Verzet tegen kap van beeldbepalende bomen ALLROUND HOVENIER c Colinda en Hermen werken aan droom °^niers< 6 (TUINONDERHOUD) Volgens de dertien bezwaarmakers - overwegend (raads)leden van de PvdA en GroenLinks in Goes - vor men de bomen een imposante ver schijning en spelen ze een belang rijke rol in de groene uitstraling van de wijk. 'Ze staan bovendien in het 'gemeentelijke monumentale en waardevolle bomenboek', schrijven ze in hun bezwaarschrift. De vijf es sen en twee haagbeuken staan pal voor een rijtje nieuwbouwhuizen dat onlangs is voltooid. Tijdens de bouw werden de bomen nog be schermd, maar nu moeten ze dus toch wijken. Volgens de bezwaar makers ligt er echter geen rapport waarin de slechte staat van de bo men wordt aangetoond. De bomen zijn 50 tot 60 jaar oud, maar hebben volgens hen normaal gesproken een levensduur van 120 tot 150 jaar. Als de bomen daadwerkelijk de essentakziekte hebben, hoeft dat volgens de briefschrijvers niet di rect tot kap te leiden. Onderzoek van de universiteit van Wagenin- gen zou aantonen dat er zeker nog kans op herstel is. ,,Er is ook niet be keken of de bomen geholpen kun nen worden door bodem- en grondverbetering", zegt Eric Ma- hieu, een van de bezwaarmakers. 'Mochten de bomen in 5 tot 10 jaar toch niet herstellen, dan kan kap al tijd nog worden overwogen', schrij ven ze. Volgens de bezwaarmakers liggen momenteel bergen grond en ander materiaal (puin) opgeslagen onder de bomen, wat de levens duur ook niet ten goede komt. Het begon in 2018 toen Colinda en Hermen Geluk op zoek waren naar een geschikte locatie voor hun huwelijksfeest; een locatie waar de gasten ook konden blijven slapen. ,,We reden rond op het eiland maar konden niks vinden", vertellen ze. En plots was daar die gedachte: ,,Waarom beginnen we zelf geen camping?" Ineens re gende het puzzelstuk jes die op de grond in elkaar vie len. Colinda (33) vertelt: ,,Ik heb ooit Toerisme en Recreatie ge daan op het ROC in Middelburg. En ik heb in hotels en op vakan tieparken gewerkt. Ik genoot er van om het mensen naar hun zin te maken." Ze werkt als leerkracht bij VPCO Tholen (Vereniging voor Protestants-Christelijk Onder wijs te Tholen en omstreken). Fantastisch werk, maar ze begint wat moeite te krijgen met de rompslomp rond het lesgeven. ,,Het onderwijs is superleuk, maar het kost veel energie." Her men (34) zit in de brandbeveili ging. Thuis aan de Ten Ankerweg kregen de dagdromen steeds meer vorm. Een minicamping, liefst tegen de stad aan. ,,Een minicamping is seizoens gebonden, van 1 maart tot 1 okto- ber." In een fraaie folder is al een plattegrond van hun droom te zien. Vijf camperplekken, zeven tien kampeerplekken van 100 vierkante meter, twee ingerichte tenten en een caravan of camper. Een voorwaarde is wel dat er een woonhuis op het perceel staat voor de echtelieden Geluk en hun dochtertje Fenna. ,,Met zo'n camping komt de stad wat meer tot leven en dat is goed voor de ondernemers." Wat ze niet begrijpt is dat er in omlig gende plaatsen zoveel aandacht is voor toerisme en recreatie, maar dat de stad Tholen wat achter blijft. Een camping voor jonge ge zinnen kan de ontwikkeling op gang brengen. Workshops in de winter Maar ja, in de winter zijn er veel minder toeristen. Hermen en Co- linda Geluk willen de camping dan beschikbaar stellen aan de Tholenaren, voor workshops, kinderfeestjes, kampvuuravon den van de kerk, enzovoort. Maar waar is een boerderijtje met 1 a 2 hectare grond te koop op het ei land. Ergens tussen de Oesterdam en het stadje. Wethouder