Pijn lijden op de pijlerdam: 'zo'n event wil je niet missen' Een ruzie was waarschijnlijk aanleiding voor de fatale schietpartij vorige week in Goes f Toen storm Corrie deze week de kop opstak, dacht Lukasse meteen aan het NK Tegen- windfietsen. Hij postte een foto van zichzelf op Instagram, stoempend op de kering. 'We kriehen sturm.' „Doordat de sponsor van het evenement me later tagde wist ik het NK zondag zou worden gehouden. Vanwege fa milieafspraken kon ik eigenlijk niet mee doen, maar een uur later heb ik me alsnog in geschreven. De kriebel was te groot.'' ,,Als echte Zeeuw ben ik gewend aan wind en water. Het vechten tegen de elementen trekt mij enorm'', vertelt Lukasse. ,,Als ik langs het water fiets, geniet ik volop. De meesten hebben er een hekel aan als het hard waait, ik niet. Ik zie graag af en zoek de rand jes op. Zo'n event in eigen provincie mag je dan niet missen.'' Meedoen aan het NK Tegenwindfietsen is volgens Lukasse vooral een mentale opgave. En daar ligt nou juist zijn kracht. Lukasse is personal coach, inspirator en motivator in één. ,,Fysiek moet je sowieso sterk zijn, want constant beuken tegen de wind is pittig. Maar het mentale deel is nog veel belangrij ker. Het gaat om de mindset. Je weet dat het 20 tot 25 minuten zeer gaat doen en dat je het moet volhouden tot de finish.'' Voor wie een fietser in spruitjespak ziet zwoegen op de pijlerdam: Maarten Janse is het deze keer niet. De 40-jarige boer uit Wolphaartsdijk moet voor het eerst een uit gave van het NK tegenwindfietsen missen. Het duurt even om contact te krijgen met de man, die in 2020 de New York Times haalde met de fietsfoto in spruitjespak. Dan belt hij terug. ,,Ja, mooi dat het NK Tegen- windfietsen weer wordt gehouden. Ik heb nog geen enkele editie gemist, maar zondag ben ik er niet bij. Ik zit nu in het buitenland", zegt hij. ,,Heel even schoot het door mijn hoofd om het vliegtuig te pakken zodat ik als nog mee kon doen, maar dat vond ik toch iets te overdreven." Elfstedentocht Janse deed zes keer mee aan het NK Tegen- windfietsen en maakte vooral indruk door de ouftits waarin hij reed. Eerst een wit papri- kapak, de laatste keer een spruitjespak. ,,Ik heb het altijd hartstikke leuk gevonden om mee te doen. Jan de Jager en ik zijn de enigen die alle keren hebben meegedaan. Het NK is een niet-alledaagse wedstrijd, waarvan je nooit weet wanneer die precies gaat plaats vinden. Net zoals bij de Elfstedentocht. Het blijft spannend. Het kan stormen in decem ber, maar ook in januari of februari.'' Janse verblijft nu voor een fietsvakantie in Andalusië en laat morgen een ander in zijn spruitjespak rijden. ,,Toen ik zag dat het NK zou worden gehouden dacht ik wel even 'shit, zondag ben ik nog niet terug.' Anders had ik me zeker weer ingeschreven. Het is jammer. Terwijl we bellen sta ik op een berg in de middle of nowhere, in korte broek en korte mouwen. Dat is ook hartstikke mooi.'' Aan de fatale schietpartij, die een week geleden in Goes plaatsvond, is waarschijnlijk een ruzie vooraf gegaan. Dat blijkt uit onderzoek van de politie. De 24-jarige Onur Baglan werd die donderdagavond neergeschoten op een parkeerplaats aan het Gel deloozepad in Goes en zwaarge wond afgevoerd naar het Adrz-zie- kenhuis. Daar overleed hij kort na aankomst. Het parkeerterrein aan het Geldeloozepad werd nog de zelfde nacht afgezet met politie- linten. Rechercheurs gingen op zoek naar sporen, waarbij ook speurhonden werden ingezet. Ook in de woning van het slachtoffer deed de politie sporenonderzoek. Een Team Grootschalige Opspo ring (TGO), bestaande uit onge veer vijftien rechercheurs, is bezig met het onderzoek naar het drama. Er zijn meerdere tips bin nengekomen en verschillende ge tuigen zijn gehoord. Maar het heeft nog niet tot aanhoudingen geleid. ,,Er zijn voldoende aankno pingspunten'', zegt politiewoord voerder Willem van Hooijdonk. Bekenden van Onur Baglan rea- geerden vorige week geschokt op zijn overlijden. De Goesenaar was bekend omdat hij twee jaar een restaurant runde in de binnen stad. Sinds 2020 was hij eigenaar van een autopoetsbedrijf in Goes, op industrieterrein De Poel II. Onurs familie kende al veel leed. Een broer gleed in 2010 van de weg bij Kortgene en botste tegen een sneeuwschuiver. Hij overleed aan zijn verwondingen. Vijf jaar later sloeg het noodlot toe in Tur kije, waar vader Dursun een ver keersongeluk niet overleefde. EreetReae(K PC ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 Martin Lukasse doet zondag voor de tweede keer mee aan het NK Te genwindfietsen. FOTO MARCELLE DAVIDSE Zijn debuut in 2020 was meteen een hoogtepunt. Martin Lukasse (40) uit Wemeldinge finishte bij het NK Tegen- windfietsen als beste Zeeuw. Morgen is hij weer van de partij. ,,Knop om en ram men. Heerlijk.'' - Eldridge Pentury GOES - Eldridge Pentury Het parkeerterrein aan het Geldeloozepad in Goes bleef ook nog de ochtend na de schietpartij afgesloten. FOTO HV ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31