H pzc.nl/goalalert Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Trainer neemt straks afscheid, maar moet nog wel handhaving realiseren Activeer nu gratis 24 Het aanstaande vertrek van Henk Fraser (55) bij Sparta komt niet uit de lucht vallen. De coach, die gisteren bekend maakte dat hij zijn tot medio 2024 lopende contract in de zomer inlevert, heeft het gevoel dat de rek eruit is bij de Rotterdamse club. Als Henk Fraser het over Sparta heeft, is de verwondering nooit ver weg. Zo was het in seizoen 1984/1985, kort nadat hij als Spart aan debuteerde in het profvoetbal. En zo is het nu, op de dag dat hij zijn vertrek bij de Rotterdamse club heeft aangekondigd. ,,Reken maar dat ik hier straks nog geregeld op de tribune zit, samen met mijn twee kleinkinderen", zegt de coach. ,,Ik zal voor altijd supporter blijven." Gisteren kwam het nieuws naar buiten dat goed beschouwd al in de lucht hing sinds de dag dat tech nisch directeur Henk van Stee ge dwongen moest vertrekken. Waar Fraser de hoop had dat hij de Span genaren samen met zijn bondge noot had kunnen laten uitgroeien tot stabiele middenmoter in de ere divisie, is vechten voor handhaving nu realiteit. Al past Fraser ervoor om hiervoor schuldigen aan te wij zen. Het past de clubambassadeur die hij afgelopen jaren is geweest voor Sparta. ,,Ik wil benadrukken dat ik met vrijwel iedereen binnen de club een uitstekende relatie onderhoud. Ook met Gerard Nijkamp, de op volger van Henk", stelt Fraser. ,,Om die reden ben ik er ook van over tuigd dat we de zware klus om voor handhaving te zorgen met elkaar kunnen klaren. De band met mijn spelers is sterk. En andersom geldt hetzelfde. De boodschap van mijn aanstaande vertrek gaat dus echt niet verkeerd uitpakken. Integen deel. Ik eis van mezelf dat ik Sparta als eredivisieclub achterlaat. En bij de spelers proef ik diezelfde drive." Het is een publiek geheim dat de verstandhouding tussen Fraser en algemeen directeur Manfred Laros van de Rotterdamse club wat meer gespannen is. De coach had ge hoopt dat hij, vanwege de sportieve en financiële successen die onder hem en Van Stee zijn geboekt, ver der kon bouwen bij Sparta. In plaats daarvan startte hij het seizoen met een selectie die volgens Fraser en Van Stee te smal was. Eenvoudig weg, omdat het volgens hen ont brak aan budget. Veelzeggend: de nieuwe 'td' Nij kamp haalde afgelopen weken liefst zes nieuwelingen naar Rotter dam-West, waar overigens ook vier spelers vertrokken. ,,Het was mooi geweest als we onze successen van de afgelopen jaren hadden kunnen verzilveren. Helaas is het daarvan niet gekomen. En daarom heb ik de Helaas heeft Sparta de successen van de afgelopen jaren niet kunnen verzilveren moeilijke beslissing om weg te gaan genomen", geeft Fraser aan. ,,Ik heb alle vertrouwen in de jongens die er in de winter zijn bijgekomen. Al leen: de kracht van Sparta was de laatste jaren juist dat we onze zaak jes in de zomer al op orde hadden. Logischerwijs moeten we de nieuwe jongens nu inpassen. En re pareren vergt nu eenmaal tijd. Ik denk dat deze situatie voorkomen had kunnen worden als we de se lectie eerder op peil hadden gehad." Fraser kwam in 2018 naar Sparta, kort nadat de club gedegradeerd was naar de eerste divisie. Onder de tandem Fraser-Van Stee promo veerde de Rotterdamse club vervol gens meteen terug naar de eredivi- sie. Na steeds voor handhaving te hebben gezorgd, leidde Fraser de roodwitten afgelopen seizoen zelfs naar de achtste plaats. Momenteel heeft nummer zestien Sparta daar entegen nu grote zorgen. Motivatie Of de coach niet bang is dat de club leiding na Van Stee ook hem zal slachtofferen, wanneer de resulta ten tegen blijven vallen? ,,Dat zou mij verbazen", stelt de oud-verde diger, die zondag met Sparta op be zoek gaat bij zijn vroegere club Fey- enoord. ,,We hebben de afgelopen jaren geregeld budgetoverstijgende prestaties neergezet. Dat weten de mensen intern ook. En over mijn motivatie hoeft al helemaal nie mand te twijfelen. Ik ben nog net zo gedreven als toen ik hier begon." Onduidelijk is nog of Fraser, als hoofdcoach eerder succesvol bij ADO Den Haag en Vitesse, komend seizoen een club traint. Vooralsnog speelt er, geeft hij aan, 'helemaal niets'. Zeker is wel dat de oud-ver dediger als assistent van Oranje bondscoach Louis van Gaal op de bank zit tijdens het WK in Qatar. ,,Maar op dit moment heb ik slechts één missie", stelt hij op krachtige toon. ,,Sparta aan nóg een jaar eredivi sie helpen. Dat verdient deze mooie club en daar moet nu alles voor wij ken." VRIENDEN LOTERIJ WOENSDAG 2 FEBRUARI 2022 PC Fraser zal nog half jaar alles geven voor Sparta Dennis van Bergen Rotterdam - Henk Fraser Henk Fraser vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Sparta. ,,Maar ik blijf supporter.'' foto carla vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24