O Q. Hoek haalt voormalig jeugdinternational binnen c Wielrenner Jochem Kerckhaert (21) maakt debuut in profpeloton 11 Goes langs Walcheren Met drie koersen op het Spaanse eiland Mallorca is de professionele wielercarrière van Zeeuws-Vlaming Jochem Kerckhaert officieel uit de startblokken geschoten. Het was vorige week eindelijk zover voor Jochem Kerckhaert. De 21-jarige wielrenner uit Schoondijke tekende 1 januari zijn eerste profcontract bij de Nederlandse wielerploeg Beat Cy cling. Vorige week woensdag maakte hij zijn debuut in de Trofeo Calvia op Mallorca. Zaterdag koerste hij zijn derde en tevens laatste race op het Spaanse eiland. Kerckhaert vertelt: „Ik rijd al vanaf mijn achtste. Sindsdien droomde ik al van een professionele carrière. Woens dag kwam die droom eindelijk uit: in eens reed ik tegen gasten die ik nor maal gesproken alleen op tv zie. Tij dens mijn debuut heb ik vooral heel erg genoten. Misschien wel iets te veel", lacht Kerckhaert. „Ik was name lijk in mijn enthousiasme iets te snel van start gegaan waardoor ik redelijk vroeg moest afhaken. Maar zoals ik al zei was het een fantastische ervaring." Anders gekoerst „De tweede race ging al beter", ver volgt Kerckhaert. „Die wist ik wel uit te rijden. Bij de derde race voelde ik me bij de start al niet lekker. Die heb ik dan ook niet gefinisht. In alle drie de races heb ik gezien dat er heel anders gekoerst wordt dan op clubniveau. Er wordt namelijk veel gecontroleerd ge koerst door de grote ploegen." Helaas voor Kerck haert kan hij nog niet zijn brood verdie nen met zijn favoriete sport. „Daarom studeer ik civiele techniek aan de HZ in Middelburg. Het is be langrijk om een diploma te hebben. Toch heeft wielrennen altijd op num mer 1 gestaan voor mij. Daarom is er qua professionaliteit ook niet zo veel veranderd. Al jaren leef ik het leven van een topsporter en nu nog steeds. Bij Beat Cycling wordt er juist meer voor me geregeld. In zo'n week als deze hoefik bijna niks zelf te doen. Voor mij ligt de fo cus alleen op rust en prestatie." 1. „Het is inderdaad niet altijd even mak kelijk. Vaak ben ik op een feestj e en wil ik eigenlijk wel dat drankje drinken. Of wel een keer ongezond eten als ik alleen thuis ben. Een echt studenten leven maak ik ook niet mee. Dus er zijn af en toe momenten dat ik me eenzaam voel. Maar goed, ik heb hier volledig zelf voor gekozen en ik sta ook elk moment van de dag achter die keuze. Deze week was ook heel leuk met al die gasten in het hotel. Het is veel grappen en grollen maar tegelij kertijd is iedereen er om te wielren nen. De focus ligt dan ook op hetkoer- „Gelukkig voor mij focust dit team zich op talentenontwikkeling. Ik heb nu nog een contract voor één jaar bij Beat Cycling. Ik denk dat ik mezelf nog enorm kan ontwikkelen, ik ben ook nog jong. Waar het einde van mijn ca paciteiten ligt, weet ik nu nog niet. Ik hoop dat ik de absolute wereldtop be reik maar als ik om me heen kijk, zie ik jongens met nog meer talent. Dus, ik zou de vraag met 'ja' beantwoorden. Maar eerst ga ik eerst nog even nage nieten van deze geweldige week." Oosterlen is afkomstig uit Amsterdam en speelde tussen 2011 en 2017 in de jeugdoplei ding van sc Heerenveen. In de zomer van 2017 maakte hij de overstap naar Sparta, nadat hij eerder al stage had gelopen