u De liefde moet bezongen worden in Terneuzen Moeder Karin de Kock en zoon Timo Knieriem exposeren samen 6 Creativiteit zit overduidelijk in de familie. Moeder en zoon Karin de Kock en Timo Knieriem exposeren samen hun kunstwerken in Den Dullaert. Als je vandaag Den Dullaert in Hulst binnenstapt, zie je wonderlijke muziek instrumenten en fo to's waar je steeds iets nieuws in ziet. De foyer is voortaan ook ex positieruimte. Onder de naam Tien om te zien is er tien van de twaalf maanden per jaar kunst te zien. ,,We willen lokaal talent pro moten", zegt zakelijk leider Denny Mac Taggart. Moeder en zoon Ka rin de Kock en Timo Knieriem bij ten na de lockdown het spits af. Knotwilgen Karin uit Zandberg maakt muzi kale kunst in haar eigen atelier, onder de naam Klankhout. Timo uit Vlissingen is fotograaf en vormt Awe Visuals, samen met zijn vriendin Hynde Zem- mouri. Klankhout bestaat sinds een paar jaar en begon met de fas cinatie voor een rij oude knotwil gen in Karins woonplaats. Er vie len of scheurden takken af die ze mee mocht nemen. Ze volgde de vorm en grilligheid van het hout en zag er meteen iets muzikaals in. ,,Ik ben zelf muzi kant en zing in Champagne Wine", vertelt Karin. ,,Ik dacht, ik ga dat combineren. Timo heeft de naam Klankhout bedacht." Door snaren en stemknoppen toe te voegen, zie je wat Karin al veel eer der zag: de vorm van een gitaar. ,,Ik ken ook veel muzikanten, van wie ik bijvoorbeeld oude snaren of gitaren krijg." Een nestje blokfluitjes Het hout dat Karin gebruikt, wordt behandeld maar behoudt zijn ori ginele vorm. Alles komt van dode bomen of gewoon van de grond. ,,Ik hou te veel van de natuur om stukken van een levende boom te halen." Tijdens wandelingen ziet ze altijd wel wat moois liggen. Uit de kreek in Zandberg viste Karin een stuk verweerd hout, dat na We hebben allebei een link met de natuur drie jaar drogen een windorgel is geworden. In een wilgenstronk woont nu een familie blokfluiten. Vogels fluiten en daarom zitten er twee kleine blokfluitjes in een eveneens gevonden vogelnestje. Karin schiep in de afgelopen jaren allerlei instrumenten, op allerlei manieren. Een houten schep werd een viool, maar dan door slim ge bruik van sleutels, een kleerhan ger en een riem. Echt mos uit Saeftinghe Timo en zijn vriendin Hynde doen iets heel anders dan Karin, maar er is een gemene deler met het werk van Klankhout. ,,We komen alle bei uit de zorg, waar je vooral met gevoelens werkt", zegt Timo. Het maken van iets tastbaars werd voor moeder en zoon een uitlaat klep. ,,We hebben ook allebei een link met de natuur." Awe Visuals maakt sinds een half jaar dronefo- to's van de Zeeuwse kust en na tuur. Die beelden komen tot leven: in een foto, die is genomen aan de rand van het Verdronken Land van Saeftinghe, is achteraf mos ver werkt. ,,Het mos komt ook echt uit dat gebied." Daarna is het beeld behandeld met epoxy, een vloei bare verharder. Hetzelfde deed het koppel met een foto van de Zeeuwse kust na bij Zoutelande: er is zand in het beeld verwerkt. Op de plaats van de palenrij zijn nu echte steentjes te zien. Een foto van mensen op het ijs bij Zoutelande lijkt haast een grafisch werk. Tot je beter kijkt en van bovenaf de schaatsers ziet. Met bijenwas is op sommige plekken een gladde structuur ge maakt, die doet denken aan ijs. Ook exposeert het stel andere soorten foto's, zoals mistfoto's en