co- rona)stroom in, fors gegroeid. Daar gaat ook de klant van profi teren, voorspelt voorzitter Jolanda van Boven (foto). Is uitbreiding van de BIZ dé oor zaak van de forse groei van het ledenbe stand? Wat is het nut van een bedrijve- ninvesteringszone, je kunt toch gewoon samenwerken? Hebben inwoners en klanten van buiten iets aan de instelling van een BIZ? - René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32