'In Florida mis ik af en toe een pan mosselen' c Meer besmettingen onder leerlingen en leraren op Zeeuwse basisscholen Vivian Suter na 40 jaar terug in de kunstwereld pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl vrijdag 4 februari 2022 Alexander de Pooter uit Axel beleeft de Amerikaanse droom met de verkoop van Porsches. In het zonnige zuiden van Flo rida, waar de wintertemperatu- ren schommelen tussen een aangename 20 graden en een nog aangenamere 26 graden, werkt hij bij de plaatselijke Por sche-dealer in West Palm Be- ach. Op de foto filmt De Pooter een Porsche voor zijn YouTu- be-kanaal. De Verenigde Staten passen bij de ambities die De Pooter heeft, het culinaire ni- veau een stuk minder. ,,Ik snak soms naar asperges of verse garnalen, om maar te zwijgen over een pannetje mosselen.'' cZEELAND4 'Jaag je spelers niet meteen over de kling' Vijf tot tien lege stoelen in de klas, dat is dezer dagen eerder regel dan uitzondering op de Zeeuwse basisscholen. Omikron gaat volop rond onder leerlingen en leraren. Cornelleke Blok Vlissingen Vandaag zit groep 4 thuis, gisteren was het groep 8 en maandag groep 6. Gerard Verkuil, directeur van de Prinses Beatrixschool in Goes, le pelt de afwezige klassen van de week op. Meerdere leraren zitten thuis met corona, en omdat er geen vervangers zijn, kunnen lessen niet of alleen online doorgaan. Het aan tal besmettingen onder het perso neel loopt flink op. ,,In de afgelopen twee weken raakten vier collega's besmet", zegt Verkuil. In de lokalen van de groepen die wel op school zijn, zijn veel stoelen leeg: een kleine dertig leerlingen van de Goese school zijn afgelopen dagen positief getest, ongeveer 10 procent van het totaal. In meerdere groepen had bijna de helft van de leerlingen de afgelopen weken co rona. ,,Dat vraagt echt veel van de leraren. Zij moeten de leerlingen in de klas én de leerlingen thuis aan dacht geven." Onwerkbaar Tot vorige week moest de hele klas naar huis als drie ofmeer leerlingen besmet waren. Die regel zorgde voor onwerkbare situaties, vonden veel schooldirecteuren. Ze waren opgelucht dat de quarantaineregels versoepeld werden: kinderen die negatief getest zijn en geen klach ten hebben, mogen naar school. Het gevolg is dat omikron ongekend hard rondgaat onder leerlingen en leerkrachten op basisscholen. Op basisschool Op Dreef in Aar- Het moment dat we klassen naar huis moeten sturen, komt steeds dichterbij - Wietse Lips, Op Dreef G Een lerares van de Stede lijke Scholen gemeenschap Nehalennia in Middelburg geeft online les vanuit een leeg lokaal. denburg is zelfs 15 procent van de leerlingen afwezig. ,,Het aantal be smettingen blijft oplopen", vertelt directeur Wietse Lips. ,,Het mo ment dat we klassen naar huis moe ten sturen, komt steeds dichterbij. Want als een van de leraren positief test, heb ik niemand die voor de groep kan staan." Hij ziet dat het personeel het zwaar heeft. ,,Steeds meer kinderen moeten online on derwijs krijgen. Vaak zijn er proble men met de verbinding of met de wifi. Dat levert taken op die er ook bij komen. Sommige leraren maken zich ook zorgen over hun eigen ge zondheid. Ik probeer vooruit te werken, en te kijken welke partti mers eventueel extra kunnen wer ken als een collega uitvalt." ,,Het is voor sommige perso neelsleden een intensieve tijd." Dat ziet directeur Kirstie van der Hei- de-Güthe van basisschool De Aven- turijn in Middelburg ook. ,,Een derde van hun leerlingen zit thuis. Ze moeten die kinderen ook les ge ven. Dat vraagt veel van hen." Part timers werken extra om klassen van zieke collega's op te vangen. ,,Ik hoop echt van harte dat we na de voorjaarsvakantie meer rust krij gen op school." Middelbare scholen Op middelbare scholen valt de stij - ging van het aantal besmettingen vooralsnog mee. ,,We hebben en kele tientallen besmettingen per week", zegt Frans van der Knaap, rector van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren (CSW). Hij vermoedt dat de de stijging ge remd wordt, doordat een flink deel van de leerlingen gevaccineerd is. ,,De klassen zijn beter gevuld sinds de quarantaineregel is losgelaten. Het is weer een beetje normaal op school, en het onderwijs is weer te organiseren." Op het Lodewijk College in Ter- neuzen liep het aantal besmettin gen zelfs terug, zegt rector Jan Roose. „Afgelopen week hadden we 226 besmettingen. In de week er voor waren het er ruim 350, op een totaal van 2350 leerlingen en docen ten; een flinke daling dus. Ik hoop dat we toegroeien naar groepsim- muniteit. De cijfers lijken de goede kant op te gaan." Zeeland WEST PALM BEACH PORSCHE WEST PALM BEACH CZEELAND14 CZEELAND13 Lege stoelen in de klassen FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29