7 c Sloop van oude vleugel scholengemeenschap is begonnen Kom ons team versterken in Zierikzee Interesse? 088 013 96 20 krantenbezorgen.nl „Hier begin ik automatisch te fluisteren." Rector Peter van der Gaag vertelt trots over de opzet van het leerlingenplein, dat al vroeg in de ochtend vol zit met zelfstandig studerende scholieren. Goed drie weken gele den werd de nieuw bouw van het Zie- rikzeese Pieter Zee man Lyceum in ge bruik genomen. En het begint zo zachtjes aan te wennen, zegt rec tor Peter van der Gaag. Het ge bouw is bijna af en de sloop van de verlaten noord- en zuidvleugel staat op stapel. ,,ln het begin is het altijd even zoeken. Iedereen moet zijn weg vinden. In de oude school hadden we veel ruimte. We zijn 40 procent in vloerop pervlakte teruggegaan." Een klankbordgroep met leer lingen helpt de rector en zijn on- derwijsteam onbedachte pro bleempjes te tackelen. De geza menlijke pauzes bijvoorbeeld, bleken te druk. Zeker nu het kille weer de meeste leerlingen binnen houdt en het terrein, dat moet uitgroeien tot een aantrekkelijk park, er nog kaal bij ligt. Dus zijn de pauzes van de hogere en lagere klassen voortaan gescheiden. Groei doortrekken Het in 2017 aangekondigde nieuwbouwplan en invoering van een modern onderwijssys teem - waarbij meer ruimte wordt gelaten aan de persoonlijke talentontwikkeling van leerlin gen - heeft Pieter Zeeman geen windeieren gelegd. De scholenge meenschap telt 810 leerlingen, 35 meer dan waar op basis van de jaarlijkse prognoses voor dit mo ment van was uitgegaan, aldus Van der Gaag. Toen hij vijfjaar geleden aantrad als rector, waren dat er nog 850 en zag Pieter Zee man steeds meer potentiële leer lingen van Schouwen-Duiveland kiezen voor een middelbare school in Goes, op Walcheren of in Middelharnis. ,,Ons marktaan deel was toen zelfs onder de 50 procent gezakt. Inmiddels zitten we op 67 en is het onze ambitie uit te komen op 80 procent. We groeien mooi en die groei willen we nu vooral ook doortrekken." Stilletjes opent Van der Gaag de klapdeur die toegang geeft tot het leerlingenplein. Het is rond ne gen uur 's ochtends en geen stoel is onbezet. Hier kunnen scholie ren extra ondersteuning krijgen bij een vak waar ze moeite mee hebben of zich verdiepen in les stof die hun juist meer ligt. Een stukje verderop is een heuse col legezaal. Met steil oplopende rijen vaste zitplaatsen tot vlak on der het plafond, die goed zicht bieden op een brede muur met beamer voor speciale presentaties en lezingen. De inrichting en de mogelijkheden die de leerlingen hebben, prikkelt de inspiratie. In het begin is het altijd even zoeken. Iedereen moet zijn weg vinden De oude vleugel staat er nu echter triest bij. In de gedeelde gang met de openbare biblio theek zijn Matthijs Nelisse en Joost Rijk van installatiebedrijf Paree begonnen met het ontman telen van stroomleidingen. Ne- lisse peutert een overbodig ge worden dikke kabel onder het plafond vandaan. ,,Dit was de hoofdvoeding", legt hij uit. Op de steiger achter hen is Carlo Ver hoeven van het Limburgse Pro 61 in de weer met luchtpijpen. Met beleid, want dit deel van het ven tilatiesysteem moet na de sloop van de verlaten aangrenzende schoolgebouwen de bibliotheek weer met de verfrissende buiten wereld verbinden. Op de plek van de oude gebou wen komen twee sportvelden. Samen met het parkje tussen de school en de parkeerplaats aan de Scheldestraat, wordt dat openbaar terrein. De buitenruimte wordt voor de meivakantie opgeleverd. Snel bijverdienen en tijd overhouden? Prima verdienste per vier weken Startpremie 200,- na drie maanden Gratis deze krant lezen Bezorgen van ma. t/m vrij. voor 07.00 uur, zat. voor 08.00 uur Alle leeftijden maar tenminste 15 jaar MRfcTf Ti ®r k HI premie SD VRIJDAG 4 FEBRUARI 2022 Nieuwbouw Pieter Zeeman Lyceum begint langzaamaan te wennen Marcel Modde Zierikzee Op het leerlingenplein kunnen de leerlingen hun kennis ophalen. - Peter van der Gaag, rector GVoor de sloop van de oude gebou wen van scho lengemeen- schap Pieter Zeeman wor den eerst de technische in stallaties ver wijderd. Mat- thijs Nelisse (l) en Joost Rijk hebben een dikke stroom kabel losge haald in de gang met de aangrenzende bibliotheek. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50