c In Frankrijk staat verdachte terecht voor doden van 8-jarige ^Grahams §t& enieten in het Veluwse Nunspeet 8 C) Marrea |_UXe Minder patiënten met corona op ic Johnson biedt Navo militaire hulp In Frankrijk verschijnt vanaf vandaag Nordahl Lelandais voor de rechter. Hij doodde een meisje van 8, vermoordde een militair en wordt verdacht van seksueel misbruik van twee van zijn eigen nichtjes. Die ochtend van 2 juni 2018 hadden alle winkeliers in La Tour du Pin, een stadje in de buurt van Lyon, witte ballonnen in hun etalages ge legd. Op straat stonden honderden mensen te wachten. Witte bloe men lagen opgestapeld bij de kerk. Op het plein ervoor verzamelden zich mensen en kinderen. Een groot tv-scherm stond klaar. In de kerk was een herdenkings dienst voor de 8-jarige Maëlys de Araujo. Terwijl buiten op het plein mensen stonden te huilen, sprak binnen de bisschop. ,,Heel Frank rijk is uit het veld geslagen, eerst door de vermissing van Maëlys, daarna door het trieste nieuws.'' Die vermissing, waar de bisschop over sprak, had in totaal zes maan den geduurd. En het trieste nieuws: dat was de bekentenis van Frans man Nordahl Lelandais dat hij het kleine meisje had gedood. 'Per on geluk', zei hij tegen de politie. Het begon allemaal met een trouwfeest. Op 26 augustus 2017 gingen Maëlys en haar ouders naar het huwelijk van vrienden. In de dorpszaal was het feest. Rond 03.00 uur 's nachts klonk de verontruste stem van de dj uit de speakers: een klein meisje was zoek. Alle bruiloftsgasten gingen zoe ken. Nordahl Lelandais was op het feest geweest. Maar om 03.00 reed hij rond in zijn auto. Justitie onder zocht later zijn telefoon en zag dat Lelandais zijn toestel op dat mo ment op 'vliegtuigstand' had gezet. Er werden beelden onderzocht van camera's op straat. ,,Daarop zie je een Audi rijden, net zo één als Le landais had. Op de passagiersstoel is het silhouet te zien van een klein iemand in een wit jurkje'', zei aan klager Jean-Yves Coquillat destijds tijdens een persconferentie. Lelandais werd vijf dagen later opgepakt. Pas na zes maanden be kende hij, nadat in zijn auto alsnog een minuscule druppel bloed van Maëlys was gevonden. Hij legde uit hóe hij het meisje 'per ongeluk' had gedood. Op het trouwfeest zou zij hem hebben verteld dat ze van hon den hield. Hij nam haar mee in zijn auto om bij hem thuis zijn honden te laten zien. Gebroken kaak Onderweg zou het meisje zijn gaan twijfelen en vroeg ze hem om te ke ren. Lelandais gaf haar daarna 'een klap in haar gezicht'. Uit de autop sie bleek later dat Maëlys de Araujo een gebroken kaak had en dat ze om het leven was gekomen 'door één of meer gewelddadige slagen'. Alle hoop die haar ouders nog had den, was in één klap verdwenen. ,,We hoopten de hele tijd nog dat Maëlys misschien ontvoerd was door een stel dat geen kinderen kon krijgen. We hoopten dat we haar te rug zouden zien'', zei haar vader destijds. Vandaag begint in Grenoble de rechtszaak tegen Lelandais. Hij wordt verdacht van 'de ontvoering en de dood van Maëlys'. Het straf dossier telt 23.000 pagina's en staat vol politieverslagen, onderzoeksre sultaten en ook studies van psycho logen en psychiaters. Want de hoofdverdachte heeft nooit duide lijk verteld waaróm hij haar doodde. Nordahl Lelandais (38) brak als kind zijn middelbare school af. Hij ging in het leger en werd honden trainer. Na een paar jaar moest hij vertrekken, volgens de Franse pers wegens psychische problemen. Hij ging weer bij zijn ouders wonen, kreeg losse baantjes, gebruikte drugs en maakte zich schuldig aan kleine criminaliteit. Zijn leven was een 'aaneenschakeling van mislukkingen', zo