LINDA akkermansMilieugroepen boos: Lang leve het thuiswerken! Mooi <opst°ken bossen kijken hoe ons Ireen wéér goud pakt geen k|imaatbijdrage' Wij ruimen de kelder op, kan jij 'm vullen nmo Dat is het l&tck&fë&van Albert Heijn (Ch 6 Het was écht niet vanwege die Sanex-reclame waarin hij zich in een bad met ijs blokjes liet zakken. Ook zijn ge spierde benen waren niet de reden dat ik als tiener jarenlang een ob sessie had voor Rintje Ritsma. Rintje-haarband voor de tv, al was het midden in de nacht. Samen met ons pap en de hond die Rintje heette. Hij sliep op een kus sen dat ons mam maakte van Friese vlagstof met pompeblêden erop. De Olympische Spelen van Na gano in Japan leverden me zelfs een schorsing van school op. Ik had al een paar keer bij de conrec tor moeten komen omdat ik steeds te laat was. Hij kon er niet om la chen toen ik zei: ,,Maar Latijn en scheikunde laat ik tóch vallen, en Rintje laat ik nóóit vallen.'' Echt, ik voel mee met alle scho lieren die al twee jaar continu naar huis worden gestuurd als ze een keertje niezen, maar als 15-jarige zou ik het nu wel weten: één kuchje en je kunt lekker thuis en op de bank naar het shorttrack, Andere wedstrijden zat ik steevast in het oranje mét Rintje- haarband voor de tv skiën en schaatsen kijken. Dat ga ik in ieder geval wel doen. (Lang leve het thuiswerken!) Want hoewel mijn schaatsfana- tisme al een hele tijd over is, blij ven de Olympische Spelen iets magisch hebben. Heerlijk dus, dat we nauwelijks een halfjaar na de zomerspelen in Tokio weer kun nen meeleven met al die winnaars en de verliezers. Al blijft het natuurlijk wel een schande dat zo'n mooi evene ment plaatsvindt in een land waar niet eens echte sneeuw ligt. Een land bovendien met een dictato riaal regime, dat lak heeft aan mensenrechten, alles en iedereen bespioneert en atleten nog nét niet oplegt om in bubbeltjesplastic door het leven te gaan om de kans op een besmetting zo klein moge lijk te maken. Desondanks ga ik genieten van elke seconde. Vooral komende maandag, als óns Ireen haar zesde gouden medaille wint dankzij een weergaloze 1500 meter. En dan als toetje een analyse in de studio van de NOS van Rintje Ritsma. Had ik al gezegd dat ik er zin in heb? ,,Bossen worden wereldwijd ver nietigd voor houtpellets die wor den geïmporteerd naar Nederland en de EU. Door bosverbranding voor energie als 'duurzaam' te be stempelen, verliest de Commissie haar geloofwaardigheid", aldus Fenna Swart van Comité Schone Lucht. Afgelopen woensdag haalde de Commissie zich ook al bergen kritiek op de hals, door gas en kernenergie een groen stempel te geven. In alle drie de gevallen hoopt ze daarmee voor die bron nen vele tientallen miljarden vrij te maken, zowel overheidsgeld als private investeringen. Ook in het geval van gas en kernenergie le vert dat zo goed als zeker klachten bij de Europese rechter op. De milieugroepen hebben een batterij advocaten opgetrommeld om in Luxemburg hun gelijk te Zij verwijten de Commis sie dat ze veel te losse criteria han teert, waardoor bossen en lucht kwaliteit onvoldoende worden beschermd en er geen 'substanti- ele beperking' is - zoals wettelijk vereist - van uitstoot van broei kasgassen. Volgens de milieugroe pen baseert de Commissie zich niet op wetenschap en negeert ze ook de eigen experts. Schone Lucht waarschuwde eerder dat houtwinning door sys tematische kaalkap van bossen fu nest is voor de soortenrijkdom. De milieugroepen riepen Brussel daarom al op geen 'houtige' bio massa te gebruiken. De 17 miljard die lidstaten jaarlijks in de pot hebben voor biomassasubsidies, zouden naar schone bronnen, zo als zon en wind, moeten gaan. De wetgeving waarop de Com missie zich baseert om energie bronnen al dan niet als duurzaam te bestempelen, is heel strikt. Voor de milieugroepen is de gang naar de rechter een doorloper op dik een half jaar van petities, studies en protestdemonstraties. Vorig jaar publiceerden ze rapporten die aangeven dat onder meer Neder landse stimuleringssubsidies de vraag naar hout opjoegen en tot kaalkap leidden in Estland. Het kwam door zijn winnaars mentaliteit gecombineerd met een heerlijke eigenwijsheid waarom ik mijn kamer vol posters hing, plakboeken bijhield, lid werd van de fanclub en hem tien tallen keren live in Thialf, Hamar en - zelfs een keer in een idyllisch Boedapest naar de fi nish schreeuwde. De andere wedstrijden zat ik stee vast in het oranje mét VRIJDAG 4 FEBRUARI 2022 GO Bijna zestig milieuorganisaties uit heel Europa dagen vandaag de Europese Commissie voor de rechter. Anders dan de Commissie zien zij het rooien en gecontroleerd opstoken van bossen niet als een bijdrage aan het klimaat. Frans Boogaard Brussel Kelderopruiming. P1N0T GR1GI0 La Croix Castillon Bigorre Frankrijk, Bordeaux Per fles 0.75 liter Cadis Valpolicella Ripasso Italië, Veneto Per fles 0.75 liter Settesoli Pinot Grigio Italië, Sicilië Per fles 0.75 liter Sol y Nieve Verdejo-Viura Spanje, Rueda Per fles 0.75 liter <25 jaar? laat je legitimatie zien! 18 jaar verkopen wij geen alcohol Deze aanbiedingen gelden In week 5, van maandag 31 Januari t/m zondag 6 februari 2022. De bonusaanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6