bij FC Dordrecht. Bij Sparta draaide hij de voorbereiding mee met de eerste selectie en speelde hij onder meer mee in een oefenwedstrijd in en tegen Goes. Officiële wedstrijden voor Sparta 1 speelde hij echter niet. Thailand Oosterlen kwam wel in actie met Jong Sparta, in de tweede divisie. Hij vertrok in de zomer van 2018, was een tijdje clubloos en stond tot eind 2021 onder contract bij FC Suphan- buri in Thailand. Bij Hoek komt hij één oude bekende te gen. Oosterlen speelde in no vember 2014 een interland met Oranje 18 tegen Turkije. Hij was die dag ploeggenoot van Ruben de Jager, toen nog aanvaller van FC Twente en nu al aan zijn vierde seizoen bezig bij Hoek. Oosterlen is na verdediger Gertjan Martens (Knokke) en aanvaller Mo Siali (Loke- ren-Temse) de derde nieuwe speler voor Hoek. Daartegen over staat het ver trek van Niels de Pauw - die het komende halfjaar niet voetbalt - en Mike Segers, die de overstap heeft gemaakt naar Terneuzense Boys. De aanvaller is ook speelgerech tigd voor de eersteklasser, om dat Hoek heeft meegewerkt aan de overgang en de KNVB groen licht heeft gegeven. Jaïr Oosterlen trainde gis teravond weer mee met de se lectie van Hoek, nadat hij dat vorige week ook al had gedaan. Hij moet zich bij Hoek vooral richten op de rechtsbackpositie, waar door het ontbreken van Fabian Wilson weinig opties meer over zijn. In v* het verleden speelde hij ook vaak aan de linkerkant. Jonathan Constansia ontbrak gisteravond weer op de trai ning van Hoek. De kans dat de middenvelder nog terugkeert bij de club lijkt klein. Con- stansia botste begin januari met de nieuwe trainer Lo renzo Staelens en trainde daarna niet meer mee. Zater dag was hij toeschouwer tij dens het oefenduel met Kloe- tinge. Vertrek bij Kloetinge Bij die laatste club heeft een basisspeler dinsdagavond zijn vertrek aangekondigd. Tim de Winter, die in de zomer van 2020 overkwam van Goes, trekt deze zomer de deur bij zaterdag-eersteklasser Kloe- tinge achter zich dicht. De aan vallende middenvelder heeft nog geen keuze gemaakt over zijn toekomst. RUARI 2022 WIELRENNEN Vaderen Tolhoek Voor zowel Milan Vader (25, Jum- bo-Visma) uit Middelburg als Antwan Tolhoek (27, Trek-Segaf- redo) uit Yerseke wordt de Ronde van Valencia, die vandaag begint, een bijzondere wedstrijd. Bei den debuteren bij hun nieuwe ploeg. Voor mountainbiker Vader is het te vens zijn eerste profwedstrijd op de weg. De Ronde van Va lencia duurt vijf dagen. VOETBAL Goes heeft gis teravond in een oefenduel met 0-2 van tweede klasser Walche ren gewonnen. Beide doelpun ten vielen in de eerste helft. De Bevelandse derde divisionist kwam op voor sprong dankzij een rake kopbal van Huib van Hecke. Een com municatiefout in de Walcherse defensie leidde tot een eigen doelpunt en te vens de eind stand: 0-2. O 5) a> 'Reed opeens tussen gasten die ik normaal op tv zie' Luuk Hokken Mallorca Is het moeilijk om topsporter te zijn? Kun je jezelf nog ontwikkelen tot een wereldtopper? Jochem Kerck haert. Derdedivisionist Hoek heeft de selectie nog aangevuld met een extra speler. De club heeft de 24-jarige Jaïr Oosterlen, die bij onder meer Heerenveen en Sparta speelde, maandagavond aangemeld bij de KNVB. Bij Hoek hopen ze dat hij snel speelgerechtigd is. - Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43