staat in het straf dossier. Die mislukkingen waren er ook in ernstige varianten. In de recht bank in Grenoble staat hij namelijk ook terecht voor seksueel misbruik van zijn eigen nichtjes van 4 en 6 jaar oud. Dat misbruik filmde hij. De beelden werden teruggevonden op zijn telefoon. Die twee zaken speelden in de zomer van 2017, toen ook Maëlys verdween. In het voorjaar van 2017 ver moordde Lelandais de 23-jarige mi litair Arthur Noyer. Ook die nam hij mee in zijn auto, en ook dit keer zette hij zijn telefoon uit en ver stopte hij het lijk. Voor deze moord is hij inmiddels veroordeeld tot 20 jaar cel. Tijdens dat proces werd hij 'een monster' genoemd. Een psycho loog noemde Lelandais 'een narcis tische manipulator zonder schuld gevoel'. Advertentie 'Eczeem? Gebruik Grahams, de succesformule uit Australië!' Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 MAANDAG 31 JANUARI 2022 GO BILTHOVEN De ziekenhuizen verzorgden gisteren 1154 mensen met corona. Dat zijn er 25 meer dan een dag eerder. Op de in tensive care is er nog een lichte daling te zien. Op de ic's lagen gisteren 209 pati- enten met corona, vier minder dan een etmaal ervoor. Dat is het laagste aantal sinds 28 oktober vorig jaar. Er werden van zaterdag tot zondag tien nieuwe coronapatiënten op de ic's opgenomen. Doordat er tussen zaterdag en zondag meer mensen overleden of de intensive cares mochten verlaten, daalde het aantal mensen met corona dat een ic-bed bezet houdt toch. LONDEN Het Verenigd Koninkrijk over weegt een groot aantal troe pen, wapens, oorlogsschepen en vliegtuigen aan de Navo aan te bieden, die in Europa ingezet kunnen worden. Pre mier Boris Johnson wil daar mee een 'duidelijke bood schap' aan het Kremlin afge ven. Hij wil ook praten met Poetin. Het gaat om een ver dubbeling van de 1150 Britse troepen die nu al in Oost-Eu- ropese landen aanwezig zijn, evenals 'verdedigingswapens' die naar Estland kunnen wor den gestuurd. Het Britse vliegdekschip HMS Prince of Wales ligt stand-by. 'Een moordenaar, een monster, een manipulator' Frank Renout Parijs Een herdenkingsmars in 2018 voor de omgebrachte Maëlys de Araujo. foto nurphoto Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème", C+ Crème", Psorias Crème", maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème" en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' Kijk voor alle verkooppunten op www.grahams.nl 'Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksdanwijzing. Contact: Grahams, WWW.grahams.nl Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. vanaf Highlights: Schaapskooi Elspeet Wandelen en fietsen over de Veluwe De Veluwse Bron Koninklijk Apeldoorn hotelarrangementen 1 1 Arrangement: 2 of 3 x overnachting inclusief ontbijt 1 x3-gangen diner van de chef Vrij gebruik van zwembad, sauna en fitness Gebruik van WiFi en gratis parkeren Prijs p.p.: 3-daags 4-daags t/m juni, november en december 89,- 139,- juli t/m oktober 99,- 149,50 Toeslag vrijdag- en zaterdagnacht in april t/m juni: 5,- p.p.p.n. 5,25 p.p.p.n. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 25,- p.n., toer.belasting 1,15 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2022, m.u.v. feestdagen. Gewoon lekker fietsen of wandelen door de bossen, over de heide en langs zandverstuivingen. Zalig, je bent op de Veluwe! Je verblijft in het pittoreske dorpje Nunspeet. Een ideaal vertrekpunt voor leuke uitstapjes. Terug in het hotel, NH Sparrenhorst, is het heerlijk om even te ontspannen in de sauna en een duik in het zwembad te nemen. Dan heerlijk dineren en je slaapt als een roos!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 8