portretten. Het werk van Klankhout en Awe Visuals is de hele maand februari te zien. Volgende maand krijgt een fotoclub de foyer tot haar beschik king, in april exposeert fotograaf Franklin Gelderland en in april/ mei zorgt Den Dullaert voor een tentoonstelling over de Reynaert Ommeganck. Een evenement? Je zou door alle lockdown-perikelen haast vergeten wat dat woord ook alweer bete kende. Maar nu er weer meer kan, staat er voor zaterdag 12 februari meteen eentje op de rol in Terneu- zen: een sing along, om samen te vieren dat er weer meer mag. Toen de coronaregels werden versoepeld, trok zangdocente Mar- jolijn Polfliet van cultureel insti tuut Toonbeeld al vrij snel haar lade open. Daar lag al een kant-en-klaar plan in voor een samenzang-evene- ment. Een gesprek met cultuurwet houder Frank Deij leverde ook nog een mooie titel op: Terneuzen, je t'aime. ,,Het concept komt uit België en is eigenlijk heel simpel: je komt samen en zingt lekker mee. Niets meer en niets minder.'' Groot koor op de Markt Vorige zomer organiseerde Polfliet al eens iets dergelijks. ,,Toen wilden we een groot koor vormen op de Markt in Terneuzen, dat ter plekke één lied zou instuderen. Dat kon toen niet vanwege corona, dus heb ben we dit op het plein bij Toon beeld gedaan. Dat was echt fantas- tisch, dus wilden we dat nog eens herhalen. Maar dan toch echt op de Markt in Terneuzen.'' Dat is nu van wege corona nog steeds een brug te ver. Er moet immers 1,5 meter af stand worden gehouden. Polfliet: ,,Eerst wilden we hartjes op de Markt plakken, waarop deelnemers dan op afstand van elkaar konden blijven staan. Maar toen werden we toch teruggefloten door de burge meester. Dus wijken we nu uit naar de Grote Kerk. Bij ongeveer hon derd deelnemers zitten we aan het maximum, schat ik in.'' Was het dan niet verstandiger nog even te wachten, totdat er mis schien wat meer mogelijk is? ,,Na- tuurlijk liggen we door de regels Dit is het perfecte moment om juist ook nu iets te doen nog steeds aan banden, maar toch overheerste het gevoel dat we moe ten handelen naar wat wél kan. Op de Markt, dat komt later echt nog wel een keer. Dit is het perfecte mo ment om juist ook nü iets te doen.'' Polfliet doelt op Valentijnsdag, twee dagen na het evenement, maar ook op een afsluiting van een donkere periode met alweer een lockdown. Vooral daardoor proeft ze nu al veel enthousiasme voor de sing along. Samen met gitarist Arjan Verdoorn zet ze op 12 februari vanaf 16.30 uur liedjes in. Bezoekers krij gen een bundeltje met teksten aan gereikt of kunnen thuis via de site van Toonbeeld al wat voorwerk doen. Daar is ook een link te vinden naar een lijst met de te zingen lied jes op streamingdienst Spotify. De sing along duurt ongeveer an derhalf uur. Meedoen is gratis, aan melden is niet nodig. Een corona- toegangbewijs is wel vereist. WOENSDAG 2 FEBRUARI 2022 VL Kunstwerken uit de natuur Hulst Sophie Stockman - Timo Knieriem, Awe Visuals Moeder Ka rin de Kock (l) en zoon Timo Knieriem (r) zijn een crea tieve familie. Samen expo seren ze hun werken bij Den Dullaert. fotos BOAZ TIMMERMANS TERNEUZEN Of Terneuzen een stad is om van te houden, daar valt over te dis cussiëren. Maar er is zeker ge noeg liefde in de stad. Die wordt binnenkort bezongen, door ie dereen die maar wil. - Marjolijn Polfliet, Toonbeeld - Raymond de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53