OQp c Snowboarders Niek van der Velden en Melissa 22 China heeft helemaal geen wintersportcultuur, luidt de kritiek. Maar in de bergen van Zhangjiakou is een schitterend decor gebouwd voor de sneeuwonderdelen. 'Supervet', volgens de Nederlandse snowboarders. OLYMPISCHE WINTERSPELEN Kort Hamilton doorbreekt stilte Lewis Hamilton (37, foto) heeft na weken lang zwijgen van zich laten horen. De Britse Formule 1-coureur is te zien in een filmpje van zijn team Mercedes. Hamilton verspeelde in december zijn wereldtitel aan Max Verstappen. De Brit vindt dat hem de titel onrechtmatig is afgenomen. Vol gens Sky Sports neemt Hamilton pas een besluit over zijn toekomst als het onder zoek naar de laatste GP is afgerond. Greenwood aangeklaagd Mason Greenwood (20) wordt ook ver dacht van doodsbedreiging tegen zijn vriendin. De speler van Manchester United werd dit weekend aangehouden op ver denking van verkrachting en mishande ling van zijn vriendin. Zijn club schorste hem. Zijn vriendin Harriet Robson had de beschuldigingen geuit en deelde via Instagram foto's van blauwe plekken en verwondingen op haar lichaam. 'Staart' smijt met euro's Sprintzege Caleb Ewan "BEIJING 302Z- Aan de temperatuur ligt het niet. Als de futuristische hoge snelheidstrein van uit Peking na vijftig minuten arriveert op station Taizicheng, is het 16 graden onder nul, waarschuwt een stem uit de speaker. Toch zijn de bergtoppen kaal en groen. Er valt nu eenmaal heel weinig sneeuw in dit deel van China. Skiën is hier geen traditie. Dat moet met de komst van de Winter spelen veranderen. Weer twee busritten verder, bij het Genting Snow Park in Zhangjiakou, is het al zover. Overal waar je kijkt: hagelwitte skipistes. De gele kanon nen aan de zijkant verraden dat de pistes voor het grootste deel zijn op gespoten, maar de sneeuw onder je schoenen knispert er niet minder van. Onder een staalblauwe hemel doen snowboarders Melissa Peperkamp (17) en Niek van der Velden (21) deze ochtend hun eerste parkoersverken- Snowboarden is een van de bestbekeken sporten van de Spelen ning. Respectievelijk zaterdag en zondag hebben zij hun kwalificatie wedstrijd op het onderdeel slope- style. Technisch directeur van de Ne derlandse Ski Vereniging Wopke de Vegt kijkt toe en leent ondertussen zijn ski's uit aan Carl Verheijen, die hij als schaatsbondscoach nog onder zijn hoede had. De chef de mission gaat zelf ook even een rondje maken. Het is inmiddels nog wat kouder geworden en op 1750 meter hoogte is de lucht ijl. Na een kwartiertje be vriezen wimpers en wenkbrauwen. Een Nederlandse fotograaf die iets te enthousiast - en met te weinig ge nuttigde calorieën - richting de piste rent, moet even gaan zitten als het gaat duizelen. Een klein leger verple gers bekommert zich direct om de patiënt, als Peperkamp toevallig voorbijkomt. Ze heeft er geen erg in, maar haar oog valt op zijn muts, die toevallig van haar eigen merk is. ,,Mag ik met je op de foto?'', vraagt ze de fotograaf. Zeker, maar eerst even een Snickers en een cola. Eigen taal In het mediacentrum klinkt ABBA's Brady kondigt afscheid aan Tom Brady (44, foto) houdt het na 22 jaar voor gezien. De zevenvoudig winnaar van de Super Bowl noemde zijn besluit moei lijk. „Ik voel dat ik me niet meer 100 pro cent competitief kan inzetten.'' Brady wordt gezien als de beste quarterback ooit. Hij hielp de New England Patriots zes keer aan de Super Bowl en leidde vorig jaar ook de Tampa Bay Buccaneers naar de titel. Nieuwe sponsor Hekman Schaatsteam Reggeborgh treedt volgend seizoen toe tot de Topdivisie van het mara- thonschaatsen. De investeringsmaatschap pij uit Rijssen gaat de ploeg van onder an deren Gary Hekman, het huidige Hoolwerf Heiwerken/AB Vakwerk, sponsoren. Reggeborgh, in het langebaanschaatsen de ploeg van Ireen Wüst, kwam al met een ploeg uit in de beloftencompetitie. Quote van de dag 'Ik zou zeggen, Van Nistelrooy. Als hij zou willen, dan kreeg hij mijn applaus' WOENSDAG 2 FEBRUARI 2022 GO AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL Clubs uit de Engelse Premier League gaven de afgelopen transferperiode ruim 350 miljoen euro uit, het hoogste bedrag sinds 2018. Meer dan de helft werd neergeteld door de onder ste vijf clubs. Het laaggeklas seerde Everton huurde Donny van de Beek (24, foto), maar gaf veel geld uit aan Dele Alli, de middenvelder die voor 48 mil joen overkwam van Tottenham Hotspur. WIELRENNEN 'Wat wij doen is vetter dan die rondjes schaatsen' Rik Spekenbrink Zhangjiakou - Niek van der Velden De Nederlanders verkennen de slope- stylelocatie in Zhang jiakou. FOTO PIM RAS -3—Sv De Australiër Caleb Ewan (27, foto) heeft de eerste rit van de Ronde van Saoedi-Arabië gewonnen. De Lotto-renner versloeg na 198 kilometer in de massasprint de Est Martin Laas en de Colombi aan Fernando Gaviria. Dylan Groene- wegen, die zijn eerste race fietste voor Bi- keExchange- Jayco, kon zich niet mengen in de strijd om de dagzege. AMERICAN FOOTBALL SCHAATSEN - Heerenveen-icoon Foppe de Haan over trainersvacature

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22