Uitstel van vonnis voor overvaller Jumbo in Goes Ongeveer1800kandidaten voor verkiezingen 2 Een zorgmachtiging is een variant van de afge schafte 'verplichte op name in een inrich ting'. Tegen de 25-jarige A.R. uit 's-Gravenzande werd twee weken gele den achttien maanden cel geëist voor het ple gen van de overval op 13 mei 2021 in het Jum bo-filiaal aan de Van Doornestraat in Goes. Slippers Bij de overval ging de verdachte op slippers de winkel binnen en zette hij een medewer ker van de supermarkt een mes op de keel. Hij sloeg vervolgens met een geldbedrag van 1000 euro op de vlucht. Een dag later hield de politie hem aan in zijn woning en legde hij een bekentenis af. De verdachte kampt met een persoonlijk- heidsstoornis. Onder zoek van een psychiater heeft uitgewezen dat hij zou moeten worden behandeld. Volgens de rechtbank bestaat er een hoog recidivege vaar en is tbs met voor waarden voor hem niet haalbaar. De rechter zei giste ren in een tussenvonnis ook dat een 'kale cel straf' voor de verdachte onverantwoord is. 'Blij' ,,Mijn cliënt hoort niet thuis in het strafrecht", reageerde R's advocaat Anis Boumanjal, die zei blij te zijn met het tus senvonnis. ,,De officier had het eerder over op name in het Pieter Baan Centrum, tbs en alle toeters en bellen. Maar ik vind dat de recht bank hier nu goed aan doet. Wat mij betreft, komt de zorgmachti- ging er heel snel." Drie maanden De rechtbank gaf aan te verwachten dat de offi cier van justitie de voorbereiding van de zorgmachtiging binnen drie maanden zal heb ben afgerond. - Eldridge Pentury PZC.NL NK tegen de wind in Heesters op festival Graauwrock Animo om raadslid te worden neemt iets af Jezus Leeft mogelijk op Tholen vrouwelijke lijsttrekkers zijn nog steeds schaars Zo'n 1800 Zeeuwen zien het wel zitten: zij willen raadslid worden (of blijven). Hun namen staan op de kandidatenlijsten die vandaag definitief worden. Daarmee is het vechten voor een plekje, want de dertien Zeeuwse gemeenteraden hebben in totaal 281 zetels beschikbaar. Het over grote deel van de kandidaten zal dus na de verkiezingen van woens dag 16 maart de politieke ambities in de ijskast moeten zetten. Wat valt op in de kandidatenlijsten? Kandidatenlijsten vandaag definitief Forum voor Democratie doet mee in vier Zeeuwse gemeenten Terneuzen en Vlissingen hebben de meeste keuze VRIJDAG 4 FEBRUARI 2022 PC ■'["'if /s^ XV52H Na de overval deed de politie onderzoek bij de Jumbo in Goes. foto hvzeeland MIDDELBURG Het vonnis in de straf zaak tegen een over valler van de Jumbo in Goes laat nog even op zich wachten. De rechtbank wil dat het Openbaar Ministerie eerst de uitvoering van een zorgmachti- ging voorbereidt. H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik heb alle coronaprikken gehad (3331 reacties) NEELTJE JANS Het NK Tegen- windfietsen vindt zondag voor de zevende keer plaats. Dan stap pen maximaal driehonderd deelnemers op de fiets om op de Oosterschel- dekering wind kracht 7 te trot seren. Twee jaar geleden werd het evenement voor de laatste keer gehouden. Wel was er vorig jaar een spon tane 'kwalificatie' voor een vol gende editie. Volgens de orga nisatie is het ko mende NK nog steeds een 'loodzwaar eve nement', on danks een paar kleine tegemoet komingen aan de fietsers in het parcours. Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik houd me nog niet bezig met de gemeenteraadsverkiezingen GRAAUW Emma Heesters en Di-Rect ko men met Hemel vaartsdag naar Graauw. De ar tiesten staan op 26 mei op het podium van Graauwrock. De Zeeuwse zange res Emma Hees ters en Di-Rect stonden ook op het affiche van de editie in 2020, die van wege corona niet doorging. Nu komen ze als nog. Op 25 mei wordt Graauw- rock for Specials gehouden. Gers Pardoel, die ook voor 2020 was geboekt, treedt er op. Meer na men volgen nog. Kaarten zijn te koop via graauw- rock.nl. Tot en met 28 februari geldt een vroeg- boekkorting. In totaal 114 partijen, of combi naties van partijen, willen mee doen aan de verkiezingen. Dat zijn er precies evenveel als vier jaar geleden. Toch komt het aantal kandidaten iets lager uit dan de 1879 die zich in 2018 hadden gemeld. Van Tholen wa ren de exacte aantallen gisteren nog niet bekend, maar de ove rige twaalf gemeenten hebben in totaal 1688 kandidaten gere gistreerd. Op Tholen ligt het aantal kandidaten doorgaans rond de 150. In 2014 waren er nog ruim 2000 kandidaten. Een verrassende nieuwkomer op Tholen: Jezus Leeft heeft zich aangemeld voor de verkie zingen, met Williejanne van Veen als lijsttrekker. Of de partij daadwerkelijk mee mag doen, zal vandaag blijken als het cen traal stembureau zich buigt over de ingediende kandidatenlijsten. Eerder deze week bleek dat bij een van de partijen de papieren niet compleet waren. Dat kon tot en met gisteren worden her steld. Of het om Jezus Leeft gaat, is onduidelijk. Onder de 114 lijsttrekkers waren vier jaar geleden niet meer dan 24 vrouwen. Dat aantal wordt dit keer niet eens gehaald. Waarschijnlijk blijft het bij 21 vrouwen die de kar trekken. Goes en Hulst moeten het zelfs helemaal zonder vrouwelijke aanvoerders doen. Vlissingen heeft de meeste: vier van de veertien. Schouwen-Duiveland en Sluis hebben ieder drie vrou wen als lijsttrekker. Zeeuwen vechten om plekje in de raad Rolf Bosboom Vlissingen Alle partijen moesten afgelo pen maandag hun kandida tenlijsten inleveren. Dinsdag werden deze gecontroleerd. Als zaken niet in orde waren, konden deze tot en met don derdag worden hersteld. In vrijwel alle gevallen was er niets aan de hand. Alleen bij de LPV in Vlissingen, één partij op Tholen en bij een kandidaat van zowel de SGP in Kapelle als een van Groen- Links/PvdA in Middelburg ontbraken papieren. Vandaag wordt duidelijk of dat is ver holpen. In alle gemeenten is om 10.00 uur een openbare zit ting, waarbij de lijsten defini tief moeten worden goedge keurd. Ook worden de lijst- nummers bekendgemaakt. De gemeenteraadsverkiezin gen zijn op woensdag 16 maart. Zoals verwacht doet Forum voor Democratie in vier Zeeuwse ge meenten mee: Hulst, Sluis, Vlissingen en Middelburg. De lijsttrek kers zijn respectievelijk Fred Walravens, Isa- belle Claerhoudt, A. Werner en Martin Bos. In Middelburg telt de Forum-lijst twaalf na men, in de andere drie gemeenten tien. Wie er precies op staan, wordt vandaag duidelijk, als de lijsten worden gepu bliceerd. Zowel in Terneuzen als in Vlissingen doen maar liefst veertien partijen mee. Terneuzen krijgt verreweg de meeste kandidaten op het stembiljet: 246. In Vlissingen zijn dat er bijna zestig minder. Voor kiezers in Borsele en Reimerswaal is de situatie het meest overzichtelijk. Zij kunnen kiezen uit niet meer dan zes lijsten. Noord-Beveland heeft de minste kandidaten: 75, verdeeld over ze ven lijsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30