Pieterse wint het WK tot 23 jaar 5 Vos weer toe en vult haar uitpuilende prijzenkast verder aan Daarom richt ik me liever op het heden. Het is ontzettend mooi, want zoveel jaar geleden had ik me niet kunnen indenken nu op dit moment te staan. Daar ben ik blij en dankbaar voor. Ook omdat het gevoel nog hetzelfde is. De spanning voor wedstrijden. De wedstrijden zijn nog altijd ontzet tend zwaar. Maar ook de emoties en adrenaline die erbij komen kij ken.'' ,,De tegenstand wordt jonger, maar er is ook nog iets anders aan de hand. Ik word ouder. Er is een ontzettend jonge generatie wiel- rensters die ontzettend hard is opgekomen. Heel mooi om te zien, ook hoe het veldrijden een enorme ontwikkeling doormaakt Het niveau wordt enorm opge stuwd. Het zorgt ervoor dat ik nog scherper moet blijven en het maximale uit mezelf moet halen. Als je nu één procent minder bent, wordt dat keihard afgestraft. Er zijn nu veel meer meiden aan de top, omdat de professionaliteit in de sport is toegenomen.'' ,,Nee, nee, nee, nee. Ik vind het nog ontzettend mooi. In topsport kun je niet alles plannen en ik kijk niet heel ver meer vooruit. Maar zolang ik gezond blijf, ga ik door. Ik houd van op de fiets zitten, daar begint het mee. En ik houd heel veel van de strijd en de competitie. Dat is een mooie combinatie in het wielrennen.'' ,,Dit jaar zeker wel, maar dit sei zoen niet meer. Ik ga donderdag al op hoogtestage voor drie weken, als voorbereiding op het voorjaar. Gelijk een spoiler alert: ik ga nog niet zeggen welke wedstrijden ik rijd. Daar moeten we het binnen de ploeg nog over hebben. Ik ben kieskeuriger geworden in wat ik rijd. Bewust, omdat ik fris wil blij - ven. Ik wil écht goed zijn wanneer het moet. Dan moet ik geen risi co's nemen. Want ik koers heel graag en soms is het met pijn in het hart dat ik een wedstrijd over sla. Dan zit ik met een zwaar ge moed op de bank toe te kijken, om vervolgens wel fris aan de vol gende koers te kunnen beginnen''. zegt Vos. ,,Dat is het exact. Ik hoef namelijk niets te bewijzen. Niet voor mezelf en ook niet voor anderen. Ik vind het gewoon ontzettend mooi om het maximale uit mezelf te halen en te rijden op het allerhoogste niveau. Dat ik gezond ben en nog steeds mee kan doen om de hoog ste prijzen is geweldig.'' ,,Toch is dat nog steeds niet iets waar ik mee bezig ben. Als ik alles hoor en lees, maakt het op mij ook heel veel indruk. Maar het is een dusdanige tijdspanne dat het voor mezelf haast niet te bevatten is. De 19-jarige Pieterse had al een sterk seizoen achter de rug, waarin ze als derde eindigde in de wereldbeker bij de elite, ach ter Lucinda Brand en Denise Betsema. Het leverde de renster van Alpecin-Fenix de trui op voor de beste belofte in die com petitie. Die kan ze nu omruilen voor een regenboogtrui, al mag Pie- terse die alleen dragen in wed strijden voor beloften. ,,Het was een enorme strijd'', keek ze te rug op het WK. ,,We bleven el kaar aanvallen, maar niemand slaagde erin weg te komen. Mijn plan was in de laatste ronde nog eens vol aan te zetten op de klim. Ook daar lukte het niet. Later had ik even een kleine voor sprong. Maar toen Shirin weer aansloot, wist ik dat het op een sprint zou aankomen.'' Het was even onduidelijk ofze echt als eerste de finish had ge passeerd, daarna was er vooral trots. ,,Zeker omdat we hier met z'n drieën op het podium staan.'' Pieterse is de vierde Neder landse vrouw die WK-goud ver overt bij de beloften. Annemarie Worst (2017), Inge van der Heijden (2019) en Van Empel (2021) gingen haar voor. Bij de mannen onder 23 was er een Belgische een-twee-drie. Beste Nederlander was Mees Hendrikx op de vierde plaats. Ryan Kamp, de wereldkampioen van 2020, werd zesde en titelver dediger Pim Ronhaar achtste. 2014 GO MAANDAG 31 JANUARI 2022 De tegenstand wordt niet alleen beter, ook jonger. Inmiddels rijd je tegen meiden van 19 jaar. Voor de volledigheid: je denkt nog niet aan stoppen? Er zijn deze winter nog zes cros sen. Wanneer gaan we de regen boogtrui zien? Voor het WK op de weg in 2019 in Yorkshire benaderde je naar ei gen zeggen voor het eerst weer de topvorm van weleer. Toen zei je over een eventuele wereldtitel: ,,Ik vind niet dat dit pas geslaagd is als er een titel bij komt kijken. Ik heb wat dat betreft niet nog wat te bewijzen. Maar ik ben eerzuch tig genoeg om er alles aan te doen om dat wél te bereiken.'' Je eerste wereldtitel in de cross dateert van 2006. Dit is nu je achtste, in 2022. Wat een tijd perk. -O SANKT WENDEL KOKSIJDE Ook bij de vrouwen tot 23 jaar, de beloften, was de wereldtitel voor Nederland. Het hele erepodium kleurde zelfs oranje, met goud voor Puck Pieterse, zilver voor Shirin van Anrooij en brons voor titelverdedigster Fem van Empel. bioracer LOUISVILLE HOOGERHEIDE Puck Pieterse. FOTO BELGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37