Frank Hommel reageerde enthousiast We vinden het fantastisch! If you have a dream, you're halfway there! op de plannen, maar hij had ook geen lap grond in zijn bureaulade. Colinda en Hermen Geluk wer den gewezen op de netwerkorga nisatie Waterpoort, een samen werking tussen de gemeente Ber gen op Zoom, Steenbergen, Tho len, Halderberge, Moerdijk en Goeree-Overflakkee, de pro vincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland, plus diverse be drijven en (natuur)organisaties. Die is bedoeld om de omgeving beter op de kaart te krijgen. Deu ren gingen open. ,,Ik heb er ge leerd om het verhaal over onze droom te vertellen. Als je het en thousiast brengt, krijg je enthou siaste reacties." En aan enthousiasme ontbreekt het Colinda Geluk niet. Dat zag ook wethouder Hommel: ,,We vinden het fantastisch! If you have a dream, you'er halfway there!" Of wel wie durft te dromen, is al half op weg. Ook Cindy Hornstra van de ge meente Tholen omarmt het idee: ,,Een camping vlak bij het stadje heeft een enorme toegevoegde waarde. Ik hoop dat ze snel grond vinden. De gemeente Tholen zoekt mee." Rian Govers-Gabri- els van waterschap Brabantse Delta reageerde tijdens de pre sentatie voor Waterpoort even eens positief: ,,Campers hebben de toekomst. Onze camperstal ling is altijd vol." Colinda en Hermen Geluk ho pen dat hun enthousiasme over slaat en dat ze snel een lap grond vinden. En waar is de bruiloft nou uiteindelijk gevierd? ,,In De Hazelhof in Rijsbergen!" GOES VRIJDAG 4 FEBRUARI 2022 SD Stel wil camping in Tholen beginnen Colinda en Hermen Geluk zijn blij dat in het stadje Tholen nu ook aandacht voor toerisme leeft. foto PETER BRAAKMANN Zeven beeldbepalende bomen in de Jan van Brakelstraat in Goes- West moeten blijven staan. Dat vinden dertien mensen die be zwaar hebben gemaakt tegen de verleende kapvergunning. Wat vragen wij: - klanttevredenheid staat hoog in het vaandel - passie voor tuinen en tuinonderhoud - goede vakkennis en kwaliteitsbewustheid - goede mondelinge en sociale vaardigheden - flexibele instelling en gevoel voor teamgeest - rijbewijs B/E Wat bieden wij: - een leuk team dat met plezier het werk doet en waar veel ruimte is voor eigen inbreng - salaris afhankelijk van je kwaliteiten, minimaal volgens CAO Interesse? Mail dan je sollicitatiebrief met c.v. vóór 12 februari naar: info@voogdhoveniers.nl of bel met dhr. C.T. Grinwis 06-53176728 Henk den Ridder Tholen - Frank Hommel, wethouder Laai llM t-£Uea" Voogd Hoveniers b.v. is een stabiel en toonaangevend bedrijf in de regio met ca. 13 gemotiveerde medewerkers. Samen zijn wij specialist in het onderhouden en aanleggen van particuliere tuinen, met de nadruk op een vakkundige, verzorgde en creatieve vormgeving. Wegens pensionering van een gewaardeerde collega die het onderhoud verzorgt voor een grote vaste klantenkring in Ouddorp en omgeving zoeken wij ter versterking van ons team een enthousiaste. Inhoud van de functie: Je verzorgt in eigen beheer (eventueel met een collega) het onderhoud van voornamelijk particuliere tuinen met alle bijkomende werkzaamheden. Je bent verantwoordelijk voor je eigen klantenkring, jouw dagelijkse planning en de resultaten bij jouw klanten. Je kunt prima zelfstandig werk uitvoeren. Een part-time dienstverband is ook mogelijk. Afhankelijk van de grootte van de klantenkring en het dienstverband wordt de beschikbare ruimte naast het weekonderhoud aangevuld met alle overige voorkomende onderhoudswerkzaamheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49