Algemeen Belang Groot Hulst wil zich gaan onderscheiden met de drie O's Plaatsing laadpalen kwestie van geduld 4 c Anti-drugsbeleid moet anders Het strenge anti-drugsbeleid van de gemeente Hulst moet op de schop. Dat zet nu al jaren in op repressie, terwijl er juist veel meer aandacht moet komen voor preventie. Hulst hanteert al jaren een streng nulbeleid. Géén coffeeshop en een zeer streng beleid ten aanzien van wietkwekerijen en dealen. Het nul- tolerantiebeleid moet echter onder de loep, vindt HulstPlus. ,,Je moet Druggebruik is een sociaal probleem. Het is beter het gegeven te erkennen in plaats van te ontkennen uitgaan van de maatschappelijke realiteit. Repressie is gewoonweg geen goed antwoord. Er moet wor den ingezet op preventie en dan méér dan een voorlichtingsuurtje over drugsgebruik en ofeen kraam pje op een evenement", zegt HP'er Luc Brusselaers. Brusselaers, met decennia maat schappelijk werk op zijn palmares, vraagt zich afin hoeverre het ferme beleid het drugsgebruik daadwer kelijk bestrijdt. ,,In het algemeen criminaliseert het huidige beleid het druggebruik en het bevordert het ondergronds gebruik en het dealen. Druggebruik is een sociaal probleem. Het is beter het gegeven van drugsgebruik te erkennen in plaats van te ontkennen en in te zetten op wijkgerichte preventieve aanpak. Er zijn ontwenningspro gramma's, maar die zijn achteraf." De grote jongens Ook stipt Brusselaers de illegale hennepteelt aan. Met het Damo- clesbeleid kunnen burgemeesters een pand waar wordt geteeld of ge deald (tijdelijk) sluiten. Brusse laers: ,,Het oprollen van hennep kwekerijtjes bij particulieren oogt naar de buitenwereld goed, maar de echte daders ontspringen vaak de dans. De georganiseerde criminali teit regelt bij mensen een zolder of een kamer om hennep te telen. Als de plantage wordt opgerold, is de particulier alles kwijt, niet die grote jongens die er achter zitten. De aan dacht zou moeten uitgaan naar de criminele organisaties achter de teelt." De gemeente wijst eigenaren van schuren in het buitengebied er al op niet in zee te gaan met obscure huurders. Brusselaers: ,,Door goede voorlichting kunnen gemeenten ook voorkomen dat particulieren il legale hennepteelt faciliteren." Politie In de brief die Brusselaers aan het college en de gemeenteraad schrijft, stelt hij dat met de nultolerantie de verantwoordelijkheid en de aanpak van drugsproblematiek naar de po litie verschoven wordt. ,,Die krijgt het als criminaliteit op haar bordje, een aanpak achteraf. Beleidsmakers kunnen hun handen in onschuld wassen, de verantwoordelijkheid wordt immers verlegd." Brusselaers vindt het beter dat Hulst druggebruik op een open ma nier zou aanpakken in samenwer king tussen alle bij drugsproblema tiek betrokken instanties. ,,Het be gint bij goede voorlichting." Onafhankelijk, overal en optimistisch. Met die drie O's wil Algemeen Belang Groot Hulst zich onderscheiden. De fractie trapte zaterdag haar campagne af voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Bijna alle mensen op de kieslijst van ABGH maakten zaterdag sa men een rondgang langs lopende projecten en aandachtspunten in de streek. Een tour aangevoerd door de top drie van de kieslijst; de vertrouwde gezichten Jean- Paul Hageman, Gino Depauw en Jos de Block. De kieslijst van ABGH telt 31 namen, onder wie ook veel jonge ren, vrouwen en ondernemers. ABGH hoopt voor de komende periode ook weer twee wethou ders te mogen leveren. ,,We heb ben de afgelopen vier jaar veel verwezenlijkt", zegt huidig wet houder Hageman. ,,We zijn nog niet klaar." Hulst als groene buffer Met ruim vijftien speerpunten geeft Algemeen Belang Groot Hulst aan waar ze werk van wil len maken. Hoog bovenaan staat het behoud van openbaar vervoer in alle kernen, met daarin speci ale aandacht voor de Bredabus (Lijn 19). Ook Hulst als groene buffer behouden tussen de haven van Antwerpen en de Kanaalzone is belangrijk voor ABGH. De- pauw: ,,We koesteren onze land bouw en de natuur." Daarnaast staat ABGH voor startersleningen voor jongeren, het met subsidies ondersteunen van het verenigingsleven, gratis kinderopvang en aandacht voor duurzaamheid. Depauw: ,,We willen dat reconstructies en het vervangen van rioleringen door gaat. Het is nodig dat we anticipe ren op klimaatveranderingen, de burger heeft recht op droge voe ten." Fons wil best nog eens Lijstduwer is oud-wethouder en plaatsvervangend raadsvoorzitter Fons Dobbelaer. ,,Mocht ik met voorkeursstemmen gekozen wor den, dan ga ik er nog een keer voor." Twee jaar geleden al, trok VVD Hulst aan de bel: tussen aanvraag en plaatsing van een laadpaal, zit on geveer achttien weken. Dat is erg lang, aangezien het voor diegenen zonder eigen oprit verboden is een kabel naar de auto te trekken over de stoep, het fietspad of een plant soen. Er komen steeds meer elektri sche auto's bij, maar de wachttijd voor een laadpaal is onveranderd lang. ,,Het ligt aan de procedure", zegt Anneloes Lockefeer, woord voerster van de gemeente Hulst. Inwoners kunnen een aanvraag voor een laadpaal aan de openbare weg indienen, als ze geen oprit heb ben en er binnen een straal van 250 meter geen laadpaal staat. Loc- kefeer: ,,We houden het niet precies bij, maar we krijgen nu een paar aanvragen per jaar." Lange procedure Na binnenkomst van een aanvraag, gaat die naar een exploitant. Deze dient een verzoek in voor een loca tie en dan maakt de gemeente een verkeersbesluit. Dit moet door bur gemeester en wethouders worden goedgekeurd. Dan zijn al bijna twee maanden voorbij. Na het besluit is er nog een beroepstermijn van zes weken. En daarna wordt de paal pas geplaatst. Overzicht van laadpalen Hulst heeft overeenkomsten met Aers Energy, Orange Charging en AgriSnellaad. Voorheen had Hulst ook een contract met Allego. Die plaatsen geen palen meer, maar ze doen nog wel de exploitatie en het onderhoud. Op oplaadpalen.nl is een over zicht te vinden van openbare en se- mi-openbare laadpalen. HulstPlus: Leg nadruk op preventie MAANDAG 31 JANUARI 2022 VL KLOOSTERZANDE Sheila van Doorsselaer Hulst - Luc Brusselaers, HulstPlus - Sheila van Doorsselaer HULST Met de populariteit van elektri sche auto's, stijgt ook de vraag naar laadpalen. Burgers kunnen daarvoor bij de gemeente een aanvraag doen, maar voordat zo'n oplaadstation er eens staat? - Sheila van Doorsselaer Een van de laadpalen in Hulst aan het Stationsplein. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De top drie van Algemeen Belang Groot Hulst met, vlnr: Jean-Paul Hageman, Jos de Block en Gino Depauw. foto frank peters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49