Waar gaat de bal weer rollen? 15 c Joost Boogaert ontwikkelt zich tot leider van HVV'24 Alleen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal staan nog geen inhaalwedstrijden gepland. Die clubs beginnen volgende week met een inhaalronde. Ook de andere klassen moeten dan nog inhalen. Het weekeinde van 19/20 februari staat de eerste reguliere speelronde gepland. Hieronder het programma voor dit weekeinde. Maar uiteraard weet Boogae rt, die bezig is aan zijn achtste seizoen in de eerste selectie, maar al te goed wat er op het spel staat. De gedeeld koploper - samen met Groen-Wit, dat twee wedstrijden meer speelde - kan in eigen huis de periodetitel pakken tegen de nummer drie uit Terneuzen. Met zes overwin ningen en één gelijkspel startte de nog ongeslagen equipe van trainer Mario Vermeirssen uit stekend aan het seizoen, al is dat natuurlijk al ruim drie maanden geleden. ,,Toch heb ik niet zoiets van: oei, deze topper komt te vroeg. We hebben geoefend tegen Honte- nisse, Spui en Kieldrecht. Door co rona hebben we niet echt met onze eerste elf kunnen oefenen, maar dat zal vast bij meer clubs zo zijn. En we hebben in België door kun- nen trainen. Kieldrecht, Wachte- beke, Sint-Niklaas; we zijn overal geweest. Dat kan bij de herstart van de competitie in ons voordeel zijn, conditioneel gezien staan we er goed voor. De enige speler die we momenteel missen is Ties Ker- ckhaert, hij zit nog voor korte tijd in Brazilië. Hij liep daar ooit stage en is even teruggekeerd omdat we hier toch niet voetbalden." Met de flow waarin HVV'24 verkeerde, kwam de coronastop ook voor Boogaert als een hard gelag. De eerste weken kon de Hulstenaar de motivatie om in Het is niet echt realistisch meer om hogerop te gaan beweging te blijven niet altijd oproepen. ,,Sinds een halfjaartje woon ik samen met m'n vrien din. Dan ging zij 's avonds hard lopen, maar ik kon me er moeilijk toe zetten om mee te gaan. Na een paar weken zijn we met een select groepje spelers een keer of vijf gaan hardlopen, dat ging me beter af. En ik ben veel gaan pa dellen, ben ook lid van de tennis in Sint-Jansteen. Maar het twee keer in de week trainen heb ik echt gemist. En de vrijdagavond in de kantine ook.'' Het tekent het sociale dier in Boogaert, die zich buiten het veld goed lijkt te ontpoppen als leiders figuur. Het contact houden met de jongere garde, het regelen van teamuitjes, het lijkt hem goed afte gaan. ,,In het veld kan ik nog stap pen zetten qua leiderschap. Dat kan op diverse manieren. Ik heb goed kunnen afkijken bij de vorige generatie. Een Job Inghels hoorde je bijvoorbeeld nooit, maar hij stond er altijd.'' Ook Jari Vyaene was zo'n mede speler waar hij altijd goed naar keek. ,,Die had zó'n fijne trap. Zelf neem ik nu ook de standaardsitua ties en ben ik ook iemand die risi co's in z'n spel legt. We hebben dit seizoen zulke snelle flanken, maar maken er soms nog te weinig ge bruik van. Ik eis van mezelf dat ik de spelers voor me veel moet be dienen; dat hoort ook bij de num mer 10-positie.'' Alleen voor JVOZ weg Zijn bagage als voetballer deed de twintiger grotendeels op bij HVV'24, maar ook drie jaar bij JVOZ, dat toen nog in de kinder schoenen stond. Zeer grote kans dat het zijn enige twee clubs uit zijn carrière zullen blijven. ,,Ik ben op het punt gekomen dat het niet echt realistisch meer is om hogerop te gaan, of het moet na tuurlijk met HVV zijn want die ambitie hebben we als groep. In de buurt heb je nog Terneuzense Boys, maar om na het werk (hij is docent, red.) nog naar Terneuzen te rijden, dat zie ik mezelf niet meer doen.'' De captain heeft ook minder re denen dan ooit om het nog eens er gens anders te proberen. Dat het elftal dit seizoen al vaker een ach terstand wegpoetste, zegt wat hem betreft veel. ,,De voorgaande jaren werd er niet altijd even goed voor elkaar gewerkt. Dat gebeurt nu wel, de komst van Mario (Vermei- rssen, trainer) is daarin belangrijk geweest. En jongens die op de bank beginnen, gaan er vol voor; dat was de andere jaren ook minder. Het is mooi dat iedereen een bijdrage wil én kan leveren.'' Volleybalsters VVS'92 krijgen team niet meer rond en stoppen Volleybalvereniging VVS'92 heeft het eerste vrouwen team teruggetrokken uit de competitie. Het enige seni orenteam van de Vlissingse fusieclub kampte al geruime tijd met een nijpend speler stekort. VVS'92 had afgelopen za terdag de competitie moeten hervatten met een thuis wedstrijd tegen Voko. Dat duel werd op verzoek van VVS'92 uitgesteld. De ploeg begon het seizoen met der tien speelsters. Door twee zwangerschappen, een lang durige blessure, het afhaken van een speelster en twee ongevaccineerden werd de selectie flink onherstelbaar uitgedund. Hoewel er morgen bij de competitieherstart meteen een topper tegen streekgenoot Terneuzen op het menu staat, zijn er voor Joost Boogaert (26) wel specialere wedstrijden op te noemen. ,,Maar dat zal niet voor iedereen binnen de groep gelden'', haast de aanvoerder van HVV'24 zich te zeggen. ,,De meesten zien Terneuzen natuurlijk als een gelijkwaardige tegenstander, maar voor mij leven de wedstrijden tegen Clinge en Steen net wat meer, met meer tegenstanders die ik ken.'' VL ZATERDAG 5 FEBRUARI 2022 De operatie 'corona-achterstan den wegwerken' start dit week einde in het Zeeuwse amateur voetbal. in bijna alle Zeeuwse klassen worden inhaalwedstrij den gespeeld. Zaterdag. Eerste klasse B: Kloetin- ge-BVCB (15.00), XerxesD- ZB-Nieuw-Lekkerland, Nieuwen- hoorn-Terneuzense Boys. Derde klasse A: Patrijzen-Veere, VCK-FC Dauwendaele, Lewedorpse Boys-Zeelandia Middelburg, Nieuwdorp-Zaamslag. Derde klasse B: WHS-Seolto, Halste- ren-Noad'67 (afgelast). Vierde klasse A: Wolfaartsdijk-Spui. Vierde klasse B: Rillandia-Colijnsplaatse Boys, SPS-FC de Westhoek. Zondag. Derde divisie: Goes-FC Lisse. Derde klasse A: HVV'24-Ter- neuzen, Clinge-Sprundel, VVR- Steen, Philippine-Victoria'03, Groen Wit-UVV'40. Vierde klasse: Sluis- SDO'63, IJzendijke-Vogelwaarde, Graauw-Hoofdplaat, RIA W-Bres- kens (afgelast). Jurien Dam Hulst - Joost Boogaert Patrijzen is één van de clubs die vandaag speelt. VLISSINGEN Joost Boogaert hoeft niet zo nodig meer weg bij HVV'24. ,,In de buurt heb je nog Terneuzense Boys dat echt hoger speelt, maar om na het werk (hij is docent, red.) nog naar Terneuzen te rijden dat zie ik mezelf niet meer doen.'' foto frank peters 'Meer gevoel bij Clinge en Steen dan bij Terneuzen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 131