Series en films van HBO Max ook in Nederland te streamen Tm Festivals willen snel weten of ze door kunnen gaan Huiskamershow ex-Lama's 27 Parlez-vous frangais? Sprechen Sie Deutsch? In het pakket zit onder meer het aanbod van filmmaatschappij Warner Bros. Films als Dune, The Suicide Squad en Tom Jerry zijn meteen beschikbaar. Voort aan staan alle nieuwe speelfilms uit de stal van Warner Bros 45 da gen na de bioscooppremière op HBO Max. Het programmapakket bestaat verder onder meer uit originele series van HBO, bekend van klas siekers als The Sopranos, Succes sion en Game of Thrones. Tot het nieuwe aanbod behoort onder meer House of the dragon, de pre- quel van Game of Thrones. Ook de hit Sex and the city krijgt een ver volg, getiteld And just like that, waarin de levens van de harts vriendinnen Carrie, Charlotte en Miranda als vijftigplussers wor den gevolgd. Verder komt de streamingdienst ook met The Gilded Age, een Amerikaanse variant van Down- ton Abbey, geschreven door dezelfde auteur, Julian Fellowes. Het verhaal speelt zich af in de betere kringen van New York rond 1880. HBO Max, onderdeel van het telecom- en entertainmentcon- cern AT&T, biedt ook familiever- maak aan met de programma's van Cartoon Network en DC. Ook wil het Amerikaanse bedrijf zich richten op Europees aanbod. Het is de bedoeling dat ook met Nederlandse producenten sa mengewerkt gaat worden. Kosten geheim De streamingdienst houdt de kosten van het abonnement voorlopig nog geheim. Die wor den tijdens een speciale lance ring van HBO Max in Nederland eind februari bekendgemaakt. In een vergelijkbaar land als Dene marken betaalt de abonnee 9,30 euro per maand. Wereldwijd trok HBO Max in het laatste kwartaal 4,4 miljoen nieuwe abonnees, minder dan concurrent Netflix (met 8 mil joen aan groei in dezelfde peri ode), maar die dienst is in meer landen beschikbaar. Behalve in Nederland zal HBO Max straks in vijftien andere Europese landen te zien zijn. Lionel Richie was een van de belangrijkste namen voor Bospop, een festival in Weert. 'Het belangrijkste is de gezondheid van mijn fans, band en crew', laat de Ameri kaanse zanger in een verkla ring weten. 'Ik hoop op begrip en hoop dat ik jullie binnen kort kan terugzien wanneer we opnieuw allemaal veilig kunnen samenkomen.' Het bij Nederlanders geliefde metalfestival Graspop in België moet ook op druk zoek naar een nieuwe hoofd act door het plotse afzeggen van Aerosmith. De band had geen shows in Nederland op de agenda staan, maar zou nog naar Engeland, Frankrijk en Spanje reizen. De onzekerheid over het zomerseizoen kan niet heel lang meer duren, zegt Berend Schans, directeur van de Ver eniging Nederlandse Poppo dia en Festivals (VNPF). ,,Grote concerten, tournees, evenementen en festivals heb- ben een lange voorbereidings tijd. De kosten gaan voor de baten uit. Organisaties hebben geen vet meer op de botten. De risico's worden dus steeds groter." Volgens Schans is er een race tegen de klok gaande. ,,Uiter- lijk 9 maart moet duidelijk zijn of en hoe we 100 procent open kunnen, zonder 1,5 me ter en het liefst ook zonder coronatoegangsbewijs. Zo niet, dan moet er weer over een slimme vorm van steun nagedacht worden. Bij velen is de staatssteungrens namelijk al bereikt." Pearl Jam In Nederlandse zalen en op festivals worden meerdere Amerikaanse artiesten ver wacht. Zo komt Pearl Jam in juni naar Pinkpop en een maand later naar de Ziggo Dome. Ook onder meer Metal- lica, Imagine Dragons, Kiss, Red Hot Chili Peppers en Billie Eilish hebben shows in Nederland op hun agenda staan. Ze zouden vrijdag in Zwolle aan hun clubtour beginnen, maar de mannen van Tafkal, The Artists Formerly Known As Lama's, stellen die nog bijna twee maan den uit. Toch gaan Tijl Beckand, Ruben van der Meer, Jeroen van Koningsbrugge en Ruben Nicolai vrij dagavond een optre den verzorgen. Niet in Theater de Spiegel, maar in een Zwolse huiskamer. Fans die al een kaartje hadden, konden per mail aangeven waarom zij een privéoptreden zouden verdienen. Daar is een winnende huiskamer uitgeko men. ,,Dus kunnen we aan de bak vrijdag", zegt Tijl Beckand van de voor malige Lama's die in november 2019 voor het laatst optraden, in Ziggo Dome. „We gaan in tweeënhalf jaar tijd van de grootste naar de kleinste voor stelling, maar ik heb er evenveel zin in." De clubtour van Tafkal start nu op zaterdag 19 maart in Gent. SPECIAAL VOOR JOU EdWEEKDEAL 86% €149750 Leer een vreemde taal dankzij onze online taalcursussen Wil jij je verstaanbaar kunnen maken op vakantie? Of vind je het gewoon leuk om een nieuwe taal te leren? Doe dan één van onze online beginnerscursussen en spreek binnen de kortste keren een woordje ItaLiaans, Duits, Frans, Spaans of EngeLs. Alleen deze week: €2,50 extra korting én een dinerchque t.w.v. €10,- cadeau Volledig online en op je eigen tempo te doorlopen Persoonlijk contact met een docent via e-mail en/of WhatsApp Profiteer nu op pzc.nl/weekdeals PC WOENSDAG 2 FEBRUARI 2022 "•A". I vlnr: Tom Jerry, Margot Robbie in Suicide Squad en Sarah Jessica Parker in And just like that. HBO Max, een van de grootste streamingdiensten ter wereld, begint op 8 maart met uitzenden in Nederland. Ab Zagt Carice van Houten in de HBO-serie Game of Thrones. FOTO'S HBO, BRUNOPRESS, AP De evenementenbranche maakt zich zorgen over de festivalzomer. Grote acts als Aerosmith en Lionel Richie zetten een streep door hun tournees uit angst voor corona. Om verdere schade te voorkomen willen festivals en poppodia snel duidelijkheid over de coronabeperkingen. Sebastiaan Quekel - Dennis Jansen NU KORTING 0 ACTIE LOOPT T/M 6 FEBRUARI 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27