r> Geen miljoenen voor eigenaar Goese snackbar Toename besmettingen in Zeeuwse verpleeghuizen 2 m W Wegen die onbegaanbaar zijn, zandkliffen en een strandpaviljoen dat in een duinlandschap veranderd is. Corrie mag dan een vriendelijke storm geweest zijn, hier en daar leverde het spectaculaire plaatjes op. iJX3\ Dat is een flinke dom per voor de onderne mer, die al 21 jaar in de clinch ligt met de Ame rikaanse firma. Die pro beert al sinds 2000 via rechtszaken het merk recht in handen te krij gen, maar dat is tot nu toe niet gelukt. De Zeeuwse snackbar heeft sinds 1995 in de hele Benelux de rech ten over het merk Wen dy's, vernoemd naar de jongste dochter van Warrens. Rechtszaak In 2000 spande het Amerikaanse Wendy's een eerste rechtszaak aan. Die werd verloren. En ook in 2017 kreeg de fastfoodketen het lid op de neus. Het gerechts hof in Den Bosch be vestigde die uitspraak in november vorig jaar nog. Merkrecht Warrens wilde vervol gens letterlijk munt slaan uit de gewonnen rechtszaken door te stellen dat het Ameri kaanse Wendy's sinds de eerste rechtszaak in 2000 toch inbreuk maakt op het merk recht, omdat er onder de vlag van The Wen dy's Company inmid dels ook andere hol dings actief zijn, onder meer op het gebied van financiën. Om die reden wilde hij miljoenen aan ver beurde dwangsommen zien. Geen verwarring Maar de rechtbank in Amsterdam wijst dat dus af, blijkt uit een uit spraak van vorige maand. De rechter gaat mee in het verweer van de Amerikanen dat The Wendy's Company an dere bedrijfsactivitei ten verricht en daar door van verwarring geen sprake kan zijn. Ook treedt het bedrijf binnen de Benelux niet naar naar buiten met hun namen, aldus de rechter. PZC.NL Thema avond over toekomst landbouw STORMCORRIE Aanhouding 17-jarige na steekpartij 'Corrie heeft ons al flink te pakken', schrijven de uitbaters van strand paviljoen Noordduine in Domburg op Facebook bij een plaatje dat veel weg heeft van een winters sneeuw landschap - maar dan met zand. Het is maandag even na het mid daguur gepost en de storm is nog lang niet klaar met Zeeland. Zondag was het paviljoen nog open. ,,Het was een drukke dag", vertelde uitbater Mark van Wijn gaarden gisteren aan de telefoon. ,,Toen lag er al wat zand. Ons pavil joen ligt tegen de voet van de dui nen. Daar neemt de wind aan kracht afen valt zand neer, dat heb ben we altijd al. Toen ik om 22.00 uur de deur achter me dicht deed, was de wind in kracht toegeno men." Scheppen Er zou nog wel wat zand bijkomen, dat was duidelijk. Toch keek Van Wijngaarden op toen hij gisteren foto's zag. ,,Dat wordt scheppen," zei hij. Maar gisteren ging hij er niet naartoe. ,,Het heeft geen zin zonder zwaar materieel. Woensdagmorgen komen er graafmachines en wij gaan met zeven man personeel met kruiwagens en scheppen meehel pen." De ruiten waar het zand tegenaan drukt, gaan eruit, zodat het zand naar binnen valt, vertelt Van Wijn gaarden. ,,En dan maar zand schep pen en afvoeren. Er komen rijpla ten. Hoe het exact gaat gebeuren weet ik niet, dat wordt een verras sing." Van Wijngaarden hoopt dat morgen het strandpaviljoen weer uitgegraven is, zodat de gasten weer binnen kunnen. Want ook de toe gangsdeur tot het terras was volle dig 'ondergesneeuwd'. Waar de een onder het zand be dolven werd, miste de ander opeens een paar meter. Wind en water speelden een machtig spel. ,,In vijf tien jaar tijd zag ik het water nog nooit zo hoog", zegt Rob Rameau Op sommige plekken ligt het het zand meer dan twee meter hoog van strandrestaurant Our Seaside in Renesse. ,,Op veel plaatsen langs de Schouwse kust is zand wegge slagen, en op andere hoopte het zich op. Bij de Brouwersdam zijn ze het aan het wegscheppen." Filmpjes Bij strandpaviljoen Dok 14 in Cad- zand laat Jos van Ooijen