van gemeenteraden 3 SP haakt na Goes ook in Hulst af Partijen komen, partijen gaan mem yWX&MMvMwM m'.ww? 1 W((M( Piraten zetten hun zinnen op Middelburg Hoge verwachtingen bij D66 en Leefbaar Reimerswaal PC VRIJDAG 4 FEBRUARI 2022 De SP heeft met Ger van Unen nu nog een zetel in de gemeenteraad van Hulst. Die raakt de partij kwijt, want de SP blijkt geen kandidatenlijst te hebben ingeleverd. In Goes haakten de socialisten al eerder af, doordat raadslid Floor van Lamoen in 2020 uit de partij stapte. De SP-zetel in de Goese raad is sindsdien onbezet en de partij heeft zich ook niet meer aangemeld voor de verkiezingen. De SP is nog wel van de partij in Middel burg, Schouwen-Duiveland, Sluis, Terneuzen, Tholen en Vlissingen. Er zijn meer nieuwe lijsten dan in 2018, maar daarbij gaat het om raadsleden die zich de af gelopen periode hebben afge splitst. Dat zijn onder meer 50Plus in Middelburg (met Hilde Onderdijk, ex-CDA), Bestem ming Vlissingen (Angélique Duijndam, ex-PvdA), Hart voor Veere (afsplitsing van DTV) en Terneuzen Sterk (Paula Stoker, ex-TOP/Gemeentebelangen). Verder is Sluis Lokaal ontstaan uit een combinatie van Onaf hankelijk West, Lokale Partij Sluis en Dorpsbelangen en Toerisme. Vier jaar geleden haalden acht partijen te weinig stemmen om een zetel in de wacht te slepen. Drie daarvan - Bondgenoot Cees Freeke (in 2018 nog 55 Terneuzen genoemd) en D66 in Hulst en Veere - doen een nieuwe poging. De rest gelooft het wel. Op 16 maart kunnen inwoners van gemeenten weer stemmen voor hun gemeenteraad. foto anp Een verrassende deelnemer doet mee in Middelburg. De Pi- ratenpartij heeft zich ingeschre ven voor de verkiezingen, met een vijfkoppige ploeg. Lijsttrek ker is Emily Passemiers, onder meer bekend vanwege haar acties tegen misstanden in de jeugdzorg. De Piraten- partij, die strijdt voor een vrije informatiesamenle ving, deed in Zeeland nog niet eerder een gooi naar een raadsze- tel. D66 mag dan nu niet in de raad van Hulst zitten, de partij rekent blijkbaar op veel stemmen. Er staan maar liefst 32 namen op haar lijst. Samen met Leefbaar Reimers- waal heeft de partij de meeste kandidaten verzameld. Ook Al- gemeen Belang Groot Hulst, CDA in Hulst en Terneuzen, Partij Souburg-Ritthem, Sluis Lokaal en SGP in Reimerswaal zitten ruim in de mensen, met dertig of meer kandidaten. SGP, lokale partijen en CDA hebben gemiddeld genomen de meeste mensen. 50Plus in Middelburg heeft binnen Zeel and de kleinste ploeg, met slechts vier kandidaten. Be stemming Vlissingen, Lijst-Ba- bijn (Sluis) en de Piratenpartij in Middelburg moeten het doen met vijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31