Veere lijdt verlies in zaak verhuur Kinderen snel in veiligheid gebracht na brandje in dagverblijf de Maneblussertjes Kermis in groot deel stad deze zomer c Domburgse zomerwoning 6 MIDDELBURG Een gevoelig verlies waarop niet was gerekend. Zo omschrijft de Veerse wethouder Adri Roelse (DTV, handhaving) een recente uitspraak van de Raad van State over de Domburgse zomerwoning. Volgens de raad hoeft de verhuurder van zo'n recreatiewoning niet bij het perceel te wonen waar dat vakantieverblijf staat. Emile Calon Domburg Roelse is duidelijk. Zoiets is in strijd met ons beleid." Want hij wil dat de verhuurder de hoofdbewo ner is van het pand waar de zomer woning bij staat. ,,Want wij willen dat de verhuurder toch ook toezicht houdt waardoor de rust in onze kernen gegarandeerd is. Anders dreigt het gevaar dat onze kernen een soort recreatieparken worden." De wethouder wil in overleg met de gemeenteraad op korte termijn kijken hoe deze kwestie gerepa reerd kan worden. ,,Dat moet via Het gevaar dreigt dat onze kernen een soort recreatieparken worden - Adri Roelse, wethouder een bestemmingsplanwijziging ge beuren." Hij weet dat de gemeente raad nog voor de zomer het be staande bestemmingsplan op on derdelen wil wijzigen. ,,Maar afge- sproken is dat we dan geen grote wijzigingen doorvoeren. Het zou beleidsarm gebeuren. Maar dat is niet mogelijk als we deze kwestie willen repareren. Dan is het niet meer beleidsarm. We kunnen ook op een later moment met een apart voorstel voor aanpassing van het bestemmingsplan komen. Maar dan blijven we langer met deze si tuatie zitten." Hij geeft aan dat in het gemeentehuis al bestudeerd wordt op welke wijze het bestem mingsplan moet worden aangepast. ,,Het liefst zo snel mogelijk." Elke inwoner van de gemeente Veere met een ruime tuin mag daar een tuinhuis, de Domburgse zo merwoning, neerzetten en die ver volgens verhuren aan toeristen. Maar de zaak bij de Raad van State was aangespannen door de eigenaar van een perceel waarop en een wo ning staat en een Domburgse zo merwoning. Die eigenaar woont el ders maar verhuurt vijf apparte menten in de woning en verhuurt ook nog eens de zomerwoning. Eén appartement in de woning wordt permanent verhuurd. De andere vier zijn bestemd voor recreatieve verhuur, net als de Domburgse zo merwoning. De Raad van State heeft tot tevre denheid van Roelse wel vastgesteld dat het niet toegestaan is om in een woning appartementen recreatief te verhuren. Kamers recreatief ver huren mag wel. Maar de eigenaar had ze verbouwd zodat elke kamer ook beschikt over een keukentje waardoor het appartementen zijn. En dat is volgens de Raad van State duidelijk in strijd met de regels van de gemeente Veere. De wethouder is blij met dat deel van de uitspraak. ,,Maar niet met dat andere deel. Daar moeten we tegen in actie ko men." Bij Kinderdagverblijf de Maneblussertjes aan het Molenwater in Middelburg heeft gistermiddag een klein brandje gewoed. De op dat moment ongeveer 35 aanwezige kinderen werden direct geëvacueerd en naar het nabijgelegen Gasthuis gebracht. Er vielen geen gewonden. De brandweer rukte uit met on der meer een tankautospuit en een hoogwerker, maar de schade bleek mee te vallen. In het gipsplafond van een toi let was een brandje ontstaan, waarna de rook zich via een lei dingkoker tot op de eerste verdie- ping had verspreid. De begelei ders in het pand waarschuwden de brandweer en begonnen me teen de kinderen te evacueren, even later geholpen door de snel gearriveerde politie. Waardering De brandweer had het vuur snel onder controle. Daarna werd het pand gecontroleerd op de aanwe zigheid van koolmonoxide en werden de kamers geventileerd. ,,Er was zowel van de politie als van de als eerste aanwezige bevel voerder van de brandweer veel waardering voor het optreden van de begeleiders van het kin derdagverblijf", zei officier van dienst Martin Geluk. ,,Zij hebben gezorgd dat alles heel soepel ver liep. Er waren, inclusief adminis- tratief personeel, ongeveer tien werknemers aanwezig. Ze vertel den ons dat ze elke maand oefe nen op de mogelijkheid van een brand; dat heeft nu zijn vruchten afgeworpen." Salvage De geëvacueerde kinderen keer den gisteren niet meer terug naar het kinderdagverblijf. Hun ou ders werden gewaarschuwd, zo dat ze de kinderen konden opha len. De stichting Salvage was ge waarschuwd om het kinderdag verblijf te assisteren bij de afwik keling van de schade. Hoe de brand precies is ont staan, was gisteren nog niet be kend. - Maurice Steketee VLISSINGEN Als corona het toelaat, is het deze zomer in een groot deel van Vlissingen kermis. Van het Bellamypark tot aan het pleintje aan de Houtkade zullen attrac ties staan. Horeca-exploitanten aan het Bella mypark lieten afgelopen jaren vaker doorschemeren dat ze niet langer op de kermis zaten te wachten, om dat ze een groot deel van het terras in het hoogseizoen moeten inleve ren. Dat belang onderkennen bur gemeester en wethouders, maar dat is niet het enige. Nu de omgeving rond Het Dok grotendeels is inge richt, zou het mooi zijn ook het Scheldekwartier bij het volksver- maak te betrekken. Tegelijkertijd kan ervaring worden opgedaan met het spreiden van attracties over lo caties voor verschillende doelgroe pen, betoogt wethouder Sem Stroosnijder. Oudere jeugd Tot 2019, corona houdt de kermis al twee jaar uit de stad, stonden de grootste vermaakstenten allemaal bij elkaar op het Bellamypark. Aan de Nieuwendijk en de Zeilmarkt was plek voor enkele familie- en kinderattracties. Een grotere sprei ding maakt ruimte op het centrale Bellamypark en biedt ook moge lijkheden om nieuwe bezoekers- groepen aan te trekken en op de ou- dere jeugd gerichte attracties een eigen plek te geven, verwacht het college. Als geschikte plaatsen voor gro tere attracties in het Scheldekwar- tier wordt gedacht aan de Jan Weugkade en het pleintje onder aan de Dokbrug, aan de kant van scheepsbouwer Amels aan de Houtkade. Overleg met kermisex ploitanten moet dit voorjaar leiden tot een spreiding van divers ver maak. De opstelling van attracties deze zomer is een proef. Na afloop wordt geëvalueerd of exploitanten en bezoekers blij zijn met de veran deringen. - René Hoonhorst De brandweer was snel ter plaatse bij Kinderdagverblijf de Maneblussertjes aan het Molenwater. Vorig jaar zomer mocht alleen de draaimolen op de Nieuwendijk in Vlissingen staan. archieffoto Lex de Meester VRIJDAG 4 FEBRUARI 2022 WA FOTO AS MEDIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34