filmpjes zien, gemaakt toen het water tegen de palen en de trap beukte. „Specta culaire filmpjes! Het kwam vanuit de zee en ging onder het paviljoen door tot helemaal onderaan de dui nen. We waren gewoon open. De gasten vonden het machtig mooi, niemand voelde zich bedreigd. Deze paviljoens kunnen wel een stootje hebben hoor!" Frank de Reu van strandpaviljoen Puur in Groede wijst op de afgrond die ontstaan is tussen de strandpa viljoens Groede aan Zee en De Boe- kenier bij Nieuwvliet. ,,Hier loopt een fietspad over de duinen waar het waterschap gisteren uit voor zorg de weg heeft afgesloten. Niet voor niets, blijkt nu. Er is anderhalf tot twee meter duin weg als gevolg van de hoge waterstand." Dat blijkt uit cijfers van de elf Zeeuwse organisaties voor oude renzorg. Net als in de rest van de sa menleving, stijgt ook het aantal be smettingen met corona in Zeeuwse verpleeghuizen flink. De afgelopen week raakten 45 bewoners besmet, tegen 15 in de week ervoor. Middel burg springt eruit met 12 besmet tingen. Daarna volgen Terneuzen en Reimerswaal met respectievelijk 9 en 7 besmettingen. In Vlissingen zijn 5 mensen posi tief getest op het coronavirus, in Veere en Tholen 4, in de gemeente Schouwen-Duiveland 2, en in Goes en Hulst 1. In Noord-Beveland, Bor- sele, Kapelle en Sluis zijn bij de or ganisaties geen besmettingen ge meten. De verpleeghuizen laten weten dat ze 'doorlopend alert zijn' en 'per locatie zorgvuldig kijken hoe ze het risico op besmettingen zo laag mo gelijk kunnen houden'. De cijfers komen van de zorgor ganisaties Allévo, Cederhof, Ce- drah, Cleijenborch, Eilandzorg, Schutse Zorg Tholen, SVRZ, Ter Weel, WVO Zorg, ZorgSaam en Zorgstroom. WOENSDAG 2 FEBRUARI 2022 PC Snackbar Wendy's aan de Koningsstraat in Goes. FOTO GOOGLE STREETVIEW GOES De Goese onderne mer Raymond War rens, eigenaar van snackbar Wendy's in de Koningsstraat, krijgt geen 6,5 mil joen euro van een Amerikaanse fast foodketen met die zelfde naam. Dat blijkt uit een uit spraak van de recht bank Amsterdam. In plaats daarvan moet hij de proceskosten van ruim 13.000 euro vergoeden. - Luc Oggel H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Olympische Spelen: sport en poli tiek kun je niet scheiden (1223 reacties) SLUIS De Sluise afdeling van het CDA houdt vandaag een digitale thema avond over de toekomst van de landbouw in West-Zeeuws- Vlaanderen. Tweede Kamer lid Derk Boswijk en gedepu teerde Jo-Annes de Bat sluiten aan. Ook Leo Dekker, CDA- kandidaat en voorzitter van de lokale ZLTO-af- deling, spreekt. Onder meer over verduurzamen, kringloopland- bouw, dierlijke mest, eiwithou- dende gewassen en hoe landbouw aantrekkelijk te maken voor jon geren. Aanvang 19.30 uur, aan melden via info@ sluis.cda.nl. Eens Oneens Nieuwe stelling: Meer belasting betalen voor sterke dijken? Ik zeg ja! OOST-SOUBURG Bij een steekin- cident op het Draaibrugpad in Oost-Souburg raakte maandag avond een 17-ja- rige jongen uit Vlissingen ge wond. Een 17-ja- rige verdachte uit Zoutelande is diezelfde nacht aangehouden. De steekpartij vond rond 19.45 uur plaats bij de draaibrug over het Kanaal door Walcheren, vlak bij het NS-sta- tion. Het slacht offer ging naar de huisartsen post (HAP) in Middelburg en had volgens de politie geen ern stige verwondin gen. Na een mel ding startte de politie een on derzoek. Dit leidde tot de aanhouding. Spel van wind en Ondine van der Vleuten Oostkapelle - Frank de Reu, Strandpaviljoen Puur h'r» ~J4ï Het terras van strandpaviljoen Noordduine in Domburg is be dekt onder het zand. Cadeautje van Corrie. foto boaz timmermans VLISSINGEN Het aantal besmettingen met corona in de verpleeghuizen is verdrievoudigd. 'Brandhaard' is Middelburg. Vaccins. foto anp - Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34