Animo voor festivals en woningen in spoorgebied c Colinda en Hermen Geluk staan te springen om locatie voor hun droom 6 Het begon in 2018 toen Colinda en Hermen Geluk op zoek waren naar een geschikte locatie voor hun huwelijksfeest; een locatie waar de gasten ook konden blijven slapen. ,,We reden rond op het eiland maar konden niks vinden", vertellen ze. n plots was daar die ge dachte: „Waarom be ginnen we zelf geen camping?" Ineens re gende het puzzelstuk jes die op de grond in elkaar vielen. Colinda (33) vertelt: ,,Ik heb ooit Toerisme en Recreatie gedaan op het ROC in Middelburg. En ik heb in hotels en op vakantieparken ge werkt. Ik genoot er van om het mensen naar hun zin te maken." Ze werkt als leerkracht bij VPCO Tholen (Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Tholen en omstreken). Fantas tisch werk, maar ze begint wat moeite te krijgen met de romp slomp rond het lesgeven. ,,Het on derwijs is superleuk, maar het kost veel energie." Hermen (34) zit in de brandbeveiliging. Thuis aan de Ten Ankerweg kregen de dagdro men steeds meer vorm. Een mini- camping, liefst tegen de stad aan. Fraaie folder ,,Een minicamping is seizoensge bonden, van 1 maart tot 1 oktober." In een fraaie folder is al een platte grond van hun droom te zien. Vijf camperplekken, zeventien kam- peerplekken van 100 vierkante meter, twee ingerichte tenten en een caravan of camper. Een voor waarde is wel dat er een woonhuis op het perceel staat voor de echte lieden Geluk en hun dochtertje Fenna. ,,Met zo'n camping komt de stad wat meer tot leven en dat is goed voor de ondernemers." Wat ze niet begrijpt is dat er in omliggende plaatsen zoveel aandacht is voor toerisme en recreatie, maar dat de stad Tholen wat achterblijft. Een camping voor jonge gezinnen kan de ontwikkeling op gang brengen. Maar ja, in de winter zijn er veel minder toeristen. Hermen en Co- linda Geluk willen de camping dan beschikbaar stellen aan de Tholenaren, voor workshops, kin derfeestjes, kampvuuravonden van de kerk, enzovoort. Maar waar is een boerderijtje met 1 a 2 hectare grond te koop op het eiland. Er gens tussen de Oesterdam en het stadje. Wethouder Frank Hommel reageerde enthousiast op de plan nen, maar hij had ook geen lap grond in zijn bureaulade. Colinda en Hermen Geluk wer den gewezen op de netwerkorga nisatie Waterpoort, een samen werking tussen de gemeente Ber gen op Zoom, Steenbergen, Tho len, Halderberge, Moerdijk We vinden het fantastisch! If you have a dream, you're halfway there! en Goeree-Overflakkee, de pro vincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland, plus diverse be drijven en (natuur)organisaties. Die is bedoeld om de omgeving beter op de kaart te krijgen. Deu ren gingen open. ,,Ik heb er geleerd om het verhaal over onze droom te vertellen. Als je het enthousiast brengt, krijg je enthousiaste reac ties." En aan enthousiasme ont breekt het Colinda Geluk niet. Dat zag ook wethouder Hommel: ,,We vinden het fantastisch! If you have a dream, you'er halfway there!" Of wel wie durft te dromen, is al half op weg. Ook Cindy Hornstra van de ge meente Tholen omarmt het idee: ,,Een camping vlak bij het stadje heeft een enorme toegevoegde waarde. Ik hoop dat ze snel grond vinden. De gemeente Tholen zoekt mee." Rian Govers-Gabriëls van waterschap Brabantse Delta reageerde tijdens de presentatie voor Waterpoort eveneens posi tief: ,,Campers hebben de toe komst. Onze camperstalling is al tijd vol." Colinda en Hermen Geluk ho pen dat hun enthousiasme over slaat en dat ze snel een lap grond vinden. En waar is de bruiloft nou uiteindelijk gevierd? ,,In De Hazel- hof in Rijsbergen!" De gemeente Goes heeft onlangs via de website Goes praat mee een enquête uitgezet over de toekomst van wat ze de 'Spoorzone-Zuid' noemt. Dat is het gebied aan de zuidkant van het spoor dat loopt van het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele tot aan de spoor wegovergang bij de Kloetingseweg, dus inclusief het Stationspark en een deel van bedrijventerrein De Poel. De zone beslaat nadrukkelijk niet heel Goes-Zuid, maar alleen de gebieden die grenzen aan de spoor lijn. Bewoners konden ideeën voor het gebied aandragen, maar ook re ageren op ideeën die de gemeente al had geopperd. ,,Dat zijn zeker geen proefballonnetjes, maar ideeën die we op basis van gesprek ken met gebruikers van het gebied en onze eigen visie hebben be dacht'', zegt wethouder Joost de Goffau. ,,Maar we wilden wel we ten hoe bewoners erover denken. Op alle ideeën heeft een ruime meerderheid positief gereageerd.'' Zo geeft 76 procent van de men sen aan het een goed idee te vinden dat wonen in het gebied wordt toe- gestaan. Daarbij wordt gedacht aan woningen voor tijdelijk gebruik en woningen voor starters ofjongeren. Ook het idee om buitenterreinen in het gebied geschikt te maken voor festivals, leverde positieve reacties op. ,,We krijgen als Goes soms het verwijt dat we relatief weinig bui- tenfestivalterreinen hebben op plekken waar je zonder overlast iets kunt organiseren'', verklaart De Goffau het ontstaan van dit idee. Voetgangersbrug Andere door de gemeente geop perde ideeën die op steun kunnen rekenen, zijn het verbeteren van het fietsparkeren, het versterken van de museumfunctie van de We krijgen soms het verwijt dat we weinig festivalterreinen buiten hebben Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) en het parkachtig inrichten van de spoorzone. Ook het idee voor extra wandel- en fietsverbindingen krijgt bijval. Zo wordt gedacht aan nieuwe verbindingen voor fietsers en voetgangers over het spoor heen. Zo zegt een van degenen die de en- quête hebben ingevuld, dat op het terrein van de SGB nog een histori sche voetgangersbrug ligt, die ge bruikt zou kunnen worden. Dat idee noemt B en W 'kansrijk'. Inwoners opperden nog meer ei gen ideeën, zoals overdekt fietspar- keren, de aanleg van camperplaat sen en het creëren van een school- campus. Iemand stelt dat de Spoor- zone-Zuid de perfecte plek is voor een indoor-skatepark. De resulta ten van de enquête en de inge brachte ideeën - die volgens de wethouder niet allemaal kunnen worden uitgevoerd - worden mee genomen bij het opstellen van een toekomstvisie voor het gebied. - Rob Paardekam VRIJDAG 4 FEBRUARI 2022 BE Stel wil camping beginnen Henk den Ridder Tholen - Frank Hommel, wethouder Het gebied ten zuiden van het spoor in Goes gaat misschien flink veranderen. Er liggen ideeën voor woningbouw, festi valterreinen en extra verbindin gen over het spoor. - Joost de Goffau, wethouder Colinda en Hermen Geluk zijn blij dat in het stadje Tholen nu ook aandacht voor toerisme leeft. foto peter braakmann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 52