...nog 0 dagen coronabubbel tenminste iets van kan zien Everton reddingsboei voor Donny van de Beek Amerika in ban van Brady Kwartfinale The Masters is eindstation voor MVG 7 4 FEBRUARI TOT EN MET 20 FEBRUARI K gen nog spannend. Atleten die met hun koffer in een ambulance worden afgevoerd, zijn al gespot. Dus is het voorzichtigheid troef. En denken in oplossingen, niet in beper kingen. De Jumbo-Visma-ploeg heeft binnen het olympisch dorp een klein lusje gevonden voor de fietstraining. Van hek tot hek. „Dertig keer een heen en weertje van ongeveer een ki lometer", zegt Thomas Krol. ,,Een beetje geestdodend, maar ook best grappig. Beter dan binnen fietsen. Van de week gaan we misschien wel anderhalf uur, ook dat stukje." Zijn ploeggenoot Merijn Scheper kamp beseft dat hij een 'speciale edi- tie' van de Spelen meemaakt. ,,Dat heeft ook wel iets. Ik probeer ervan te genieten. Natuurlijk is het ergens ook jammer, maar ik heb er niets aan om daar van te balen." Ze bejubelen de ijsbaan, met hoge tribunes en mooie verlichting. Aan de beelden zal het vanafvrijdag, als de Spelen in het iconische Vogelnest worden geopend, sowieso niet lig gen. Precies de bedoeling van China natuurlijk. Hangend door de stad, on beschermd voor dubbelzinnige ge dachten en voor beide versies van Peking zichtbaar, hangt het motto van de komende weken. Vrij vertaald: 'Samen voor een gedeelde toekomst'. Goodison Park geldt allerminst als een warm bad voor voetballers van Everton na een desastreus verlopen eerste seizoenshelft in de Premier League. Supporters ke ren zich tegen de eigenaar, de voorzitter én de spelers. Uitgere kend in deze chaos zoekt ex-Ajax-middenvelder Donny van de Beek de kans om zijn talent te etaleren. Voor de middenvelder voelt de tijdelijke overstap naar The Toffees niet als een sprong in een rivier vol piranha's. Hij snakte naar een verlossing van zijn lijdensweg bij Manchester United, waar achter eenvolgens trainers 01e Gunnar Solskjaer en Ralf Rangnick geen plek voor hem in ruimden. Van de Beek, ge kocht voor veertig miljoen, sleet de laatste achttien maanden hoofd zakelijk op de bank en de tribune. Met het WK in Qatar aan de hori zon was het voor de ex-Ajacied nodig om weer wedstrijden te gaan spelen. Bondscoach Louis van Gaal gaf aan hem niet meer op te roepen voor het Nederlands elf tal, zolang hij amper op het veld stond. Zijn ja-woord aan Frank Lam- pard, aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Rafael Beni- tez, betekende niet automatisch een akkoord. Everton mocht nog maar één huurspeler aan de selec tie toevoegen en bekeek meerdere opties. Van de Beek kreeg zo een passend welkom bij één van de slechtst geleide clubs in de Pre mier League. Met krap 579 minu ten in de benen moet hij degrada tie helpen afwenden bij de num mer 16 op de ranglijst. Van de Beek stond eveneens in de belang stelling van Crystal Palace, maar besloot te kiezen voor Everton, het trai ningscomplex ligt op een half uur van zijn woning. Het is de vraag die sportmin- nend Amerika dit weekeinde bezighield: stopt Tom Brady of niet? Sportzender ESPN meldde zaterdag dat de 44-ja- rige American footballer had besloten zijn carrière te beëin digen en het bedrijf van Brady leek dat via de sociale media te bevestigen. Volgens de mana ger en de vader van Brady heeft de zevenvoudig winnaar van de Super Bowl echter nog geen besluit genomen. „Ik begrijp alle speculaties over Toms toekomst", zei ma nager Don Yee. „Zonder in te gaan op de vraag of deze be richten kloppen, kan ik alleen zeggen dat Tom de enige is die precies kan zeggen wat zijn plannen zijn. Hij weet hoe het werkt in het American foot ball met de voorbereiding op het nieuwe seizoen, dus hij zal snel duidelijkheid geven." Volgens de vader van Brady is het ESPN-bericht onjuist. Tussen 2015 en 2019 wist MVG dit toernooi vijf keer op zijn naam te schrijven. Maar de laatste tijd is Van Ger- wen minder in vorm. De Vlijme- naar, nummer 3 op de wereld ranglijst, won zaterdagavond in de achtste finales nog met heel veel moeite van de Engelsman Luke Humphries: 10-9. Het WK kwam voor de Nederlander eind vorig jaar vroeg ten einde na een positieve coronatest. Op sociale media rea- 1i geerde Van Gerwen op zijn uitschakeling. "Ik yr kan aan mezelf de schuld geven dat ik zo slecht heb gespeeld. Alle credits naar Joe Cullen", schrijft Van Gerwen. ,,Voor mij is het tijd mij te richten op vol gende week", doelde Van Ger- wen op de Premier League vanaf af donderdag in Cardiff. GO MAANDAG 31 JANUARI 2022 in wolk spray E Beelden uit Peking: de 'maanmannetjes' in de ijshockeyhal, ijspret op een kanaal in de stad, journalisten kijken van uit de bus naar het da gelijks leven en verslag gever Rik Spekenbrink ondergaat een corona test. FOTO'S AD, AFP, AP, EPA VOETBAL Donny van de Beek (24) krijgt bij Everton een tijdelijke verlos sing van zijn lijdensweg op Old Trafford. Als de huurovereen komst rondkomt, kan de mid denvelder zich eindelijk laten zien aan het Engelse publiek. Geert Langendorff Manchester AMERICAN FOOTBALL Donny van de Beek. fotoreuters DARTS Michael van Gerwen (foto) is in de kwartfinale van The Mas ters, een vooraanstaand toer nooi in het Engelse Milton Keynes, uitgeschakeld. De 32-jarige Brabander verloor met 10-7 van de Brit Joe Cullen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39