...nog 2 dagen Peperkamp zijn onder de indruk van de olympische piste 23 4 FEBRUARI TOT EN MET 20 FEBRUARI Happy New Year als Peperkamp en Van der Velden op deze Chinese nieuwjaarsdag in een zeer ruim op gezet kringgesprek met een kwartet verslaggevers plaatsnemen. ,,Ik ben Niek van der Velden en ik heb een drugsverslaving", opent de Braban der al grappend de 'praatgroep'. Snowboarders hebben één ding met elkaar gemeen: ze zijn altijd relaxed en ze spreken hun eigen taal. Ze heb ben het over 'tricks' en 'rails', het 'landen van runs' en vinden heel veel dingen 'vet'. Hun eerste indrukken van het par koers bijvoorbeeld. Supervet en su pergaaf, klinkt het. ,,Hoe de course gaat ogen voor de televisiekijker is supervet. Ze hebben er delen van de Chinese Muur in verwerkt en Chi nese huisjes'', zegt Van der Velden. ,,Het ziet er indrukwekkend uit.'' Dat het geen traditioneel wintersport oord is, hindert niet. ,,Sinds de toe wijzing hebben ze een groot aantal skigebieden uit de grond gestampt, echt bizar. Het is geen Europa, maar dat maakt weinig uit voor ons. We hebben een piste, dat doet ertoe.'' Peperkamp is een beetje de Van der Velden van vier jaar geleden. Toen was hij de benjamin, nu is zij 'het uk- kie'. Ze is zaterdagochtend de eerste Nederlander die in actie komt, in Pyeongchang zou hij dat zijn ge weest. Zou, want Van der Velden kwam hard ten val tijdens de war ming-up. Hij brak zijn arm, belandde in het ziekenhuis en kreeg steunbe tuigingen van de koning, koningin en premier, die allemaal zouden komen kijken bij zijn wedstrijd. Revanche Het is geen treurige herinnering, zegt hij. ,,Mijn gedachten gaan soms wel terug naar vier jaar geleden. Niet van wege die val. Meer van: het is tijd om revanche te nemen. Het heeft me ex tra motivatie gegeven.'' Hij is nu een ervarener snowboar- der. Zijn trucs en techniek zijn verbe terd en hij is constanter, legt hij uit. Zo'n valpartij overkomt hem nog maar zelden. Hij mikt op een finale- plek, net als Peperkamp. ,,Het is voor mij een bonus dat ik hier ben'', zegt ze. ,,Dat had ik nooit verwacht, want zo lang doe ik dit nog helemaal niet.'' Onder normale omstandigheden waren haar ouders zeker afgereisd. Nu installeren ze thuis in de Achter- hoek een beamer in de tuin, om sa men met de buren te kunnen kijken. ,,Hopelijk blijft het voor mij niet bij één Spelen. Dit is ook bijzonder om mee te maken. Over twintig jaar la chen we erom hoe we hier zo zitten, ver uit elkaar en met mondkapjes.'' De twee zitten in de luxe situatie dat ze later in het toernooi ook iets van Peking gaan zien. Ze doen even eens mee op het onderdeel big air en dat is gewoon in de stad. ,,Supervette locatie'', zegt Van der Velden, die er een paar jaar geleden al eens was. ,,Mooi dat je twee verschillende olympische dorpen meemaakt.'' De twee zijn blij dat er weer media-aandacht is voor hun sport. ,,Snowboarden is een van de best be keken sporten van de Spelen. Als je de aandacht dan vergelijkt met schaatsen...'', zegt Van der Velden. ,,Ik denk dat wat wij doen vetter is om te zien dan rondjes schaatsen'', vult Peperkamp aan. ,,Nee, het is slecht dat ik dat zeg. Heel veel vrien den van me schaatsen en ik heb veel contact met Kjeld Nuis en Joy Beune. Ik heb respect voor ze, en andersom. Met 60 kilometer per uur over de baan scheuren, daar hoef je mij ook niet voor te bellen. Elke sport heeft zijn eigen gevaar.'' KORT OLYMPISCH NIEUWS GO WOENSDAG 2 FEBRUARI 2022 E Niek van der Velden test de Chi nese kunstsneeuw. FOTO PIM RAS I Skispringster Sara Ma- rita Kramer moet defini tief afzien van deelname aan de Spelen. De 20-ja- rige Oostenrijkse, opge groeid in Apeldoorn, testte gisteren voor de tweede keer positief op het co ronavirus. De wedstrijd voor de vrouwen staat za terdag al op het pro gramma. Kramer gold als dé favoriet voor het goud. I Bobsleepilote Elana Meyers kan ondanks een positieve test nog wél hopen op deelname. De 37-jarige Amerikaanse ver blijft in Peking in een qua rantainehotel, maar haar sport staat pas in de tweede week van de Spe len op de agenda. Meyers won dit seizoen de wereld beker in zowel de twee mansbob als de monobob, het onderdeel waarop ook de Nederlandse Karlien Sleper uitkomt. I Gisteren meldde de or ganisatie 24 nieuwe corona besmettingen. Het betrof achttien personen die maandag arriveerden in China, onder wie elf spor ters of begeleiders. Bij zes personen die zich al in de zogenoemde olympische bubbel bevonden, werd ook een besmetting geconsta teerd. In totaal staat het aantal aan de Spelen gere lateerde coronagevallen nu op tweehonderd. I Ondanks de strenge coronamaatregelen hoopt de organisatie de tribunes voor ten minste dertig procent te mogen vullen met toeschouwers. Er zijn geen tickets ver kocht voor de verschillende onderdelen, wel zijn er groepen aangewezen die de sporten mogen bijwo nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23