II pf O 8 Kort Van Damme leidt meteen Stunt volleybalduo blijft uit Van Hecke: kaart en nul De Forza's spelen wèl Quote van de dag Ik wil zo veel mogelijk minuten maken bij Jong Ajax Zeeuws duo bekert door Kesteleyn verlengt OEFENDUEL KLOETINGE/HOEK Hoek won zaterdagmiddag de 'klassieke' oefenderby bij Kloetinge met 2-4. De Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist repareerde na rust een vroeg opgelopen 2-0-achterstand. Daar stond hij, direct na het laatste fluitsignaal, met zijn rijzige gestalte als een soort pater familias. Midden op het pad richting de kleedkamers móesten alle spelers wel langs hem heen. Het leidde na het oefenduel tussen Kloetinge en Hoek (2-4) kort voor de hervatting van de competi tie tot mooie taferelen. Kyle Does burg gaf een boks of een high five aan zijn huidige medespelers en be groette zijn voormalige ploeggeno ten van Hoek veelal met een warme omhelzing. De knuffel met Ruben de Jager was er eentje voor de 'big man', zo als Doesburg de aanvaller van Hoek omschreef. De Jager werd niet al leen matchwinnaar, maar genoot vooral zichtbaar van zijn rol als aan valler. Hij begon op de linkerflank, dook na de hervatting geregeld ook op rechts op, speelde vrijuit en voelde zich als het ware in ere her steld. ,,Dit is wel even wat anders dan als rechtsback'', glunderde hij na een warme omhelzing met Kyle Doesburg. Kloetinge-Hoek was niet zo maar een oefenpotje. Beide clubs ont moetten elkaar jarenlang als Zeeuwse rivalen in de hoofdklasse en barsten van de ambitie. Hoek wil maar wat graag een rol van beteke nis spelen in de derde divisie. Kloe- tinge moet hogerop en zint op een terugkeer in de hoofdklasse. Tij dens de eerste wedstrijden vóór de coronastop stelden beide ploegen in hun klasse echter zwaar teleur. Daarmee houden de overeenkom sten tussen beide clubs wel op. Marcel Lourens gaf bij Kloetinge zelf aan dat het na vijf jaar verstan dig is om voor een nieuw gezicht voor de groep te kiezen. ,,Het is be ter dat er volgend jaar een ander komt, maar dit is mijn club'', zei hij zaterdag nog maar eens. Lourens zag zijn ploeg frivool spelend in het eerste half uur domineren, op een meer dan verdiende 2-0-voor- sprong komen, maar uiteindelijk verliezen. ,,Het was goed dat we bij de rust niet met 5-1 voor stonden, maar dat had wel gekund'', stelde hij vast. Lourens liet direct na de hervatting jong bloed invallen en bracht hal verwege de tweede helft nog eens vier youngsters in. ,,Je weet dat je het zwaarder krijgt als je gaat wis selen. We hebben wel een goeie stap gemaakt vandaag. Ik ben echt vrolijk geworden van onze eerste seizoen het tweede elftal terugtrok) helft.'' Onrust tot een ware trainerssoap, gemor onder de spelers, onrust op be stuurlijk vlak en het zoeken naar In tegenstelling tot bij Kloetinge versterking. leidde de sportieve teleurstelling Niels de Pauw en Mike Segers bij Hoek (dat aan het begin van het zijn onlangs vertrokken. Nieuwko- MAANDAG 31 JANUARI 2022 GO SCHAATSEN Marathonschaatser Arjen van Damme (19) uit Yerseke heeft meteen bij de herstart van de competitie voor de B-rijders zijn slag ge slagen. In Utrecht werd hij achtste en nam de koppositie over van Marthijn Mulder die twaalfde werd. Met nog twee races (5 fe bruari in Groningen en 12 februari in Den Haag) te gaan is hij zeer kansrijk voor de eindzege. VOLLEYBAL De Zeeuwse trainer Ivo Munter en zijn rech terhand Ard Kramer zijn er met de volleybal- sters van Laudame Financials/VCN in de eredivisie niet in geslaagd te stunten tegen Team 22, het talententeam van de bond. VCN verloor voor eigen publiek met 0-3, maar was nauwelijks minder dan de ploeg met de minste verliespunten. Munter en Kramer handhaafden zich in het linkerrijtje. VOETBAL Jan Paul van Hecke uit Arnemuiden voegde zaterdag een kaart én een nul aan zijn 'col lectie' toe. De verdediger hield met Black burn Rovers voor de negende keer in zijn zestien duels voor de club de nul en pakte ook zijn negende kaart. Op bezoek bij Luton Town bleef het 0-0, waardoor Van Hecke met Blackburn tweede bleef in het Champi onship. VOLLEYBAL Slechts twee van de negen hoogst spe lende Zeeuwse volleybalteams kwamen bij de hervatting van de competitie in actie. De vrouwen van Forza boekten in de promotie klasse een 3-2-zege op Voltena 3. De man nen van de Schouwse club incasseerden in de promotieklasse een 0-4-nederlaag te gen Apollo. De overige vastgestelde duels werden uitgesteld vanwege corona. - De Zeeuwse Ajax-voetballer Olivier Aertssen op www.ajax.nl VOETBAL De Zeeuwse voetbalsters Lieve van Vliet en Angela Ver sluis staan met Excelsior in de kwartfinale van de beker. Ze wonnen gisteren met 1-4 van Ba- vel en meldden zich daarmee bij de laatste acht. Daarin wacht eind februari de winnaar van het duel tussen Alk maar en Heeren veen. Van Vliet en Versluis spe len met Excel sior in de eredi visie. VOETBAL Steve Kesteleyn is ook volgend seizoen trainer van voetbalclub Hoofdplaat. De in Gent geboren Kesteleyn is mo menteel aan zijn tweede jaar be zig bij de club, die momenteel puntloos laatste staat in de vierde klasse van het zondag voetbal. Daar door hebben club en trainer zich niet laten leiden en kiezen voor een geza menlijke toe komst. Oude bekenden Peter Van Kouteren Kloetinge KftTsmfln Kyle Doesburg (rechts) in actie tegen zijn oude ploeg. foto marcelle a o "5> o cc w est.-„

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40