Jan Rot En daar zitte me weer, in Franciscus Vlietland voor het derde Capox-infuus. Weinig spannends aan. Over een uurtje krijg ik het extra koud, mijn stoma gaat op standje diarree en daarna krijgen we de verkrampte kaken, de tintelende vingers, enfin, de hele mikmak. Toch is er iets veranderd. 'De kuur slaat echt goed aan,' prees de oncoloog van de week. 'De kankermarkers zijn weer gedaald. Ik heb geen glazen bol, maar daar winnen we zeker tijd mee. Wel stel ik voor de dosering naar 75 procent te brengen, dat zal schelen in de bijwerkingen, want uw conditie blijft zwak en het is niet de bedoeling dat dit u de genadeklap geeft. Dan is de kuur erger dan de kwaal.' Het rondje staat vast. Een rode week met infuus en pillen, een oranje week met alleen pillen en een groene chemo- vrije rustweek, waarin je je wat beter moet voelen. Die eerste dagen kun je weggooien. Zelfs de vierde kom ik met moeite om half elf uit bed, en ben na ontbijt, bad en aankleden alweer zo moe dat ik voor het tanden poetsen eerst weer een uurtje moet liggen. Bij de lunch is tien happen groentesoep de max, dus gooi ik er nog maar een flesje Nutridrink vol proteïnen tegenaan. Dat is met drie slokken weg. En dan toch even naar het souterrain. De bestellingen uit de Rotshop doen, mail beantwoorden, werken aan het nieuwe album... 'Vader, er staat een magnetiseur voor de deur,' komt Wolf naar beneden. 'Die wil jou behandelen.' Tss. 'Nee bedankt, zeg maar dat ik lig te slapen.' Ha, en weer een 'laatste wens' vervuld. Veertig jaar geleden bij de eindmix van mijn singletje Counting Sheep viel me ineens op dat ik bij het Engelse alfabet de J als djie uitsprak in plaats van djee. Te laat om er iets aan te doen en zelfs onze Engelse technicus was het niet opgevallen. Maar ik bleef het veertig jaar horen. En wat ze toen wel zeiden - hij duurt te lang, laten we het derde couplet wegknippen - daar wilde ik niets van weten. Zo had ik het gemaakt, zo moest het op plaat. Pas later leerde ik dat je niet moet kijken naar wat je weggooit, maar naar wat je overhoudt. Nu, voor het nieuwe album, heeft masterkoning Frans Hendriks de ie vervangen door de ee van kay. Onhoor baar. En dankzij de edit komt het liedje mooi onder de drie minuten en je mist niks. Met een grote grijns draai ik het mp3tje. Dat ik dit nog mag meemaken. Ik heb wel een uurtje rust verdiend. Voor mijn slaapkamer voel ik plotseling een stekende pijn in mijn borst, krijg haast geen adem. En ik moet niezen ook. Dat gaat niet met die steek. Zwaar hyper ventilerend zit ik op bed, ik krijg toch geen hartaanval of zo? De nies druk ik weg met een zakdoek, de steek neemt langzaam af. Oef. We zijn er nog. Maar waar kwam dit nou vandaan? Wat een avontuur, dat doodgaan. Vooral als je weer wat langer leven mag. Muzikant Jan Rot (64) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (20) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 'Wat een avontuur, dat doodgaan' 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 120