Ook bij bekende webshops zijn teruggeroepen producten verkrijgbaar JOL stikken Vandaag bij deze krant Boris Peeters tekent stad met een knipoog, Christien van Driel in een losse stijl Vele producten die van de markt gehaald zijn omdat ze onveilig bleken, worden online tóch verkocht. Ook grote webshops haalden gevaarlijk spul niet uit hun assortiment. Onderzoek door deze krant leverde een lijst op van vele tientallen pro ducten die op internet te koop wa ren, terwijl dit nooit had gemogen. Het ging om spullen die zijn terug geroepen of van de markt gehaald omdat ze bijvoorbeeld verstik kingsgevaar opleveren of een le vensgevaarlijke elektrische schok kunnen geven. In reacties laten in elk geval AliExpress, Amazon, Wish, Bol. com en V&D weten dat zij onveilige producten na de ontdekking van deze krant alsnog van hun website s hebben gehaald. AliExpress was koploper; bij de Chinese webgigant verdwenen naar aanleiding van het onderzoek bijna vijftig artikelen uit het assortiment. Gevaarlijke usb-stekkers Het ging bijvoorbeeld om speel goed, elektrische apparaten, kle ding en verzorgingsproducten. Via V&D bestelde deze krant bijvoor beeld een rammelaar die al lang te ruggeroepen was omdat er onder delen los kunnen komen waardoor kinderen kunnen stikken. Via Bol. com werden onder andere lichtge vende ballonnen geleverd. Die zijn eerder teruggeroepen omdat kin deren in de batterijen kunnen stik ken. Ook leverden verkooppartners van Bol.com gevaarlijke USB-stek- kers. Die zien er precies hetzelfde Via Bol.com werden lichtgevende ballonnen geleverd die verboden waren omdat kinderen in de batterijen konden uit als exemplaren die eerder van de markt zijn gehaald. Technisch onderzoeker Peter Coppes nam de bestelde stekkers op verzoek van deze krant onder de loep. Gebruikers kunnen een elek trische schok krijgen en daarbij zelfs overlijden, schrijft hij in zijn rapport. Hij adviseert consumen ten dringend om deze stekkers niet te gebruiken. Bol.com heeft de USB-laders meteen verwijderd, maar bij andere webwinkels zijn ogenschijnlijk identieke exempla ren nog altijd te koop. De Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit erkent in een reactie dat op internet volop producten verkrijgbaar zijn die eerder van de markt zijn gehaald. De toezicht- houder laat naar eigen zeggen dage lijks producten uit webshops ver wijderen. Desondanks duiken deze producten daarna geregeld in an dere webwinkels op, soms onder een andere naam of met andere fo to's. Extra toezicht De NVWA kondigt aan extra men sen in te willen zetten om op onli- nehandel toe te zien. De toezicht houder heeft van het nieuwe kabi net extra geld gekregen. Samen met toezichthouders in andere landen wordt bovendien gewerkt aan een systeem dat onveilige producten op het internet automatisch detec teert. 8°c Nieuwsmedia Prijs €4,10 ZEELAND5 De Nederlandse sporters ko men het Vogelnest-stadion van Peking binnen tijdens de ope ningsceremonie, waarbij China zich van zijn beste kant liet zien Diverse wereldleiders bleven ech ter thuis, als protest tegen Chi nese mensenrechtenschendin gen. TeamNL begint vandaag aan de verbeten jacht op de medailles. Schaatsster Irene Schouten kan in de ochtend al toeslaan op de 3000 meter. Ze start als topfavo riete. FOTO PIM RAS MORGEN SCHAATSEN 09.30 uur: 5000 meter (m) VANDAAG SCHAATSEN 09.30 uur: 3000 meter (v) SHORTTRACK Vanaf 12.00 uur: Heats 500 meter (v); Heats 1000 meter (m); Relay (gemengd), kwartfinales; A-finale Onveilig spul online verkocht Richard Clevers Utrecht Bijlage Z zaterdag 5 februari 2022 Weeroverzicht lange termijn: P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1