Angela Of je wilt of niet, Sander en de kloof zet je aan het denken 24 Darine El Houfi uit Zeist wist al op jonge leeftijd dat de wereld niet eerlijk in elkaar zit. Hij liep vast op de middelbare school en had bijles nodig. Maar die was te duur. Hoe de fi nanciële situatie van het gezin El Houfi precies in elkaar zit, moest de kijker afleiden uit de beelden: galerijflat, groot gezin van allochtone afkomst, waar voor de gast een glaasje water wordt ingeschonken. Totaal anders is het leven van Willem uit Eind hoven. Ook hij liep vast op school, dus plaatste zijn vader (notaris, kast van een huis, in een wijk waar op elke oprit een Porsche staat en er op maandag middag 'goede witte wijn' wordt gedronken) hem over naar een privéschool a 25.000 euro per jaar. Welkom bij de derde aflevering van Sander en de kloof, waarin Sander Schimmelpenninck 'de ver mogens- en kansenongelijkheid in Nederland aan de kaak stelt', zoals de VPRO het omschrijft. Afge lopen kerstperiode deed Jeroen Pauw iets soortge lijks in Scheefgroei voor het oudere NPO 1-publiek, Sander richt zich nadrukkelijk op de jongere NPO 3-kijker. Wat niet wil zeggen dat zijn serie niet voor elke leeftijd de moeite waard is. Want dat is hij ze ker. Ofje wilt of niet, Sander en de kloof zet je aan het denken. Over de samenleving, over kansen, over je zelf. Het is evident dat geld het leven makkelijker maakt, zelfvertrouwen geeft, je mogelijkheden ver groot. Waar ik eerder laconiek de schouders zou op halen over de verdrievoudiging van het aantal privéscholen in Nederland, denk ik sinds donder dagavond: Sander heeft gelijk, het werkt ongelijk heid in de hand, doordat goede leraren aan het ge wone onderwijs worden onttrokken en er 'bubbels' worden gecreëerd. Maar 'valsspelen', zoals Sander het noemde, gaat me dan weer te ver. Je kunt het een ouder niet kwalijk nemen dat hij alles doet wat in zijn macht ligt om zijn kind vooruit te helpen. Dat is zijn taak. Nóg essentiëler dan familiekapitaal, is de liefdevolle stimulans om het beste uit jezelf te ha len, zeg ik uit eigen ervaring. En die is gratis. Ik zag dat bevestigd in Darine. Zijn vader kon dan wel geen bijles betalen, maar had Darine en zijn broers en zussen wel bewust naar een basisschool gestuurd in het welgestelde deel van Zeist en niet naar die naast hun flat. ,,Als je met kinderen in de klas zit die allemaal gebrekkig Nederlands spreken, ga je zelf ook niet beter Nederlands spreken.'' Da- rine is het ondanks alles gelukt om te studeren. De ervaring uit zijn puberteit heeft hij gebruikt om be taalbare bijlessen op te zetten voor kansarme kin deren. In de serie had hij nog twaalf vestigingen, op zijn website tel ik er inmiddels negentien. Darine bezit iets dat waardevoller is dan een fa miliekapitaal. Iets dat je niet kunt kopen en dat ze ook niet kunnen bijspijkeren op een privéschool, maar waar je wel het verst mee komt. Karakter. Première afgelast Open brief heeft effect Quote van de dag INTERVIEW Interviews geeft ze zelden, en daar heeft Davina Michelle (26) naar eigen zeggen een goede reden voor. Maar met twee shows in Ahoy in aantocht maakt ze dit weekend een uitzondering. Voor één keer open kaart: over Ahoy, Marco Borsato, haar relatie en een leven na de muziek. avina Michelle heeft ADD. Dat zingt ze zelf, in haar nieuwe sin gle Hyper. ,,Maar'', benadrukt ze, ,,je moet het geen aandoening noe men, hoor! Ik leef er gewoon mee. En ik moet het uiteindelijk ook maar doen met wat ik heb, hè?''' ADD, een variant van ADHD en een concentratiestoor nis, heeft het haar echt wel eens lastig gemaakt. Dat geeft ze meteen toe. Daarom zingt ze er ook over. In het lied biedt ze zelfs haar excuses aan Sebastiaan aan, al jaren haar vriend, omdat ze thuis soms zo lastig kan zijn. ,,Ik ben heel snel afgeleid, en heel dromerig'', legt ze uit. „Ik kan héél lang ergens naar staren en helemaal in mijn eigen wereld zitten. Op de middelbare school kwam ik er achter dat dit ADD is." La chend: ,,We doen nu of het een ziekte is, of een diagnose. Maar ik ben gewoon een beetje chaotisch en ongeconcen treerd, hoor. Mijn vriend en ik vullen elkaar gelukkig goed aan. Terwijl ik als een kip zonder kop dromerig overal heen ren, gaat Sebastiaan altijd heel ge richt te werk. Dat gaat goed samen. Als ik een hele heftige dag heb gehad, en 's avonds heel laat met allemaal ge dachtes in mijn hoofd in bed lig, dan is hij degene die dat neutraliseert." Ze is er dankbaar voor. ,,Mijn vriend is elke seconde van de dag bij me. Ik schrijf al mijn liedjes met hem en we hebben sinds kort een opnamestudio thuis, die hij gebouwd heeft, dus we zijn de hele dag in elkaars omgeving. Hij snapte de tekst van Hyper dan ook helemaal. Het is een van mijn favoriete liedjes. Gelukkig maakt ADD me ook heel creatief, en dat is fijn als je muziek maakt. Want als ik me wel kan concen treren, ben ik ook echt supergeconcen treerd. Dan is de rest van de wereld er even niet meer." Vooraf leek het moeilijk om Davina Michelle over haar loopbaan en leven te spre ken te krijgen. Ze doet zel den interviews, ook dit keer was er aarzeling. Het maakt Davina Michelle (echte naam Michelle Hoogendoorn, 1995) een bé- tje ongrijpbaar. „Maar er staat geen muurtje om mij heen, hoor. Weet je wat het is: ik zit gewoon niet zo te wachten op het weggeven van mijn complete privéleven. De grens tussen een Bekende Nederlander en een ar tiest zijn is gewoon heel dun. Van die grens probeer ik een beetje weg te blij ven. Het is toch ook niet boeiend wat ik doe als ik 's ochtends opsta? En hoe het met mijn liefdesrelatie gaat? Ik vind dat Ik ben diep-bedroefd dat er nog steeds geen vrouw naast mij staat ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 PC MUSICAL De première van Hij Gelooft in Mij in Carré gaat niet door. Na Martijn Fischer en Annick Boer is Roosmarijn Luyten geveld door corona. Het is nog onzeker of de musical woensdag in Eindhoven wel doorgaat. ARTIESTEN Nadat een groep zangeressen die woensdag een open brief schreef aan de muzieksector over seksueel grensoverschrij dend gedrag, willen veel par tijen uit de bran che in gesprek overeen veiligere cultuur. 'Als ik het niet leuk meer vind, ga i k gewoon iets anders doen' Anton Slotboom -Actrice Halle won in 2002 en laatste donkere actrice een Oscar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24